Přídavky na dítě. Jak to udělat, vyřešit?

jitulka87
23. dub 2021

Ahoj. Mam dotaz. V unoru jsem podepsala prohlášení, ze neberu pridavky na dite. Bere je jeho otec. Ale jsme ted od sebe a ty pridavky delaly za lonsky rok 15tis. Ted mu pry prisly penize. Ale rekl, ze je da malymu na sporeni. Jenze ex si zacal uzivat života, chlasta tvrdej po vikendech. A ja mu neverim, ze ty peníze nevyuzije jinak. Mne dava na maleho 2000. Pridavky prece patri diteti a kdyz u me maly zije, ja ho stravuju, satim, topim mu.....on si ho bere jednou za tri tydny na vikend, jinak si ho vezme max dvakrat v tydnu na prochazku....tak si myslim, ze bych mela pravo s pridavky hospodarit, kdyz jsem na rodicaku a pocitam kazdou korunu. Svuj prijem nemam, chodim na brigadu, abych vysla....co myslite, jak to udelat, vyresit, abych s nimi mohla hospodarit ja a malymu za to kupovala obleceni, pleny...

amazonkajanik
23. dub 2021

@jitulka87 dojít na UP odbor sociální a tam to oznámit. Víc mě nenapadá

jitulka87
autor
23. dub 2021

Upresnim, ze jde o slevu na dani za rok, ne primo o pridavky na dite

zelenaesmolda
23. dub 2021

@jitulka87
tak proc pises o pridavcich na dite kdyz jde o slevu na dani?

amazonkajanik
23. dub 2021

@jitulka87 no tak sleva na dani je něco jiného a to,pokud máte jen brigádu, tak se asi použít nedá,nevím

katjja123
23. dub 2021

No já si myslím, že pokud máš rozsudek, že dítě máš v péči ty a žije u tebe, tak ex bere slevu na dani nezakonne.

kalysto
23. dub 2021

@katjja123 přesně tak, a musel by být ve společné domácnosti, aby mohl mít nárok na slevu na dani.

j.a.n.i
23. dub 2021

@jitulka87 Tak ono záleží, kdy jste se rozešli, protože tohle je za loňský rok. A jinak ty na ně nemáš taky nárok, když nemáš příjem alespoň ve výši poloviny minimální mzdy, takže fakt silou nevyřešíš to, abys s nima mohla disponovat.

gramar
23. dub 2021

@jitulka87 Jak píše @j.a.n.i pokud to co jsi podepsala bylo za loňský rok (případně to bylo čestné prohlášení na letošek, aby mu bonus mohli vyplácet ve mzdě v průběhu tohoto roku...), proto abys s těmito penězi mohla hospodařit, musela bys na brigádě měsíčně vydělat minimálně 7600,-, nebo pro dodatečné roční zúčtování mít souhrn příjmů za tento rok minimálně ve výši 91200,- jinak na bonus není nárok a další podmínkou pro čerpání je společná domácnost s dítětem...

jitulka87
autor
23. dub 2021

Diky. Treba tu vysi 7600 jsem netusila.

jitulka87
autor
23. dub 2021

@zelenaesmolda blbe jsem to napsala...sorry