Podpora při koronaviru pro OSVČ.

blanick
21. bře 2020

Staráme se doma o pětiletá dvojčata, manžel chodí do práce. Já jsem s dětmi doma, školka je zavřena. Nevíte někdo, proč na těch 424 Kč na den má nárok jen rodič dítěte od 6 do 13 let? Co můžu dělat, když nám zavřeli školku a děti jsou mladší šesti let? Nedostanu nic?

rosetatto
21. bře 2020

@blanick nic schváleného není, senát bude navrh projednávat v úterý, takže je zbytečné se o tom jakkoli bavit, když v současné době dle legislativy nemá na ošetřovné OSVČ nárok.

martt
21. bře 2020

@blanick Pokud se to schválí ve znění v jakém to je ted. Tak mít nárok budeš. Vztahuje se to na všechny dětské zařízení, které jsou zavřené státem nebo zřizovatelem.

jitka_cv
21. bře 2020

Počkej do úterý. To řeknou schválené podmínky.

rnika
21. bře 2020

Holky a to dostaně OSVČ, i když je ten druhý rodič na rodičovské? ( já žiju v domění, že ne...)

zizulka2008
21. bře 2020

@rnika nevim jestli je to stejne jako u zamestnacu,ale kamaradka je na rodicaku a chlap ji nastoupil na ocr se starsi 😉

rnika
21. bře 2020

@zizulka2008 My máme totiž čtyři kluky ( takže by to bylo fajn... ale moc tomu právě nevěřím, stejně je to teda fuk... jsou všichni školkový, i když nejstaršímu bylo na podzim 6 )

zizulka2008
21. bře 2020

@rnika my by jsme to taky chteli zkusit kdyz to projde pro osvc,mame jednu skolni,predskolni a dve mrnavy,tak kdyz to pujde tak uvidime 🤷‍♀️

rnika
21. bře 2020

@zizulka2008 NO budu to sledovat, myslela jsem, že se nás to netýká vůbec, ale třeba to půjde...

martt
21. bře 2020

Holky co jsem poslouchala ve čtvrtek Malacovou, tak rikala, že ošetřovné OSVČ si můžou vzít jen v případě, že by jejich dítě bylo samo doma. Ale nevím přesné znění. Uvidime v úterý.

sudylichozrout
22. bře 2020

S dovolenim se pripichnu.

legelata
22. bře 2020

@blanick Tak pokud normalne platis odvody jako Osvc, tak si myslim, ze se te to tykat normalne bude, staci dolozit zavrenou skolku. Jde o to, ze skolky nezavreli plosne, proto ta davka pro skolkove deti nebyla recena plosne, ale pokud je skolka zavrena z duvodu epidemie, je to stejne.

perexka
22. bře 2020

stejnou otázku jsme si s partnerem kladli taky.. nepochopili jsme, proč tam bylo psáno od těch 6 let.. taky jsem na RD s dcerou 3,5 let a muž je OSVČ, tak třeba to projde.. jako logicky by to projít mělo, když by to měla táhnout jen ženská z rodičovského příspěvku, když chlap nemůže makat..

blanick
autor
24. bře 2020

Tak jsem z toho jelen. Takže nakonec pro OSVČ schválili jen odpuštění záloh na pojistné? To si dělají pr...?

vevi1
24. bře 2020

@blanick ja jsem pochopila,ze schvalili i osetrovne ,pokud uz osetrovne necerpa manzel ci manzelka.