Používáme cookies. Více informací zde. OK

Počítá se vyměř. základ za rok jen z nového zaměstnání?

dindonka
1. bře 2015
Ahoj holky, asi budu mit stupidni dotaz. Ale hledam na internetu volala jsem si na socku a vim prd. Potrebovala bych vedet jak je to s dennim vymerovacim zakladem. Momentalne mam 4 letou variantu rodicaku. Nemohla jsem volit delku. Ted ale kdybych cekala druhe dite ( mozna uz jo 🙂) tak bych rodicak psala pres otce. Ted pracuje vic jak rok. Ale do porodu druheho chce zmenit misto za lepsi. Otazka zni: jak je to s vymerovacim zakladem kdyz nebude mit v roce 2015 v den narozeni ditete odpracovany rok u stavajiciho zamestnavatele, ale zaroven neprerusil praci ( z jedne odesel hned do druhe). Pocita se vym.zad za 12 mesicu z obou zamestnani nebo se to bude pocitat jen z te nove? Chci volbu 3 roky.
alboo
1. bře 2015
@dindonka počítá se prostě za posledních 12 měsíců, nelde o zaměstnavatele ale o dobu soc. pojištění
ayenkas
1. bře 2015
Počítá se za posledních 12 měsíců, klidně část z jedné a část z druhé práce. Manžel taky měnil zaměstnání v průběhu toho roku a s účetníma v bývalém i nynějším zaměstnání nebyl problém.
dindonka
autor
1. bře 2015
Moc dekuji za info
j.a.n.i
1. bře 2015
@dindonka Vyměřovací základ se počítá pouze z posledního zaměstnání.
alboo
1. bře 2015
@j.a.n.i jak si na to přišla?
j.a.n.i
1. bře 2015
@alboo Zákon o nemocenském pojištění, paragraf 18, plus další, třeba 32.
vikynka33
1. bře 2015
Přílohu k žádosti o ošetřovné, mateřskou i nemocenskou posílá na OSSZ vždy jen poslední zaměstnavatel a má to být za posledních 12 měsíců, případně za dobu od počátku zaměstnání do konce měsíce před nástupem na OČR, PPM nebo nemocenskou. To psala @j.a.n.i dobře.
Ty ale píšeš, že se vám jedná o žádost o rodičovský příspěvek, který dle mého nevyřizuje OSSZ, proto ti tam neporadili, ale nějaký ten odbor na úřadu práce, pod který spadají sociální dávky (zatím jsem to ještě osobně neřešila, tak nevím přesně, jak se to jmenuje) a tam je možné, že budou chtít doložit celkové příjmy od obou zaměstnavatelů, jak ti psaly holky výše. 🙂
dindonka
autor
2. bře 2015
Ja chci rodicovsky priapevek na PPM nemam narok. Chci colit tri roky cca za 7000 kc. A manzel chce zmenit misto v prubehu meho tehu. Na pracaku mi rekla ze nevi ze to ma byt za 12 mesicu ale nevi co delat kdyz pd posledni neno odpracovano rok. Ale zmena prace probehla ze dne na den. Tedy bez preruseni.
bajana
2. bře 2015
@alboo j.a.n.i. je expert na túto oblasť, vždy poradí vyborne
bajana
2. bře 2015
@vikynka33 pokiaľ chce matka riešiť RP cez otca, musí mu jeho vymeriavaci základ potvrdiť OSSZ...takže pre zakladateľku platí - najprv riešiť otca cez OSSZ a následne RP na pracaku.
alboo
2. bře 2015
@j.a.n.i díky
j.a.n.i
2. bře 2015
@dindonka To, že to není 12 měsíců v jenom zaměstnání vůbec nevadí, potřebuje mít odpracováno alespoň 270 dní za poslední 2 roky v libovolném počtu zaměstnání a ke dni porodu být zaměstnaný. A pak ten DVZ se řeší pouze z toho posledního, i kdyby trvalo třeba měsíc.

Sem začni psát odpověď...

Odešli