Podmínky PPM - kdo se v tom vyzná?

kkkt
3. zář 2018

Zdravím všechny ve spolek,

je tady prosím někdo, kdo se vyzná v PPM a dokázal mi pomoci?

Jedná se o to, že jsem byla zaměstnaná od 1.6 do 30.11. 2017, tj. 183 dní, a poté jsem pracovala od 1.3. do 14.6. 2018, tj. 106 dní. Z toho co jsem vyčetla musím mít za poslední 2 roky odpracováno 270 dní to bych měla, ale bohužel jsem otěhotněla až po odchodu z posledního zaměstnání a nejsem tudíž v ochranné lhůtě ...

Pomohlo by mi, kdybych alespoň na 1 měsíc nastoupila do nějakého zaměstnání? Začíná předvánoční období, tak bych mohla mít šanci i já ....

Mnohokrát děkuji za rady 🙂

lachtanice86
3. zář 2018

@kkkt kdy máš termín porodu?

kkkt
autor
3. zář 2018

@lachtanice86 podle ms 13.3.2019, ale podle utz to bude asi o 5 dní později

lachtanice86
3. zář 2018

@kkkt aby si měla nárok na ppm musíš být zaměstnana nebo v ochranné lhůtě. Ale ta ochranná lhůta bude tak dlouhá jako je poslední zaměstnání.

lachtanice86
3. zář 2018

@kkkt a proč nejdeš pracovat? Vždyť si na úplném začátku ne?

kkkt
autor
3. zář 2018

@lachtanice86 Snažím se práci najít, ale chci se orientovat co kdyby, přece jen už začínám 4 měsíc
... Já četla, že ochranná lhůta je 180 dní, to je podstatná informace, děkuji

lachtanice86
3. zář 2018

@kkkt 180dnu je pouze v případě že tak dlouho trvalo tvoje zaměstnání.

lachtanice86
3. zář 2018

@kkkt no a já jsem 7.mesic a stále pracuji.

hezz17
3. zář 2018

@lachtanice86 nesud druhé podle sebe. Já si taky malovala jak budu v práci až do mateřské. A pak šup a od 14.týdne s krvácením na riziko a od 20.týdne klid na lůžku. Každý to má jinak

kkkt
autor
3. zář 2018

@hezz17 dekuji za podporu. Je to presne tak, hledat praci ve 4 mesici je dost na prd ... A to bych pracovala rada, ale bohuzel zatim to nevyslo.

lachtanice86
4. zář 2018

@hezz17 no tak s krvacenim je to něco jiného

lachtanice86
4. zář 2018

@kkkt že by se v dnešní době nepodařilo najít zaměstnání od 14.6? Tomu nevěřím

merope
4. zář 2018

Je hloupé, že budeš mít problém sehnat zaměstnavatele, který vezme těhotnou.

Pozor, kdyby ti nabízeli DPP (což nejspíše budou chtít), tak tam není vůbec ochranná lhůta a musíš mít přes 10.000 i ten měsíc, co nastupuješ na mateřskou - tzn. pro tebe asi v lednu. Nevím přesně, jak to je, kdybys v nějakou chvíli nastoupila na neschopenku a potom rovnou na mateřskou a jak se to počítá (sama zjišťuji - pracuji dlouhodobě na DPP, ve vysokém školství dávají pracovní smlouvy jaksi neradi).

hezz17
4. zář 2018

@lachtanice86 ve větším městě by asi problém být nemusel. Na vsi nebo malem meste jo. Minimálně v našem regionu. Nebim odkud teda tazatelka je.

kkkt
autor
4. zář 2018

@lachtanice86 Dekuji za vase rady a peci, ale z jistych duvodu jsem praci nemohla hned po ukonceni zamestnani ...

kkkt
autor
4. zář 2018

@merope dekuji za radu, ta DPP je taky mozne reseni, obzvlast pred vanoci 🙂 a pokud je to takto. Preji hodne stesti ;)

licorice1
4. zář 2018

@lachtanice86 On je dnes každý zaměstnavatel zvědavý na zaměstnávání těhotné.