Potvrzení o nečerpání dávek. Kam jít a co žádat?

sim244
14. lis 2019

Ahoj, mám dotaz jestli někdo nevíte.
Přítel pracuje v Německu, má možnost pobírat na syna přídavky (slevu na dani nebo něco takového). Jediné co potřebují je papír, kde bude od ČR potvrzené, že už nežádal o nic tady.
Nevíte kam jít a o co přesně žádat?

denca033
14. lis 2019

@sim244 podle mě bych zkusila na pracák tam se poptat případně na socialku. A pokud pracoval manžel tady v Česku tak v bývalým zaměstnání si říct o papír že nepobiral žádné úlevy na děti.

rebe
14. lis 2019

Musíš jít na pracák, podat žádost o dávky se všemi náležitostmi, počkat, až ti to zamítnou, a pak buď použít to zamítnutí, nebo s tím zamítnutím přijít a dostaneš potvrzení o nečerpání přímo do formuláře, kterým čerpáš o dávku v Německu.

sim244
autor
15. lis 2019

@rebe děkuju. Dočetla jsem se, že potřebuju k tomu i potvrzení o příjmu. Kromě rodičáku nemám nic. Mám jít i tak k zaměstnavateli? Nebo kde toto potvrzení dostanu?

rebe
15. lis 2019

@sim244 Zaměstnavatel v ČR, nebo v Německu? Já dokládala svoje potvrzení z ČR papírem ze sociálky a manželovy zahraniční příjmy výpisy od zaměstnavatele. A zjisti si, co bude chtít pracák, nesla jsem tam snad dvacet různých dokumentů, ale už si to přesně nepamatuju.

sim244
autor
15. lis 2019

@rebe děkuju moc. 🙂