Porodné 2011. Jak se počítá?

karmenta
10. črc 2010

porodné bude nově jen na první dítě a pouze pro rodiče s příjmy do 2,4násobku životního minima -------- můžete mi někdo říct jak si to vypočítat? Počítá se plat můj nebo i mého manžela?
Těch 13tis je tak na kočárek a základní výbavičku, proč to nenechají aspoň pro všechny prvorodičky? Zase na to dosáhne jen naše slavná menšina?? Tento systém mě už opravdu nebaví. Člověk je potrestaný za to že šel do práce. Nemám ani průměrný plat ale už téměř 3roky odvádím daně, můj manžel už 14let. Asi se přihlásíme na pracák a budeme se mít líp.

mystique
16. srp 2010

@nikes no jasně , ale máš třeba snahu si najit brigádu a přivydělat si. Třeba jen pár hodin 🙂 Pohostinství a hotely to je asi kapitola sama o sobě jako třeba stavařina. Bohužel.

j.a.n.i
16. srp 2010

@martinka81 Já zas nechápu proč by se nemohla rozčilovat nad porodným bez ohledu na výši mateřské. A nikde není řečeno, že každý kdo má ŽL má tu maximální mateřskou.

j.a.n.i
16. srp 2010

@mystique Tak nepotřebuje, ale je fakt, že málokdo má v zaměstnání příjem na maximální mateřskou, kdežto maximální zálohy na nemocenské si může platit kdokoliv, kdo má ŽL. Ale na druhou stranu, zákon to nezakazuje, takže i když to není úplně košer, tak to podvod není, zákon by měl být udělán tak, aby se to nedalo zpětně doplatit, stačila by drobná změna - cokoliv co přijde v daném měsíci nad maximální zálohu se pošle zpět. A mateřská je jen kratší část, to je taky pravda, ale zas oproti porodnému, což je jednorázová dávka se přece jen pobírá půl roku, což taky není zanedbatelné.

martinka81
16. srp 2010

@j.a.n.i no to sice není, ale to by byl člověk asi pěkně blbej, když tu možnost má a nevyužije ji.
Tak prostě nedostaneme porodné no a proč bychom taky měly, jsou státy, kde nedává vůbec a děti se rodí.

martinka81
16. srp 2010

to jste všechny volily levici, že se teď tak rozčilujete?

sygy
16. srp 2010

@martinka81 jo jsou takove staty, ale maji uplne jinou uroven, jine platy, jinou peci a proste vsechno, co jsme tady my pro ty nahore, uplny ho.... ☹

j.a.n.i
16. srp 2010

@martinka81 To souhlasím, ale divila by ses kolik lidí je tak blbejch a nevyužije toho, neb to se pak to nemocenské musí platit již před otěhotněním a to spousta lidí nezvládne...
Ale o to se nehádám 🙂 mě by zrušení porodného nevadilo, ale vadí mi, že ho zas mají dostat ti co nic nedělají. A volila jsem pravici a proto mi vadí, že se chová levicově...

j.a.n.i
16. srp 2010

@sygy Já nevím, ale zas až tak optimistická bych s těmi jinými státy nebyla... to jen my máme pocit, že my se máme nejhůř a všude jinde úžasně.

mystique
16. srp 2010

@j.a.n.i taky si myslím, že si neuvědomujeme jak náš stát je užasně socialní. Kolik z nás by chtělo jít do práce třeba ve 3 měsícíh prcka a poslat ho do jeslí? Kolik z nas by si chtělo platit veškerou zdravotní péči?

weri1
16. srp 2010

tady ho bohužel někdo nemůže dát ani ve 3 letech do školky, když je školek málo, a mají většinou plno, že jo

weri1
16. srp 2010

jak jste se bavili o těch nemocenských. Proč u nás " obyč" lidí má nemocenskou 60% a tři dny nic a poslanci mají 100% a od začátku. Je to takhle u více věcí. Proč všichni berete, že by se mělo prvně ukrajovat u nás???

j.a.n.i
16. srp 2010

@weri1 Možná proto, že jsou to v určitém smyslu vrcholní představitelé státu a takový holt mají určité výhody... A netvrdím, že by se prvně mělo ukrajovat u nás, ale pokud se má ušetřit částka viditelná ve státním rozpočtu, tak se prostě nedá ušetřit na 300 poslancích a senátorech... to je matematika. Ano, měli by si taky něco odepřít - jako gesto, ono to totiž nic jiného není - ale výrazně se tím neušetří, reálné sumy jdou ušetřit jen na obyčejných lidech, těch je totiž hodně.

weri1
16. srp 2010

aha tak jestli to tobě nevadí, tak mě ano. jdu dělat něco užitečnějšího. pa

vercaberca
16. srp 2010

@mystique psala jsem, že ne všichni z jižní moravy jsou takoví 😉 . pevně jsem doufala, že nikoho neurazím.

vercaberca
16. srp 2010

weri1 , tak to plně souhlasím. jsem pro utahování kohoutku, ale rozhodně by to většina lidí brala lépe, pokud by byla gesta i z parlamentu.
j.a.n.i., máš pravdu, že jich je "jenom" 300, ale tady jde trošku o demonstrativní krok. těžko se spoustě lidem chápe, že mají šetřit, když někdo káže vodu a sám víno pije.

jinak bych chtěla ještě říct, že právě malé a střední firmy si váží šikovných lidí. naopak nadnárodní koncern úplně klidně vyhodí odborníky, protože mají centrálně nařízené škrty v tabulkách. sama jsem pracovala i v malých firmách i v nadnárodním koncernu. u malé firmy si prosadit spolehlivého člověka bylo tisíckrát jednodušší než u velikých firem. bylo jim jedno, že ten člověk tam pracuje 10 let, zná produkty, vnitřní vazby ve firmě, živí rodinu apod. a přesto ádié.
nikdy to není bílé nebo černé.

a zase opakuju, že jsou i podnikatelé šmejdi, ale i podnikatelé fajn lidi, kterých mám důvod si vážit. a nikdy bych dlouhodobě nemohla pracovat pro člověka, který se chlubí neseriózním chováním. taky jsem si pár takových "manažerů" zažila a se zlou se potázali. to jsem byla ještě bezdětná a drzá. 😉 😀

j.a.n.i
16. srp 2010

@vercaberca Jojo, určitě by to měli udělat jako gesto a měli by tím začít, spíš jsem tím chtěla říct, že to nestačí, jak tu některé příspěvky naznačují, že se to pro ušetření musí vzít "plošně"...

Se zbytkem musím souhlasit, je to o lidech... a v nadnárodních firmách levá ruka neví co dělá pravá...

martinka81
16. srp 2010

@j.a.n.i souhlasím s tebou

mystique
17. srp 2010

Stejně vždycky se tady dohadujem a přesvědčujem a vláda to vyřeší za nas at chcem nebo ne 🙂 Děti rodit budem at dostanem porodne, mateřskou nebo ne 😀

j.a.n.i
17. srp 2010

@mystique Jojo, tak je to vždycky 😀 ale zas se člověk při té diskuzi přiučí jak to tedy je, o se plánuje a tak...

mystique
17. srp 2010

😀 jj to asi ano a čím víc lidi tím víc názorů

vercaberca
17. srp 2010

mystique, já si taky mylsím, že ta debata je fajn. pokecáme tady lidi, co bychom se normálně nepotkali 😉 . a já jsem ráda, že mám možnost slyšet i názory lidí z jiných krajů a oborů. aspoň člověk nežije jen ve svojí bublince. 😉

trojlistek
27. srp 2010

@gilotek ahoj to znam, je to hnus, ja jsem kvuli spatne info uradu prisla o materskou s dvojcaty, prisly by ty penizky velmi vhod, o to vic to nastve, kdyz mi pozdeji potvrdily, ze jsem na ni mela narok. No nic gilotko, cekas dvojcatka- gratuluju, jestli to budou holcicky, tak bych ti mohla nabidnout nejake to oblecenicko, pokud mas zajem, moje berusky ted maji velikost 92 a oblekam je stejne, ale v ruznych barvach 🙂 mej se fajn

111111111
5. zář 2010

Ahojky přidám se k vám...je to hnus co se děje!!!Jsou tvrdě proti porodům a to mi věřte,že se rodit nebude,ptž maminy se budou bouřit,ale já si myslím,že neustále jen něco psá nebo slovně řešit je na prd!!!Měli bysme se konečne všichni zvednout a udělat pořádek,jelikož ta "naše"vláda a ti všichni tam si dělají co chtějí,někde si dají všichni po ržce a pak se v těch hlavách teprv rozsvítí a začne jim to pálit jaké to chyby vlastně udělali!!!Tak tady to bude asi taky třeba. 😠 Jsem vdaná,máme 6ti letého syna a ja hned po mateřské jsem šla do práce a manžel také pracuje...mimochodem každý měsíc oba posílame tam k těm daně přes 20000kč,ptž můj manžel pracuje na šachtě a řeknu vám,že z té výplaty má teda hovno!!!Pro syna jsme samozřejmě výbavičku měli také dopředu,ale porodné,ikdyž bylo jen 8000kč nám pomohlo,jelikož jsme začínali na nule!!!chtěli jsme si v roce 2011 udělat druhé mimi,ale asi ne,ptž já je podporovat nebudu ty parchanty,kteří si jen hrabou do vlastní kapsy!!!a navíc věřte tomu,že ti"druzí"tmavší budou mít na to porodné nárok,ptž by to byla zase DISKRIMINACE!!!!Je to síla,lidé poctivě pracují,pořád jen myslí na dítě co ještě mu k štěstí přidat a ti rodí jen kvůli těm penězum a děcka lítají po chodníku bez bot!!!! 😠 ju a víte baby za co to porodné taky je?Nebo teda bylo?ZA placentu,ptž z ní dělají léky!!!takže kdybych porodila,chtěla bych ji předemnou zničit,každá ale každá maminka si to porodné zaslouží a tech 13000kč je snad do prčic nezabije,přece jen to není procházka růžovým sadem,tohle si maminy nezaslouží!!!No ale jasně tamti mají většinou jen "ptáky"tak jde vidět čím uvažují!!!! 🤐

j.a.n.i
5. zář 2010

@111111111 No, už jsem tu jednou odpovídala něco ve smyslu, že pokud má někdo dítě pro porodné, tak asi nebude škoda, když už žádné další mít nebude... a tvůj příspěvek mě v tomhle názoru jen utvrzuje.

fram
5. zář 2010

Já moc toužím po miminku a porodné by se mi velmi hodilo,ale i když vím, že ho nedostanu, tak ta moje touha není o nic menší a to děťátko chci a doufám, že i budu mít. Příspěvek @111111111 mě trošku vyděsil, opravdu už mimi nechceš jen proto, že nedostaneš porodné???? Tak to je jen dobře, protože si neumím představit, co bys byla za mámu. Kdybys už byla těhotná a porodné v té době zrušili, nechala bys dítě v porodnici??!! Souhlasím s jedním - buď porodné všichni nebo nikdo, protože takhle se z toho zase stává sociální dávka a je to nespravedlivé.

martinka81
5. zář 2010

@111111111 to je asi nějaký fór ne?

editah222
5. zář 2010

@111111111 Taky doufám, že je to hec nějakého puberťáka. Já si teda děti nepořizuju ani kvůli porodnému ani kvůli rodičáku nebo mateřské. Jsem toho názoru, že náš stát dává matkám docela dost. Proboha kde ještě může být maminka 4 roky s dítětem doma a dostávat pořád peníze? Jasně, že to není žádná závratná částka, ale nějak se s tím žit dá.

111111111
6. zář 2010

nene není to hec žádného puberťáka,jsem naopak skvělá matka...a dítě moc chceme,ale nemíním tady tu vládu podporovat v ničem,jestli jste se nekdo dívali na střepiny a nebo taky semtam sledujete televizi,tak koukejte za kolik si oni jezdí na dovolene,stavějí baráky za miliony a veřejnou dopravu mají všude zadara??To vám připadá fér?A je pár tisíc pro maminky které porodí své vytoužené dítě opravdu vytrhne z kapsy?hmmmm dobře...a moji zlatí miláčkové zaprvé mi netykejte a zadruhé miluju když má někdo plnou hubu nesmyslů a neví o tom druhém nic...ja daruji krev...zadarmo!!!!!!A taky jdu už podruhé darovat vajíčka pro maminky,které nemohou mít děti....ktera z vás to kdy udělala????????potom se nedivte jak "tamti"budou mít nárok na porodné a my ne...to se pak budete teprv divit!!!!!tak proč rodit bílé děti,když ti nás vždy doženou!!!!!

hanulamarkova
6. zář 2010

@111111111 v rámci Vaší odpovědi...dítě není o tom, jestli porodně je nebo ne..když si přejete dítě tak se najde způsob, jak si ho dovolit a ne jen nadávat na vládu...každá vláda má své pro i proti - proto chodíme volit!
Jo a hlavně jste mě rozčílila tím výrokem, že chodíte darovat krev Zadarmo - no tááááák to je přece normální a ohledně těch vajíček tam už jste nespomenula že Vám za to platí že ano?

neumisa
6. zář 2010

@111111111 moje milá, "ti druzí" se budou množit tak jako tak, a je jen na tobě, jestli se pokusíš zvrátit stav tím, že porodíš své dítě. Pokud odmítáš podporovat tuto vládu, mohu ti pouze doporučit, aby ses sbalila a fofrem opustila tuto zemi, protože, co jsme si zvolili, to máme. Netvrdím, že souhlasím se všemi vládními kroky, ale bohužel, šetřit se musí, doby, kdy se neplatily dluhy, už jsou pryč. Také nesouhlasím s tím, že "porodné jen někomu", byla bych pro variantu "na první dítě všem, na další nikomu". A, prosím, nechlub se tady tím, že jsi skvělá matka a dárkyně čehokoliv, protože ti to rozhodně nedělá dobré jméno. A co se týká tykání - v pravidlech tohoto fóra je jasně napsáno, že si účastnice a účastníci navzájem tykají - tady to tak funguje a nic s tím nenaděláš.