• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

OSVČ po RD znovu těhotná, mám nárok na mateřskou?

4. srpna 2013 
Prosím o radu. Byla jsem OSVČ - nyní živnosťák pořád mám - podávám nulové přiznání. Dne 1.7 mi zanikl nárok na rodičovský příspěvek, jsem těhotná po druhé, ale rodím až za 6 týdnů. Mám nárok na mateřskou - kterou jsem si před první rodičovskou doplatila do maxima a měla jsem nárok, nebo mám nastoupit na UP, abych nemusela platit zdr. a soc. pojištění?¨Děkuji moc - mám v tom guláš
2. črc 2013 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nárok na mateřskou nemáš a na UP se nahlásit můžeš nebo stačí na ŽP.
3. črc 2013 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Řeším podobnou situaci, byla jsem též OSVČ , v roce 2010 jsem nastoupila na nemocenskou a následně na mateřskou (měla jsem nejvyšší mateřskou) 26. března 2011 se mi narodil syn a zhruba od 9.3. 2011 jsem ŽL pozastavila.Nyní jsem na RD a čekáme druhé dítě, které by se mělo narodit asi 5. března 2014. Budu mít nárok na mateřskou? Asi ne,co? Děkuji za odpověď
2. srp 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, nárok na mateřskou mít nebudeš, budeš mít rovnou od porodu rodičák.
@xxmarypetxx
2. srp 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím o radu, jsem na MD, a čekáme druhé mimi, ale ještě budu rok na MD s prvním miminkem a druhé čekáme 27.12.2013 tak se chci zeptat jak to bude s mateřskou jestli dostanu jen jednu na to první dítě nebo i na to druhé de
2. srp 2013 ve 12:35  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@manicka26 No, za prvé předpokládám, že na MD už nejsi, ta je cca do 5 měsíců věku dítka... a pak je otázkou zda si OSVČ nebo zaměstnanec a pokud OSVČ, tak zda si stále platíš sociální a nemocenské nebo ne.
2. srp 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
j.a.n.i Já jsem ještě na MD s dvouletým klukem. A druhé čekáme v prosinci a zaměstnaná jsem byla a ještě sem
3. srp 2013 ve 20:35  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@manicka26 Na MD, nejsi, MD je jen 28 týdnů... ale pokud si stále zaměstnaná, tak na další MD máš nárok a bude se počítat ze stejného platu jako ta první.
3. srp 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na RD. Ale já se ptala jak je to s druhou
3. srp 2013 ve 23:25  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@manicka26 Jak je to s druhou MD jsem ti odpověděla.
4. srp 2013 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek