Otevření živnosti na rodičovské dovolené, poraďte

monahr
10. led 2014

Dobrý den mile maminky,chtela by jsem se zeptat,jestli nemate někdo zkusenosti s otevrenim zivnosti na rodicovske dovolene.Male je ted 14nact mesicu a ja sice cekam další miminko v dubnu,ale mam moznost si prividelat praci z domova,ale pouze na zivnost.Ted jsem mluvila s jednou zenskou na socialce a není mi schopna vysvětlit kdo za me plati zdrav.a soc.pojisteni a do kolika tisíc za rok si muzu vydělat jestli tam je naky strop.Furt povidala něco o tom,ze muzu tydne je 46h to delat neboť mala nemá ještě dva roky a tudíž ji nemuzu dat do skolky a musim mit pro ne nake potvrzeni o tom,ze tech 46h tydne mi ma kdo to dite hlidat.No a na zivnostenskym mi zase rekli,ze nevedi jak to je se zdrav.a soc.pojisteni u lidi co jsou na RD,ze mi to rekne sociálka ,ktrera taky nic nevi........
Takze jsem z toho dost zmatena.Prosim poradte jestli mate někdo zkusenosti 🙂 Dekuji a preji hezky den.

copy
10. led 2014

Ahoj,na RD si můžeš přivydělat i na živnostenský list,živnost budeš mít vedenou jako vedlejší(ne jako hlavní),pro rok 2013 byl přivýdělek cca 61 000,-Kč (aniž bys musela platit soc.a zdrav.pojištění),to za Tebe platí stále stát.Pokud by sis vydělala více než je tato částka,musíž z toho rozdílu zaplatit soc.a zdrav.pojištění.Měli by Ti to říct na živn.úřadě,sociálce nebo na finančáku.Každý rok se částka,kterou si můžeš přivydělat o něco málo zvyšuje.Přítel je na RD (je OSVČ) a nyní má živnost vedenou jako vedlejší.Já jsem zaměstnaná.Pěkný den.

monahr
autor
10. led 2014

@copy dekuji moc 🙂