Počítá se odstupné při výpočtu mateřské a porodného?

katerinka_kh
17. srp 2017

Zdravím. Nevíte někdo jestli se počítá odstupné při výpočtu mateřské a porodného? V listopadu bych měla nastoupit na mateřskou ale firma ve které pracuji ruší pracoviště v ČR a nabízí mi výpověď k poslednímu říjnu s odstupným. 🙂
Nebo je lepší zůstat zaměstnaná a odstupné nebrat?
S přítelem plánujeme teda doufáme že se nám podaří do 2-3 let druhé dítě 🙂
A jelikož ta firma bude mit sidlo někde v zahraničí určitě do ní znovu nenastoupím 🙂 a teď by se nám peníze navíc hodili, ale samozřejmě ne za cenu kdyby pro mě bylo lepší zůstat zaměstnaná 🙂
Poradíte mi někdo prosím? Za každý názor budu ráda 🙂

sdu
17. srp 2017

Do mateřské se nepočítá, u porodného nevím, ale rekla bych ze tam ano..

sdu
17. srp 2017

@katerinka_kh
Ale co je mozne nebo co se vam vyplatí tezko rict. Kdyz provozovna v Čr zaniká, pochybuji ze muzete zustat zamestnanec...neni koho byste byla zamestnanec....

katerinka_kh
autor
17. srp 2017

@sdu Děkuji 🙂 Zaniká pouze pobočka v ČR takže mi můžou nabídnout místo v jiné zemi, zaměstnancem bych tedy zůstala 🙂 Proto nevím zda radši zůstat zaměstnaná nebo ne..

sdu
17. srp 2017

@katerinka_kh no ale kdyz vezmete to misto v zahranici a pak nenastoupite, nedostanete zadne odstupne (ukoncite dohodou ci vypovedi z vasi strany) ale zase kdyz nebudete zamestnana (ukoncite ted a dostanete odstupne) nebudete mit pri dalsim tehu narok na materskou (asi).... tezke tozhodovani...

katerinka_kh
autor
17. srp 2017

Máte pravdu.. když teď ukončím prac. poměr a otěhotním nebudu mít nárok na mateřskou 🙂 Takže vlastně všechny moje otázky jsem vyřešené 🙂 Děkuji :P už jsem byla z toho čtení a zkoumání všeho zmatená tak mi to nedošlo 🙂