OSVČ - navýšení záloh na sociálním až během těhotenství

jajyna
1. dub 2017

Zdravím holky,
nemáte některá zkušenost,jestli lze si navýšit minimální zálohy na soc.pojištění a tedy i na nemocenském během těhotenství?Bude se to započítávat do mateřské?Nebo už na to nebudou brát ohled a mateřská se bude vypočítávat podle minimálních záloh co jsem si platila do ted.
Díky

zujik
1. dub 2017

Meli by to pocitat u OSVC z prumeru poslednich 12 mesicu, ve skutecnosti se s tim na socialce moc neparaji a casto vychazi jen z danoveho prehledu za lonsky rok, takze za 2016. Doporucuji se zajit zeptat na socialku, vetsinou ochotne poradi, zda se to vyplati navysit nebo ne. Mne rekli, ze ne, i to pani dokonce pocitala, ale odvedla bych jen za tech x mesicu tehotenstvi mnohem vic nez bych dostala v podobe materske. Taky stoji za to vyzkouset online kalkulacky na vypocet materske na netu a zadat vysi plateb socialniho pojisteni a nemocenske u OSVC a porovnat vysledek, nebo si to vypocitat dle tech jejich vzorcu a redukcnich hranic.

yerry
1. dub 2017

@jajyna nee. Mě řekli že by mi to bylo k prdu. .. a navíc nestačí platit sociální a zdravotní ale musíš si platit i nemocenské poj...... dávku vypočítáváji podle zaloh na nemocenskem z posledního DP pokud v předchozím roce bylo odpracovano aspoň čtvrtletí

kytkata
2. dub 2017

Přesně,jak už bylo řečeno,nevyplatí se to😉 Člověk přeplatí dost peněz,ale na té nemocenské dávce se to zpět nevrátí:-\

jajyna
autor
4. dub 2017

KOčky,díky.Půjdu se tam ještě zeptat.Kdyžtak podám čerstvé info.Právě jsem to zkoušela přes ty kalkulačky a kdybych si to navýšila třeba o tisíc víc a nemocenské by vycházelo cca o 100Kč výš,tak přece jen mateřská by byla aspon trošku lepší.Uvidíme skočím tam