Přechod z mateřské na rodičovský příspěvek

petra324
7. led 2020

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,že když jsem nastoupila na mateřskou 19.8.2019 končit by mi měla 10.2.2020,jestli počítám dobře.S jakým předstihem bych měla jít na úřad práce a kdy mám jít za svým zaměstnavatelem,že mi končí mateřská?

petulejan
7. led 2020

Co se týká zaměstnavatele,tam by si to měla hlídat mzdová a já šla kvůli rodicaku týden předem.

lenoulinkaa
7. led 2020

Pokud jsi nastoupila 19.8., tak ti konci 1.3. Takže v únoru si v praci požádat o čerpání řádně dovolené a určit si, jak dlouho chceš být doma na rodičovské dovolené.

blanche12
7. led 2020

Vzhledem k tomu, že n vyřízení rp mají 30dní,ta si zajdi tak cca měsíc před koncem ppm.Nezapomeň si zažádat v práci o čerpání řd,na tu máš narok,jak píše lenoulinka

petra324
autor
8. led 2020

Děkuju moc za rady😘

kralicheck
8. led 2020

Ja jsem byla pred Vanocemi s tim, ze mi MD konci 26.1. Nicmene mne pani na socialce sdelila, ze po mne urad prace bude chtit potvrzeni celkove vyse vyplaceneho prispevku v materstvi, tudiz si mam zadat az po vyplate posledniho prispevku (v unoru). Je to i s ohledem na menici se vymerovaci zaklad na prelomu roku. Jednalo se o socialku na P1.