Peněžitá pomoc v mateřství - žádost nedorazila na sociálku

lisu
9. črc 2018

Ahoj holky,

Mam velkou prosbu dne 27.6 byla doručena žádost o peněžitou pomoc v mateřství a také příloha a také ukončeni neschopenky zaslala jsem poštou mam i podepsanou dodejku. Volala jsem na sociálku do Prahy a zatím jim tam nic nedorazilo volala jsem tam. Se zaměstnavatelem nemám moc dobre vztahy nechce se mi volat hrozně mě stresující a jsou na mě hnusni z důvodu že jsem byla na rizikovém těhotenství. Na mateřskou nastup 24.6.2018. Mám ještě počkat nebo máte někdo podobnou zkušenost.

Děkuji

dominikaromanova
9. črc 2018

@lisu, zadost a ukončení jsi zasilala kam? Zaměstnavateli nebo ČSSZ? Jestli mas podepsanou dodejku, není co řešit. Na PPM jsi nastoupila 24.6.2018 tak peníze dojdou až v červenci, počítám tento týden. Ale jestli mas nástup až 24.7.2018 peníze budou zaslány až 08/2018.

lisu
autor
9. črc 2018

@dominikaromanova Zaměstnavateli jsem zasílal vyplněnou žádost od lékaře ale zaměstnavatel zatím moji vyplněnou žádost neposlal na ossz overovala jsem si telefonicky na ossz a nástup mám 24.6

dominikaromanova
9. črc 2018

@lisu, takže na PPM už jsi, asi Te nepotesim, ale nejspíš budeš muset zaměstnavateli zavolat. Když tam nechceš volat Ty, ať za Tebe zavolá třeba muž, kamarádka. Každopádně bych si to vyřešila co nejdříve ať nejsi moc dlouho bez peněz. Dodejku si schovej, možná ji budeš potřebovat. Jestli mas číslo na uctarnu, zavolej rovnou tam. Držím pěsti.

nat
9. črc 2018

@lisu Take bych rovnou zavolala na uctarnu a ptala se tam.Budes muset zavolat sama jelikoz ostatnim nic nereknou mam vyukousene nerekly ani manzelovi.Je zo otazka 5 min zeptat se a je to 🙂

ela90
9. črc 2018

Zamestnavatel mi to zadrbal na 3m. A to jsem je kazdy mesic uhanela. No volala bych a uhanela...

ladyhacek
9. črc 2018

s první synem jsem byla 2měsíce bez peněz - zaměstnavatel (a to si myslím, že byli dobré vztahy) to tam poslal déle (né hned+u nás to šlo přes personální a dál na účtárnu a ta to teprve posílala dál) Na vyřízení pak mají 30 dnů.

priefi
9. črc 2018

@lisu pokud jsi odevzdala ukonce i dpn a nastup na md zamestnavateli, budes to muset resit s nim. Nebo pak vyzadat si od dr.stejnopis ukonceni dpn a nastupu na md a zaslat ossz 😉