Pozdější nástup na mateřskou dovolenou

jennisek
18. bře 2019

Mohu nastoupit na MD později? Pokud to zdravotní stav dovolí ráda bych pracovala co nejdéle do porodu. Jak to je pak čerpáním MD po dobu 28 týdnů? Počítá se tahle lhůta od předpokládaného nástupu na MD (6-8 týdnů před porodem) nebo od skutečného nástupu na MD?

lastovenka
18. bře 2019

já myslim, že musíš nastoupit nějak v období 6-8 a když dýl, např. jen 4, tak že se ti pak nějak krátí mateřská, ale nevím to na 100%. Určitě Ti to odpoví někdo zkušenější 🙂

moxha
18. bře 2019

Nutno nastoupit nejpozději 6 týdnů před porodem

j.a.n.i
18. bře 2019

@jennisek Pokud nastoupis pozdeji, tak se ti MD krati.

kackaw
18. bře 2019

Holky a co kdyz nastoupim 6 tydnu pred TP, ale porodim treba uz za 3 tydny?? To je ok, nebo mi to taky nejak zkrati? 😂

lenoulinkaa
19. bře 2019

@kackaw to ničemu nevadí. Nastup byl dle termínu.

miba10
19. bře 2019

@jennisek můžeš nastoupit v podstatě kdykolik ale když nenastoupis nejdéle 6 týdnu před porodem, tak se materska o to krátí.
Já jsem teď na rodicaku, ale čekáme druhé a na mateřskou bych měla nastoupit 31.3.,ale kuli dovybrani rodicaku jsem si dala nástup 1.4.. Je to Jeden pitomý den a už jsem byla upozorněna, že se to o ten jeden den zkrátí.

retkap
20. bře 2019

Krátí se období čerpání MD. Můžeš klidně dál pracovat i po nástupu na MD, jen ne v pracovním poměru, na základě kterého čerpáš MD. Tedy buď pro jiného zaměstnavatele (účetně jiného) nebo pro stávajícího zaměstnavatele na základě jiného pracovního poměru (důležité je odlišné vymezení pracovní pozice a pracovní náplně). Zda-li se jedná o pracovní poměr vzniklý na základě pracovní smlouvy, DPP nebo DPČ je pak už jedno...