Podání informace o návratu z RD, jak formulovat dopis?

kacenka.i
28. zář 2012

Ahoj holky, poradíte mi??Před nedávnem jsem dostala dopis od zaměstnavatele s tím že je mám informovat písemně o nástupu do práce po RD. Zvolila jsem si tří letou variantu RD, dceři je teprv rok a čtvrt a už chtějí tuto informaci po mě vědět.prosím poraďte mi jak nejlepe formulovat dopis s tím že uvažuji o dřívějším návratu do práce. Díky za každý váš námět.Kača

veruska007
28. zář 2012

Po mně to chtěli okamžitě po porodu. Mám dvouletý rodičák. Dopis stylem: dne toho a toho se mi narodil syn..... Rozhodla jsem se čerpat dvouletou RD. Do práce se vrátím dne..... (den po narozeninách dítěte). S pozdravem.... můj podpis, podpis zaměstnavatele. V.... dne.....

horakovatereza
28. zář 2012

Taky jsem to psala hned po narození, v podstatě když jsem dokládala rodný list syna

j.a.n.i
28. zář 2012

@kacenka.i Já bych nijak neformulovala, že uvažuješ o dřívějším návratu, ten nejsou povinni ti umožnit, ale evidentně v tom mají bordel, tak bych vymyslela nějaké datum, na kdy to tipuješ a to jim poslala.

petrajurinova
28. zář 2012

To jsi měla zaměstnavateli hlásit nebo si domlouvat hned po narození dítěte. Máš nárok na rodičovskou dovolenou do 3 let dítěte a i když nahlásíš, že chceš nastoupit dřív, tak si to pak můžeš rozmyslet a zase jim nahlásit, že chceš v čerpání RD pokračovat třeba až do těch 3. narozenin.

Já to měla formulované nějak ve stylu: V souladu s paragrafem 196 zákoníku práce o Rodičovské dovolené, Vám oznamuji své rozhodnutí čerpat rodičovskou dovolenou na péči o své dítě "jméno, příjmení" narozené dne ... do dne "datum kdy jsem se chtěla vracet do práce".

kacenka.i
autor
28. zář 2012

Děkuji všem za vaše příspěvky do mé diskuze, hlavně petrajurinova, za její fomulaci dopisu. Nějak to o víkendu dám dohromady 🙂 😉 🙂