Přechod rodičák - nemocenská - mateřská

uglyduckling
18. lis 2017

Prosím o rady a zkušenosti...
Jsem momentálně na RD, která mi končí ke konci prosince. Od 1.ledna nastoupím na nemocenskou. Termín porodu mám 14.března. Zajímalo by mě, jestli když budu na nemocenské, můžu si vybrat jestli nastoupím na mateřskou 6 týdnů před termínem porodu nebo musím nastoupit 8 týdnů před TP? Doktor mi říkal, že si není jistý, jestli se náhodou nemusí nastoupit těch 8 týdnů před TP, když je žena na nemocenské. Děkuji za vaše odpovědi 🙂

j.a.n.i
18. lis 2017

Nemusi, muzes si vybrat, jen nesmis jit pozdeji nez tech 6 tydnu pred.

papucka_27
18. lis 2017

Ahoj, nemám úplně čerstvou zkušenost, ale v roce 2015 jsem takto z neschopenky na mateřskou nastupovala 6 týdnů před TP. A popravdě bych brala radši těch 8, kvůli vycházkám, už mi lezlo na nervy se pořád ohlížet na hodiny, jestli ještě můžu být pryč🙂 A to jsem byla na neschopence jen dva měsíce...

vemira
18. lis 2017

Můžeš si vybrat, řešila jsem to ted v říjnu.

uglyduckling
autor
18. lis 2017

Ženy moc děkuji za rady 🙂 Mi se více hodí těch 6 týdnů, protože když nastoupím těch 8 týdnů před TP, tak budu na nemocenské jenom 14 dní a budu mít houby peníze ;)
A dodržovaly jste striktně ty vycházky?

ladyhacek
18. lis 2017

@uglyduckling já dodržovala, akorát když jsem třba šla k doktorvi tak né. Nikdy nikdo nepřišel, ale sjem srab 🙂. já tedy 2015 šla 8 týdnů před TP právě kvůli vycházkám

uglyduckling
autor
19. lis 2017

@ladyhacek díky za info 🙂 no tak já budu na nemocenského asi po šesti letech, tak si říkám, že to ten měsíc vydržím. Zvlášť když je v lednu brzo zima a stejně se nedá nikam moc jít. Ale když to nepůjde, tak hold ukončím nemocenskou dřív ;)

pokecka30
19. lis 2017

taky jsem na nemocenské, ještě necelý měsíc :-/ ty vycházky jsou opruz, Dr. mi říkal, že už chodí více, od té doby, co dostanou peníze, že někoho chytnou, když není doma...tak ať to dodržuji...ale dodržovala jsem i před pěti lety, být bez peněz by se mě být nechtělo 😀...když jdu k Dr. využiji času a tolik nespěchám domů 🙂

monculais
19. lis 2017

Jsem na nemocenské pátý měsíc. Mám vycházky celé na odpoledne, tak radši dopoledne dodržuji. Občas jdu večer někam, spíš víkendy. Nikdo nepřišel, ale pocit je zvláštní. A mateřskou jsem řešila teď. Taky mi tvrdily, že budu muset jít 8 týdnů před. Sestřička se mi spíš divila, proč nechci až 6. Takže si vybrat určitě můžeš. 😉

lavender21
19. lis 2017

Ja som šla v máji z nemocenskej na materskú a mohla som si vybrať kedy. Šla som 6 týždňov pred pôrodom kvôli peniazom, vyšlo to takto lepšie. A vychádzky som dodržiavala, ale kontrolu som nemala. 🙂