OSVČ a mateřská - co je třeba vyřídit?

no_title
8. čer 2017

Ahoj holky,
snad bude mít někdo zkušenost... Jsem OSVČ a abych dostala mateřskou, platila jsem si rok dobrovolně minimální nemocenské pojištění 115,- měsíčně. Na mateřskou bych teoreticky měla nastoupit 6.7. Jenže moc nevím, jak se to vyřizuje a kde. Doktorka mě poslala na úřad na Okresní zprávu sociálního zabezpečení a z úřadu mě zas odkázali na doktorku, že mi ten papír má vyplnit ona. Přiznám se, že jsem z toho trochu jelen. Má tedy ten formulář vypisovat gynekoložka a já jej pak donesu na patřičný úřad? Nebo mám doktorce donést nějaké potvrzení, že si to nemocenské platím a že mám na mateřskou nárok?

j.a.n.i
8. čer 2017

@no_title Doktorka ti vystavuje papír a ten neseš na OSSZ.

no_title
autor
8. čer 2017

@j.a.n.i díky moc 😉

kytkata
8. čer 2017

Žadost o ppm vystavuje doktorka,ty tam pak doplníš údaje,kam jak chceš peníze vyplácet. Pak odevzdáš na Ossz,ale tam to stejně ještě zkouknou,takže popřípadě vyplníš doplníš ,co by chybělo,přímo tam na přepážce😉

lilli121
18. čer 2017

Ahoj holky, netušíte tu některá, jestli se v případě OSVČ dá doplatit zpětně dobrovolné nemocenské pojištění tak, abych vznikl nárok na PPM?

kytkata
18. čer 2017

@lilli121 To bohužel nedá.

lilli121
18. čer 2017

kytkata ... díky za odpověd, někde jsem četla se dát - za jeden rok zpětně, ale nemohu to dohledat.

j.a.n.i
18. čer 2017

@lilli121 Nedá, přesně proto, aby se to nedělalo kvůli mateřské...

lilli121
18. čer 2017

@j.a.n.i ... díky moc.