Opravdu je být na mateřské taková flákárna?

janicka006
23. zář 2010

Nevím vlastně ani jak začít,v hlavně se mi toho honí tolik,ale nějak nevím jak to všechno sesumírovat...
Jedná se o přístup mého manžela,který mne velmi....trápí..možná i mrzí....a někdy i štve....
Podle něj je totiž mateřská dovolená od slova dovolená-flákat se,relaxovat,užívat,odpočívat....Když mu řeknu,že to teda není zase taková prča a i když máme zaplaťpánbu zdravou a hodnou holčičku,tak je okolo ní lítání pořád dost.Na to on dá argument za který bych vraždila(a pak chápu ženy z Blesku-zavraždila muže nožem 😀 )"tak si to vyměníme,Ty půjdeš do práce a já budu s malou doma"....přitom ale ví,že je to nereálné,on bere 3 x tolik co jsem měla v práci já....a tak na to nemám pádný argument.
Naše holčička docela luxusně spí...večer jí uložím v 8,v devět většínou usne a vstává ráno okolo půl sedmé......takže manžel to bere jako že mám 10,5 hodiny spánku....ale asi jako každá máma víte,že jakmile se mimčo pohne jste vzhůru a pak mi trvá než usnu,spát rozhodně nechodím v osm,a hlavně od čtyř hodin už jí musím dodávat do pusiny dudlu,aby byl ještě chvilku klídek,takže defacto nespím.
Stížnosti typu" já jsem teda dneska unavená" už doma vůbec neříkám...protože odpověď by byla " z čeho?????????"
Jeho chování mne strašně mrzí,nepotřebuju aby mne plácal po ramenou a říkal ...hmmm ty jsi dobrá,že to tak všechno zvládáš.....ale kdyby jenom uznal,že být na mateřské zase taková sranda není.....že ubíjí stereotyp,že denně trávíme 4 hodiny intenzivním jezděním,protože naše slečna ve "stojacím "kočárku neumí spát,takže si občas připadám jako po 100 jarních kilometrech....

pikusa
23. zář 2010

Jani....tak toho bych chtěla mít doma 😲
Nemůžeš třeba v sobotu na celý den zmizet a nechat mu malou????at si to zkusí aspon jeden den.....ale s tím,že musí uklidit,uvařit--prostě se vším,co běžně děláš ty.
Ale jestli kojíš,asi to nejde co....
Já zavedla otcův den 🙂 a ten den se o malého prostě nestarám 😀

adellaide03
23. zář 2010

Jani můj přítel mi tohle taky někdy řekne. Třeba zrovna jako minulý týdne když jsme se toršku hádali a on, že je unavený z práce. Já na to, že s malým taky jenom neležím a byl oheň na střeše. Na druhou stranu mi s malým pomáhá to jo, ale je fakt, že některé ty komentáře by si mohl odpustit. Možná by si mu malou opravdu měla na jeden den nechat, ať se o ní zkusí starat sám a viděl by, že to zase taková sranda není.

janicka006
autor
23. zář 2010

jenomže holky...ono ten jeden den je to opravdu radost se o ní starat.....ale když je to dlohodobě jako to máme my ženský,tak pak už to prča není.
Nechci aby to vyznělo,že se o ní vůbec nestará..ale právě takové to...na tři hoďky na procházku,když mu jí připravím..to je přeci paráda...
A navíc on jako ješitný chlap by nikdy neřekl,jé to teda dneska byla makačka.

berynka
23. zář 2010

@janicka006 , já si skutečně myslím, že být na mateřské je naprostá pohoda 😀 a hrozně mne mrzí, že mi ten čas pomalu vyprší ☹ . V životě člověka opravdu není moc období, kdy si může spoustu věcí a plánů řídit vlastně podle sebe. Jasně na prvním místě je zase dítě a jeho potřeby, ale všechno se dá zorganizovat a přizpůsobit, aby to vyhovovalo mimču i mamince 😉 . Je tu ale jedno velké ALE! 😎 mateřskou dovolenou jsem si začala užívat, až když byl malé tak rok. Do té doby jsem to vnímala jako jednu velkou otročinu a když jí bylo právě pět měsíců, tak jsem manželovi záviděla, že může ve čtyři hodiny ráno vstát a jít do práce. Měnila bych s ním okamžitě!!! 😅 😀 .
Chci tím říct, že teď to máš určitě hodně náročné, taky je to o zvyk, co se týká péče o malé dítě, ale určitě se to obrátí. Časem budeš vědět, jak si ulevit, odpočinout i s dítětem po boku 🙂 .
Na tvém místě bych si docela pohovořila s manželem... myslim si, že péče o dítě a rodinné zázemí má být z větší části na ženě a zcela se ztotožňuju s tradičním pojetí manželských rolí, jenže manžel nechodí do práce 24 hodin, což dítě servis jaxi vyžaduje 😝 . Takže to chce aspoň kompromis... jak píše Pikusa, zavést dobu, kdy se bude starat jen tatínek. Ať už by to měl být celý den, nebo například relativně pravidelné večerní koupaní a uspávání 😉 .

pikusa
23. zář 2010

Matyáš je od mala taky zlatej a přesto jsem kolikrát večer stahaná jako blázen...
a jasně--vše jim připravit,načančat do kočárku a oni jednou jako pyšní tátové že

janicka006
autor
23. zář 2010

a to když na ty tři hodinky s kočárem vyrazí,tak člověk doma rychle dělá to,co si netroufne s malou za zády...takže zase si nedám nohy na stůl.....
Asi si to neumím ještě pořádně zorganizovat,ale třeba vaření mi,pokud jsem s Mícou sama doma,dělá potíže....sice když si jí vezmu do kuchyně,a povídám jí nějaký frky,tak se chvilku hihňá a poslouchá,ale to je doba tak na umytí nádobí...nikoli uvařit a uklidit po sobě v kuchyni...

peroli
23. zář 2010

@janicka006 Jani tak ti asi nezbyde než to ještě chvíli vydržet a až se začne malá víc projevovat - plazit, chodit, všechno vyhazovat, všechno přeorganizovávat apod.. - tak ji s krásným úsměvem 😵 ( 😝 ) manželovi předat, na pár hodin vypadnout a pak se zvesela vrátit.. 😝 😎 😀 uvidíš jestli i pak tě bude považovat za flákače 😉 bych mu to dala sežrat se vším všudy 😝 😀 😀 já mám to štěstí že tohle se mi stát nemůže, můj manžel už dáááávno uznal že být s prckem doma fakt není dovolená ale kdyby to úúplnou náhodou někdy zkusil tak bych ho asi hnala... ale to on dobře ví 😀 😀 😀

momin
23. zář 2010

@janicka006 taky si myslim ze je to pohoda byt doma... 😀 Ale az ted.. Asi po 15 mesici...
Kdyz byl malicky a urvany bylo to fakt narocne.. chlap to zacal chapat a prestal mit blbe kecy kdyz sem zacla o vikendech chodit do prace.. Staci ty 2 dny kazdy tyden kdyz dela opravdu vsechno (teda krome vstavani v noci-to by ho asi zabilo.. 😀 ) A sklidnil se...

S varenim sem prvni mesice mela taky problem,ale to pujde vsechno casem... Zkousej neco jednoducheho ze zacatku,rychleho... Dej male varechu nebo svrdlak do ruky a budes mit klid.. 🙂 😎

beruska2x
23. zář 2010

@momin tak u nas je to presne opacne 🙂 kdyz byl melj lezel na miste a hral si tak pohoda, ubrecenej teda nebyl nikdy ale co navyvadi ted za skodu jen nez ohreju obed je maso nekdy 😀 😀 😀 😀

momin
23. zář 2010

@beruska2x no taky nevim co nas ceka ve 2 letech... 😀 😎
Ale doufam ze sme si to uz "vybrali" ten prvni rok.. 🙂

momin
23. zář 2010

@janicka006 tak hezky mi maly nikdy nespal.. 😀 A nespi ani ted dyl nez 3 hodky v kuse.. 😀
Kliiid... vykasli se na chlapa a uzivej si hodne holcicky.... A bude behat bude to narocne zase jinak... 🙂

brisalek
23. zář 2010

@janicka006
prvni pulrok je asi vzdy nejtezsi. Ale samozrejme zalezi na miminku. Uz jsem do jedne diskuze psala, ze kamaradky holcicka asi od 2 mesicu spala od 8 vecer do 9 rano a budila se 1 nebo 2x, ve 3 mesicich lezela na gauci a koukala na hrazdu s jednou hrackou hodinu a jen si u toho brumlala a nikoho nepotrebovala, spala 5hodin pres den. Kdyz ji v 5m u nas na navsteve dali k nam spat do postele v 6 odpo a v pul 8 vzali a prendali do sedacky tak se jen koukla co se deje a spala dal...v 6 mesicich s ni jezdila na cviceni po cviceni do obchodaku s jednou kamaradkou na kavco s druhou do obchodu koupit si neco na seb,e pak na obed a domu az odpoledne....Navic manzel vydelava statisice takze maji pani na uklid, zehleni. Vari tak jednou tydne a pak male prikrmy.....to bych byla taky tezkej pohodar🙂. Pak je to asi dovca🙂. Jo a jeste ma dve snazive babicky.

Moje mala , kdyz jsem ji nenosila tak plakala, od 5 hodin od usnuti chtela byt jen u prsa jinak bulela, uspavala jsem 2 hodiny i vc u prsa s tak pul hodinou neustaleho place...usinala v pul 10 vstavala v 5 h rano mezitim se od 3,5 mesice budila tak 5- 10x za noc(manza spal sam vedle a vstal v pul 8 a rikal mi jak se spatne vyspal-myslela jsem , ze ho necim prastim a jen jsem bulela), v kocarku vubec nechtela byt - vzdy jjsem ji uspala u prsa a za deset minut byla vzhuru a hrozny rev, takze jsem mela do asi 6 mesicu v podstate domaci vezeni(sama s ni cele dny ve 4 mistnostech) , kojila jsem po 1,5 hodine...pres den spala tak 3x-4x asi 20 min......cely den jsem na ni delala cukrbliky a hrala si s ni, jinak bulela....v autosedacce krik i kdyz jsme jeli jen k doktorce..., a u toho poslouchala jen spoustu protichudnych rad babicek, ktere jsou 100 a 200km daleko a byli za nami kazda jednou☹ do male 12m. No a tak bych mohla pokracovat. Kdyz jsem vyrazila v asi 6 mesicich se sportakem nakoupit nebo na postu pribalo mi, ze jsem se znova narodila🙂. Ja jsem navic dost vydelavala jen o neco mene nez manzel, mela vzdy svoje auto, byla samostatna, zvykla, ze mohu co chci a tim ten prvni pulrok byl pro mne jeste horsi.A od te doby je to jen a jen lepsi. I kdyz si stale nehraje skoro vubec sama a musim se ji hodne venovat..uz je to pohodicka a mala je moc hodna a konecne si to trochu uzivam, muzu s ni i uvarit nebo trochu poklidit, vydrzi s tatinkem klidne pul dne....a verim , ze za púl roku nebo za rok uz to fakt bude skoro dovolena🙂 🙂.

Nesouhlasim jen s berynkou, ze si muzu delat veci podle sebe. Ten prvni pulrok je podrizen jen a jen diteti podle mne a uz nikdy si nebudu moc delat co chci jako driv. S tim se musim smirit kdyz jsem chtela deti🙂. A to je ten rozdil mezi zenou a muzem. On je v praci 8 hodin, kdyz je v kancelari kazdy vi, ze nepracuje kazdy den na plno 8 hodin, kdezto zena prakticky 24h v nekterem veku deti. Takze jak uz tady padlo vic ho zapoj at si zkusi malou prebalit, priprav mu obleceni, ale at si ji oblece. At treba sam vecer koupe, aby sis oddychla.A on si zkusil , ze to neni jen zabava🙂. Myslim, ze pokud je normalni pochopi to, ale vetsia chlapu potrebuje postrict. Ja jsem driv varila vzdy o vikendu(kdyz manza malou hlidal) do mrazaku nekolik chodu(ale rychle....gulas do papinaku at se vari, kure do trouby at se pece apodobne) a velke porce pro nasa pak jsem to treba 10 dnu jedli, ted tak varim i pro malou.

Drz se a ver , ze fakt bude lip.

brisalek
23. zář 2010

A jeste bych pridala, ze pak prikrmy take nemusi byt zadny med. To jsem se s malou take dost "natrapila, protoze moc nechtela papat. Ale od toho roku sni celkem vsecho a je cim dal hodnejsi. V noci uz asi od 13 mesicu misto 5-6x vstavame 1-3x a pres den spi na balkone v kocarku vetsinou 2-3hodiny odpoledne. Jen abys vedela, ze se to opdavdu meni🙂.

blandik
23. zář 2010

Já myslím, že ani jeden rodič to nemá snadné. Příchod dítěte obrátí dosavadní život vzhůru nohama. A člověk, pokud je zralý, je tomu rád..Příjde mi trochu smutné, že tvůj manžel nemá pochopení a nejspíše si ani nedokáže nebo nechce představit, jak náročná fyzicky i prychicky je péče o malé dítě, kojence, batole....Jak se žena musí celá přenastavit na nový režim. De fakto musí neskutečně plánovat, promýšlet, aby zvládla naprsto banální každodenní aktivity, nicméně s dítětem kolem sebe tyto aktivity odpovídají heroickému výkonu...Bohužel ignorování potřeb uznání zásluh ženy při péči o dítě určitě není správná cesta. Manžel by si měl asi uvědomit, že v manželství a partnerství není místo pro předhánění se, kdo více pracuje, kdo to má těžší nebo lehčí...mělo by to být o vzájemné podpoře...je to velmi složité krásné i těžké období, na které by měli být dva - tělem i důší.

beruska2x
23. zář 2010

MM rika ze je stastny ,ze si tech 8 hodin v praci aspon odpocine 😀 pac Sima ma obdobi JA SAM a vztekaci.. doma je to jak v cirkusu bez listku nekdy 😀
takze BUDE HUR 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sayast
23. zář 2010

blandik 😵 naprosto souhlasim 😵 😵 😵

sayast
23. zář 2010

jen teda z me zkusenosti muzu rict, ze co zacala chodit, tak se mi strasne ulevilo 😵

blandik
23. zář 2010

@sayast 😉

blandik
23. zář 2010

U nás taky - jak začal chodit se to zlepšílo. Ale opravdu dobré období bylo období po prvním vzdoru (jestli se to tak dá nazvat, v tom vzdoru se necthěl mýt, převlíkat, měnit plenku, oblíkat) - tedy od 21M u nás. Hodně si hraje sám, je hodný, domluvíme se na kde čem...Te'd už jen čekám, že příjde druhý vzdor a pak já sám, já sám...

sayast
23. zář 2010

ono kazde obdobi ma sve 🙂. ja se treba tesim az se rozkeca a bude si umet rict co chce. a ne jen volat, kricet, ukazovat a hmmmm, hmmmm 😀. ale co zacala chodit, tak kam chce, tam si dojde. fakt uleva.ale u nas je to hodne tim, ze chodit zacala dlouho, chtela, neslo ji to a ja jeji nalady odnasela 😀

sayast
23. zář 2010

jinak teda od zacatku jsem na ni byla sama a ted uz uplne sama, takze naprosto chapu, ze to neni lehke ☹. ze sice zena to dite moc chce, ale myslim ze nikdo si neumi predstavit co vse to obnasi 😅. zvlast kdyz nema podporu v partnerovi, ve kterym by mela mit ☹

blandik
23. zář 2010

U nás začal chodit v 15M, taky jsme si počkali a tím hmmm, mrčení - to jsi mi to fakt hodně připoměla. Náš malý moc nemluví ani ve dvou letech, snad poslední měsíc začíná občas opakovat nějaké první slabiky. Takže poslední 3/4 roku si vystačil s mama, tata, baba a kdejakým zvukem - takže se taky těším, že se rozkecá ...člověk se vlastně u těch prcků pořád na něco těší a z něčeho 😵

sayast
23. zář 2010

me zacala v 16,5 mes 😝 . ale za to vse dohnala behem 3 tydnu, predbehla i ty, co zacali mnohem driv nez ona 😀. takze po mesici co chodila zvladla schody (drzi se jen z jedne strany), motorku, i z kopce, vse 🙂. mluveni je stale horsi, ma svych par slov a hmmmm,hmmmm je jeji, to rostu 😀. ale je to zlato, stoji to za to a nemuzu se vzdy dockat kazdeho dalsiho dne 😵 😵 😵 😵 😵

blandik
23. zář 2010

@sayast - bez partnera to musí být hodně těžké. Partner by měl dávat určitou emocionální stabilitu a oporu i mentální osvěžení ženě s malým dítětem. To mě mrzí.

To tedy nabrala tempo blesku. Náš je hodně opatrný, po schodech chodí už dlouho, ale stále se drží zábradlí a občas chce i snést dolů nebo vynést...a to už před pár měsíci zkoušel chodit sám bez držení...jo, jo - je to zlato, stojí rozhodně za to 😉

sayast
23. zář 2010

@blandik jo, tezke to je. mam tu i tema. ale jak hrozne je to bez partnera, tak ale o to lepsi nez s nim. to bylo hrozne 😔

julka se neboji, tech modrin, odrenin, bouli co mela 😀. ale neda si pokoj, jen je opatrnejsi 🙂. ale hodne dela to ze se schazime s detma o rok starsima, tak je napodobuje a snazi se jim vyrovnat 🙂

blandik
23. zář 2010

@sayast - to je i můj názor, že je lepší být bez partnera než s takovým, se kterým to vůbec neklape.. Zažila jsem si to v určitém období u našich, ale to už jsem byla z domu...Chtěla jsem ti to taky napsat, ale pak jsem se zarazila, že nevím, co se vlastně stalo, tak ať neudělám botu...Já na sobě cítím, že hodně potřebuji, aby mě partner podržel, že po tom celém dni s malým jsem hodně večer unavená, taková jakože umrčená...ale stejně pak ani nemám chu't reagovat na cokoliv...ale i tak je to podpora. Kde máš svoje téma tady?

Malý je naopka velmi, velmi na sebe opatrný - modřín je minimálně..má to v sobě 😉

sayast
23. zář 2010

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/asi-se-j...
ja v nem prave oporu nemela. jo, obcas uvaril, ale ne pravidelne. jinak mala, pes, domacnost, vse na me. prisel z prace, byl hnusnej, sel do hospody. nejaka podpora, nemohla byt rec 😢 . vlastne byl pak spis na obtiz 🤐 . nenechaval me dychat, vadil mu kazdy s kym jsem se stykala (holky), zarlil na net, jen vyzadoval a nedaval ☹. ja bych i ty hospody zkousla, ale musel by mit doma aspon neco splneno. ne ze jsem se 10 mesicu prosila o vymalovani kuchyne a odpoved byla, ze v cizim byte malovat nebude 😔 . mala ho skoro neznala, vecne si doma vylejval spatnou naladu a v hospode se choval jako milionovej manzel a tata 😝
nehlede k tomu ze sex musel byt tak 3x do tydne aby byl aspon trochu v pohode. takze s nicim nepomohl, jen chodil do prace, sel do hospody, ja musela cekat, byt pri chuti 😅 a byl klid. kdyz jsem si dovolila rict ze jsem unavena, bylo zle :-/
to fakt radsi sama 😔

adela87
24. zář 2010

@janicka006 Ahojky, mám doma 9 měsíční holčičku, a také jsem ze začátku byla nešťastná. Nevěděla jsem jak to všechno zkloubit, aby byla Viktorka spokojená, já spokojená, aby bylo uklizeno, navařeno....Nejdůležitější je ale být v pohodě a nestresovat se kvůli úklidu. Pokud máš možnost, aby ti pohlídali babičky, popros je o to a vyraž si třeba na cvičení, na masáž. Nebo ať pohlídá manžel. Mě například hodně pomůže vyrazit si do společnosti s kamarádkama. Popovídat si o něčem jiném než o dětech a domácnosti. Každá matka je taky žena. Je třeba se trochu rozmazlovat... 😉

bufina
24. zář 2010

Tak u nás je to podobný a to máme už děti dvě. Manžel se taky diví s čeho že su jako unavená... Malej do sedmi měsíců spával krásně celou noc a teď se několikrát budí, tak su z toho nevyspání fakt utahaná, navíc když pak malej spí dopoledne, nebo odpoledne, tak si s ním stejně nemůžu jít lehnout, protože ta starší určitě spát nebude. Nechcu být s nima pořád doma a jezdit s kočárkem jen tady u nás po okolí, tak třeba jedem za kámoškou, co má taky malý dítě atd. Pro toho chlapa to je ale zase to, že on jde do práce a my si jezdíme po výletech, ale že chcu pro prcky nějakou změnu, to jde jaksi bokem. zase se teda ale umí postarat, to bych neměla strach mu děcka třeba na celej den nechat, ale pořád by s nima být nemohl. Malýho si začne všímat až řve, čučí na tv a malá samozřejmě s ním. Takže on by to bral jako že má teda dovolenou, při které se musí starat o děcka a asi jako většina chlapů nechápe, že tak to není, že je to celodenní a celonoční práce. On se v noci v pohodě vyspí, protože já už mám tak slabý spaní že se vzbudím při prvním zavrtění malýho, takže ani nestihne začít brečet a už ho mám u sebe, takže ten ani neví kolikrát byl malej vzhůru.

deathy
24. zář 2010

Já to mám dobrý. Přítel má tříletou dcerku ve střídavý péči ob týden. Moc dobře ví, co to je starat se o dítě. Takže od něj fakt neslyším: z čeho si unavená. Naopak mě odpoledne žene do postele nebo projeví účast když večer zírám do blba 😀
To můj bejvalej...otec dcerky, když se občas ukázal, tak hned zapadl na gaučink a já ještě obskakovala jeho. No blbka jsem byla. A že by si někdy vzal holku sám ven do kočáru? Ne. Až teď po našem rozchodu jí měl prvně na celý odpoledne, takže já mohla "relaxovat" doma.
Někteří chlapy...no radši snad ani nekomentovat.