Přechod z nemocenské na mateřskou. Poradíte, prosím?

16. pro 2021

Ahojky všem
Dnes jsem dostala papír od gyndaře na mateřskou, která mi začíná dnes. Mám smlouvu na neurčito, čili na mateřskou dosáhnu atd.
Jen se chci zeptat, když jsem od 26.5. 2021 byla na rizikovem, tak do kolonky Naposledy jsem vykonávala zaměstnání dne... Napíšu 25.5.2021, čili den před PN?
Mám to tedy správně?
Díky

littlebee124
16. pro 2021

Napíšeš tam den, kdy si byla naposled v praci, takže pokud to bylo den před nástupem na DPN, tak ano 🙂

autor
16. pro 2021

@littlebee124 Děkuji moc ❤️

palja
16. pro 2021

mně účetní v práci řekla ať tam nic nepíšu, že je to jen pro OSVČ

littlebee124
16. pro 2021

@palja V žádosti je kolonka pro obojí. Jak pro někoho, kdo je pod někým zaměstnán, tak pro OSVČ.

palja
16. pro 2021

@littlebee124 jo to vím, jen píšu co mi řekla účetní v práci když jsem jí to nesla 🙂 tak jsem tam nic nenapsala a mateřská mi normálně chodí.

srnii
16. pro 2021

Mě taky řekli ať tam nic nepíšu, když jsem poznamenala, že je tam kolonka pro obojí tak mi bylo opět řečeno, že tam nemám nic psát, že je to pro OSVČ. Takže co odborník, to názor 😁 takže ideálně zavolat do práce a poptat se.

j.a.n.i
16. pro 2021

@littlebee124 je to pouze pro osvc a cizince, takze tam logocky nevyplnzje nic, je tam i vysvetlivka.

j.a.n.i
16. pro 2021

@srnii Ale ta kolonka tam neni pro obojí, je u ni jasně uvedeno, ze je pouze pro osoby dobrovolně nepocensky pojištěné. K tomu neni potreba zadny nazor.

littlebee124
16. pro 2021

@j.a.n.i Ja tam mam psano: naposledy jsem vykovanávala zaměstnání dne…..
A pod tím: naposledy jsem vykonávala samostatně výdělečnou činnost dne…
A v poznámce nic o cizincich či neplacení si soc. a zdrav. opravdu nemam. 🙂

autor
16. pro 2021

@littlebee124 Je to tak. Měla jsem v žádosti úplně to samé, když jsem to odnesla do práce, paní na personálním to ještě projížděla i s tím datem posledního dne v zaměstnání a řekla, ano, správně, posílám dál. 😊

j.a.n.i
16. pro 2021

@littlebee124 Je u toho hvezdicka nebo cislocko a vysvetlivka,

littlebee124
16. pro 2021

@j.a.n.i Nevim co vy jste měla za zadost, ale ja si to z prstu nevycucala a číst snad ještě umim. A poznámka s číslem jedna je určena pro RČ a jak vidíte u textu naposledy vykonané prace není žádné číslo pro poznámku pod čarou 🙏🏻

autor
16. pro 2021

@littlebee124 Přesně tohle jsem dnes vyplňovala. Kdybych to měla u sebe, také bych to tady hodila. Čili jsem napsala do první kolonky poslední den, kdy jsem byla fyzicky v práci, takže den před nemocenskou a hotovo dvacet.

srnii
16. pro 2021

@j.a.n.i Tak jsme měly asi každá jiný formulář, já tam nic z toho co píšete, jasně ani nejasně uvedeno neměla. Hezký večer