Opravdu je být na mateřské taková flákárna?

janicka006
23. zář 2010

Nevím vlastně ani jak začít,v hlavně se mi toho honí tolik,ale nějak nevím jak to všechno sesumírovat...
Jedná se o přístup mého manžela,který mne velmi....trápí..možná i mrzí....a někdy i štve....
Podle něj je totiž mateřská dovolená od slova dovolená-flákat se,relaxovat,užívat,odpočívat....Když mu řeknu,že to teda není zase taková prča a i když máme zaplaťpánbu zdravou a hodnou holčičku,tak je okolo ní lítání pořád dost.Na to on dá argument za který bych vraždila(a pak chápu ženy z Blesku-zavraždila muže nožem 😀 )"tak si to vyměníme,Ty půjdeš do práce a já budu s malou doma"....přitom ale ví,že je to nereálné,on bere 3 x tolik co jsem měla v práci já....a tak na to nemám pádný argument.
Naše holčička docela luxusně spí...večer jí uložím v 8,v devět většínou usne a vstává ráno okolo půl sedmé......takže manžel to bere jako že mám 10,5 hodiny spánku....ale asi jako každá máma víte,že jakmile se mimčo pohne jste vzhůru a pak mi trvá než usnu,spát rozhodně nechodím v osm,a hlavně od čtyř hodin už jí musím dodávat do pusiny dudlu,aby byl ještě chvilku klídek,takže defacto nespím.
Stížnosti typu" já jsem teda dneska unavená" už doma vůbec neříkám...protože odpověď by byla " z čeho?????????"
Jeho chování mne strašně mrzí,nepotřebuju aby mne plácal po ramenou a říkal ...hmmm ty jsi dobrá,že to tak všechno zvládáš.....ale kdyby jenom uznal,že být na mateřské zase taková sranda není.....že ubíjí stereotyp,že denně trávíme 4 hodiny intenzivním jezděním,protože naše slečna ve "stojacím "kočárku neumí spát,takže si občas připadám jako po 100 jarních kilometrech....

janicka006
autor
24. zář 2010

@bufina To je přesně ono..Míca si tam ráno povídá,tak vstaneme a jdeme se přebalit a napapat...a když pak zase usne,tak manžel se třeba probudí a říká..vy už jste jedly?????Já vás vůbec neslyšel....

bufina
24. zář 2010

@janicka006 My lezeme z postele jakmile malej spustí to svý káká 😀 To je jasný že je dospaný, tak jdem dolů abysme nerušili. Dnes to bylo třeba v 5.50 ☹ V týdnu to ještě jde, ale o víkendu když je ráno v telce prd je to horší, než někdo vstane, tak je docela nuda.

natalie77
24. zář 2010

@janicka006 AHoj Jani, mám pro Tebe jedinou radu, nepročítala jsem, co tu holky napsaly...
U nás to bylo podobné, teda ne, že by manžel říkal, jakou mám pohodičku, ale prostě byl on ten chudák, který pracuje, celý den je ve stresu a já jsem doma, nikam nespěchám ,nechvátám...teda mylsím dříve. Teď už pracuju a je to ještě větší mazec, jako dě směny, přes den v práci, od večera do rána druhá směna doma...a ještě je malý nemocný, tak toho moc nenaspí....
U nás to bylo tak, že jsem mu nechala malého na hlídání...bylo to neplánované, byla jsem tři dny v nemocnici....sepsala jsem co, kdy děláme, takový manuál....uvařila, uklidila....
No po dvou dnech přilítnul do nemocnice a od dveří mlátil hlavou o zem, že klobouk dolů, že je to hrozný...že podle manuálu měl už v deset dopoledne dvouhodinový skluz...a to nevařil, neuklízel, nepral...atd. Já už jsem měla v desez uvařeno, uklizeno a byla jsem s malým venku...ale to oni nevidí, když jsou v práci, přijdou domů, tam je vše nachystané.. Takže moje rada zní, nech mu malou na víkend a zajeď si k rodičům, ke kamarádce nebo Zumba víkend....ale asi až bude malá větší, protože bys nejvíc teď trpěla ty....DOma muže nešetři, pěkně ho zapoj...a až budeš připravená na to být bez malé, nech mu jí na chvíli, uvidíš, jak bude zpocený až na prd....
😀 . Drž se 😉

jasmia
24. zář 2010

Tak já zažila oboje, při starších holkách jsem se na mateřské celkem nudila, holky byly úplný zlatíčka, mohla jsem cokoliv dělat s nimi, hraní se mnou skoro nechtěli, takže jsem měla vygruntováno, navařeno, vyžehleno a někdy jsem byla z toho celkem nešťastná. Ale při třetí dcerce toho mám až nad hlavu, malá vyžaduje neustálou pozornost, nic s ní neudělám, když spí, tak musím rychle všechno podělat, když to dělám s ní, tak celou dobu brečí, takže večer jsem totálně k.o. i když prakticky nic neudělám. Nejsem unavená fyzicky, ale psychicky, ale musím říct, že se to pomalu zlepšuje, malá už je trošku samostatnější a já doufám, že si to za pár měsíců budu užívat. S tvým mužem neporadím, možná by vážně pomohlo, kdyby jsi odešla na celý den, ale nic mu neulehčila, nenachystala oblečení, jídlo atd.

console
24. zář 2010

@jasmia Tak to ja dobre znam, ja to tak ale mela prvni 2! roky...Bylo to fakt za trest, nejednou jsem brecela, ze chci chodit do prace atd atd...Kdo nezazil, neumi si predstavit. Ta beznadej je silena...

ined77
25. zář 2010

@natalie77 🙂 ..naprostý souhlas 😉 .
u nás teda MM netvrdí, že se flákám nebo podobně, dobře ví, co je náš synek za čertíka, ale občas má také nějakou hlášku která mě dokáže pěkně vytočit 😎 ...ono právě...vše nachystat a předat dítě na 2 hoďky ven je opravdu pohoda a myslím, že až budu v porodnici, dopadne to podobně jako u vás..skluz největší a kde nic tu nic 😅 .
kdo nezkusí neuvěří 😒 .

@janicka006 🙂 ...ono se to časem určitě zlepší 😉 ...to jen teď je pro tebe vše nové a hlavně jsi unavená, protože jsi na to sama ☹ .
mně MM celkem pomáhal, ale zase byl víc v práci než doma...babičky 0 a vše bylo jen na mně. kojení boj, prdíky do roku, do toho zoubky, nespavost, v kočárku spinkal jen za jízdy, do obchodu vlézt nemožné...také jsem měla někdy chuť sbalit si bochník chleba a utéct někam hooodně daleko 😅.a vidíš, tak mi otrnulo, že už čekáme druhé mimčo 😀.
michalka je ještě hodně maličká a tenhle věk je prostě náročný a to nejen na fyzičku, ale hlavně na psychiku...vše je dokolečka bez konce, ale opravdu to přejde.... 😵 .
co se týče manžela...měl by mu někdo promluvit do duše...nikdo nechce stavět slavobrány, ale vychovávat a starat se o dítě je jedna z nějtěžších prací, to mu řekne každý rozumný člověk a on by ti měl být oporou, to je stavební kámen rodiny.
asi opravdu pomůže jen nechat to na něm..na den , dva, popř. víkend...a určitě změní názor.až se na to budeš cítit..neváhej a jdi do toho 😉.
drž se a hlavu nahoru...bude líp 😵 .

didi07
25. zář 2010

@janicka006 - naprosto tě chápu, manžel sice takhle nikdy nereagoval, ale taky by mě to mrzelo. já byla naprosto grogy někdy do 21 měsíců malé - jako miminko hrůza, ubrečený atd., jako batole děs - bez jakékoli zábrany a velmi, velmi živá. už nikdy jsem druhé dítě nechtěla, ale pak obrátila a je zlatá - takže jedna rada je vydržet, a zbytečně se nestresovat úklidem, vařením a podružnými věcmi, nakonec polotovary jsou taky občas dobrý, z podlahy jíst nikdy nebudeme a batole určitě nepotřebuje vyžehlený všechno prádlo (na rozdíl od manželových košil 🙂 atp.

a druhá rada, i když ne právě fér (ale účel světí prostředky) - doporučila bych silnou víkendovou migrénu...ono totiž dva dny sám (lépe samozřejmě déle), ale opravdu sám bez pomoci, dokáží změnit pohled na věc - vím o čem mluvím, když bylo malé půl roku, tak jsem si doma na schodech zlomila kotník - týden jsem musela jen ležet, pak jsem pomalu se sádrou fungovala, ale manžel od té doby myslel, že jsem superžena 🙂 - daleko víc pomáhal a pomáhá a některé věci doma prostě převzal do vlastní režie.

drž se, určitě to přejde 🙂.

janicka006
autor
26. zář 2010

Nevím jestli každý dobře pochopil o co mi jde...jak koukám,někdo ano,někdo ne....je to hlavně o tom,že mne mrzí přístup partnera...tak mne zajímalo,jestli taky máte takovýho zabedněnce a jak se vám podařilo ho změnit.
Někdo tady psal,že dítě chtěla,tak se prostě musí přizpůsobit...to plně chápu a souhlasím s tím.
Pokud bych to měla nějak vyjádřit...opravdu mne se*e jak manžel podrývá a zlehčuje to,co doma děláme.Kdo vymyslel termín mateřská "dovolená"......musel to být chlap 😀 😀 😀
A pak tady někdo psal,.že ho ubíjí spíš ten stereotyp psychicky než fyzicky....taky s tím plně souhlasím....Je to prostě každý den stejné...takže je úžasné,když mu dám kočárek a můžu dělat i něco jiného....byť je to zase nějaká domácí práce,kterou běžně nestíhám...
Všem moc díky za názory,je fajn,že se člověk může takhle vypovídat a že zjistí,že v tom zase není až tak úplně sám🙂))

tetes1
26. zář 2010

Ona je asi strašně důležitá jak fyzická,tak psychická pomoc partnera,ale také náš přístup, třeba co se domácnosti,uklidu,uvaření a pod. týče. Prostě nedělat sama sobě zbytečnou pakárnu a umět si odpočinout. Jinak mi to teď s dětma přijde lepší a pohodovější jak jsou starší sice s nima nic neudělám v domácnosti,ale tak nějak se s nima lépe hraje,víc chápou dá se dělat víc zábavy. O víkendu se s manželem střídáme v ranním vstávání. A hlavně jsem sama v sobě změnila přístup např. v tom,že když jde babička s dětma ven, tak ten čas nevyužiju,abych lítala po bytě jak hadr na holi a snažila se všechno vypucovat,ale s čistým svědomím si jdu třeba zacvičit do posilovny,vyčistím si hlavu a odpočinu si,víc se pak těším na děti,mám víc energie a chuti se jim plně věnovat. Každé pondělí večer chodím cvičit, manžel děti vykoupe a dá spát a já si po cvičení zajdu s kamarádkou na sklenku a nezmění na tom nic ani čtyři pračky nevyžehleného prádla. Prostě to třeba udělám o den déle nebo něco vyžehlí manžel. Prostě podle mě hodně dělá i to nestresování se neumytýma oknama,ale raději udělat něco pro svojí pohodu a klid. Okna počkají.Nevyvařuji každý den,pokud má manžel teplý oběd ona ho taky nezabije si k večeri namazat chleba se salámem nebo jíst dva dny to samé. A pokud je partner zabedněnec a neumí ocenit a pochválit,tak v případě,že nekojím bych opravdu vyjela na víkend někam s kamarádkou nebo na výlet prostě kamkoliv,ale bez toho aniž bych mu tam nachystala navařený oběd,který si jen ohřeje v mikrovlnce,prostě ať se postará o sebe,domácnost i dítě,když je to podle něj tak jednoduché a to do toho nebude samozřejmě ještě prát,žehlit,uklízet,ale třeba ho to trochu trkne,že to není taková sranda. Držím palce.

karolka01
26. zář 2010

Musim souhlasit tetes1. Je dulezite, aby jsi si obcas udelala cas na sebe a trochu si odpocinula. Ja myslim, ze pokud si tvuj partner nevyzkousi jake to je byt cely den s ditem, tak te nemuze dostatecne ocenit. On ani nema sanci si to uvedomit, kdyz veskara starost o dite a domacnost je jen na tobe.

fender
6. říj 2010

Manžel měl nejdřív taky občas takové řeči. U nás ovšem zabralo na celý den vypadnout pryč a nechat kluky spolu samotné. Večer byl manža tak ztahanej že totálně odpadl asi v sedm - a to nemusel na nákup a měl navařeno. Od té doby je jakž takž klid 😅

janneke
8. říj 2010

Dodám jen toto:

Otec se vrací z práce a vidí jak jeho děti sedí v pyžamech před domem a hrají si v blátě s prázdnými krabičkami od pizzy a číny, které jsou rozházené po celé zahradě. Vrátka na ulici jsou otevřená dokořán, zrovna tak dveře od auta, uvnitř leží pes čerstvě vyválený v blátě a nikde ani stopa po druhém psu.
Muž vešel do domu a uviděl ještě větší nepořádek:
Lampa převrácená a běhoun skrčený u zdi. Uprostřed pokoje hlasitě hrála televize a jídelna byla zaházena hračkami a různými díly šatníku.
V kuchyni to nevypadalo lépe. Ve dřezu stála hromada nádobí, rádio hrálo na plné kolo, zbytky snídaně rozházené po stole, navrchu na prostírkách leží kočka. Lednice otevřená, psí žrádlo na podlaze, rozbitá sklenička pod stolem a u zadních dveří uplácaná hromádka písku.
Muž rychle vyběhl schody, stoupajíc na další hračky a šlapajíc po oblečení.
Ale nehleděl na to, jen hledal svou manželku. Bál se, že je nemocná, nebo se jí něco vážného stalo. Viděl jak dveřmi koupelny prosakuje voda.
Nakoukl tam a uviděl mokré ručníky na podlaze, rozlité mýdlo v hromadě špinavého prádla a mezi vším další rozházené hračky. Kilometry toaletního papíru se vinuly mezi tím vším a zrcadlo a stěny byly pomalované zubní pastou.
Rychle se otočil a spěchal do ložnice, kde našel svou manželku, ležící v posteli a čtoucí knihu.
Podívala se na něj, usmála se a zeptala se ho jak se měl celý den.
Podíval se na ni nedůvěřivě a zeptal se: "Co se tu dnes stalo?"
Usmála se znovu a odpověděla: "Pamatuješ se, drahý, že každý den, když se vracíš z práce, ptáš se mně: 'Co jsi, do prdele, dělala celý den?'"
"Ano," odpověděl muž nejistě.
"Tak dnes ........... jsem nedělala nic !"

samik2008
9. říj 2010

@janneke SUPER!!! 😀 😉 🙂

romana29
9. říj 2010

😀

mv
9. říj 2010

@tetes1 strašně pěkně napsaný, přesně tak, jak to píšeš bych to dneska už bývala dělala.Před 15 lety, kdy byl syn malej jsem si myslela, že domácnost musím mít i s mimčem ťip ťop,bez denně čerstvého teplého jídla rodina zhyne a že z nevyžehleného trička by manželovi či dítěti naskákaly pupínky... 😀

S odstupem těch let to vidím zcela jinak.Hlavně si maximálně tu dobu s malýma dětma užít!!!!
Uteče to jak voda a nikdy se to nevrátí....
A co že je byt plnej hraček,chodíme v nevyžehleném tričku,dva dny jsem neutřela doma prach a máme někdy i studenou večeři.
Hlavně ať jsou spokojené děti a i mamina,nic důležitějšího není.a to se bez toho, aby si šla odpočinout mimo byt a děti prostě nedá.Takže závidím všem ,co jim toto došlo včas.... 😵

kauculacek
9. říj 2010

@janicka006 nemluvíš náááhodou o mém manželovi 😅 😀
A k tomu ještě to, že v ložnici s námi nespí, protože by se nevyspal, dítě brečí zásadně jen a jen proto, že má hlad a podobné "kydy" 😅 Též sem z toho unavená a otrávená, bohužel, on to nechápe.. 😒 "Bohužel" na to, nechat ho s malým celý den venku nemám (i kdybych už nekojila), asi bych se zbláznila 😀 😀 😀

@janneke to jsem viděla, natočené video a je to boží, chlámala sem se u toho smíchy, jelikož je to velice pravdivé 😉