Přijde nebo nepřijde tento měsíc rodičovský příspěvek?

bruxa1985
14. zář 2016

Ahoj holky,
asi každá čekáme na tu almužnu od státu.Chodí pravidelně kolem 10. dne v měsíci.Když jsem neměla složenku na peníze ani v pondělí ve schránce,tak jsem si zavolala na pobočku v Příbrami,abych se dozvěděla ke kterému dni budou tedy peníze posílat.A paní úřednice s klidem odpověděla,že jestli mám peníze posílané na složenku,tak to neobdržel nikdo a problém je mezi bankou a Českou poštou a neví se ke kterému dni peníze budou,protože úřad odesílal peníze 1. září.Kdybych neměla manžela,tak je vlastně každému jedno,že bych třeba neměla co dát dětem.Je mě líto hlavně těch maminek co jsou samoživitelky a čekají na ty peníze jako na smilování boží.Přijde mě velice nespravedlivé,že ty co si to posílají na účet to mají už dávno na svém účtu a ty co to mají na složenku,tak vlastně ani neví,kdy peníze dostanou.Tak holky co ste ještě nedostali složenku,tak Vám držím pěsti ať to zvládnete a ať Vám peníze brzy přijdou. 😉 😉 😉 😉

blahova_andrea
14. zář 2016

@bruxa1985 a co tě na tom rozčiluje? prostě se posuzují všichni, kteří tam mají trvalé bydliště. je to tak nastavené a je třeba s tím počítat. tak bratr je očividně dost starý na to, aby si nahlásil bydlení jinde a umožnil tak mamince čerpat dávky, ne? 😅

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@somalicats Já se tady,ale nevztekám.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje Máš pravdu.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@blahova_andrea Mě na tom nic nerozčiluje,jen jsem dala příklad.

blahova_andrea
14. zář 2016

@bruxa1985 no já moc nepochopila příklad čeho...podle mě jsi šla úplně mimo téma, které jsi původně zvolila 😅

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@blahova_andrea To se tak nějak zvrtla diskuse

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@somalicats tu kapitolu samu o sobě platíme z našich daní. Máme teda právo se rozčilovat a požadovat určitou úroveň služeb

bruxa1985
autor
14. zář 2016

tak holky,byla jsem pro dcer ve škole a po cestě jsem potkala poštačku a říkám jí jestli má pro mě složenku a ona,že jo,ale že můžu být ráda,že jí veze,protože spousta složenek ještě není.A říkala,že nich na poště co se děje tedy co tam lidi vyvádějí,že jim nepřišla ještě mateřská 😲

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje Ano kor,když dala stát daňové poplatníky a ti tři dali dalších 5 danových poplatníků 😀 😀

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@bruxa1985 a co se na té poště vlastně děje? 😀

somalicats
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje To mas sice pravdu, ale pokud jsou sluzby nekvalitni, tak takove organizaci nesverim penize, obzvlast pokud je potrebuju dostavat vcas. Stezovat si na spatne dorucovani baliku ci dopisu je jina, to beru jako samozrejmost.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje Říkala,že na pobočce jsou zástupy lidí,nadávají jim tam.No hotová skoro defenestrace 🙂

blahova_andrea
14. zář 2016

@bruxa1985 no těch pošťaček je mi líto, ty za nic nemůžou, ale všechno slíznou. já moc nechápu, že ještě tolik lidí využívá poštu k penězům, složenky jsou šílenost 😅

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@blahova_andrea Já vím,taky říkala,že banka pozdě propustila peníze.A že jim lidi nadávají,že jim ony zadržují peníze.Tak jim ž začali říkat,že jim tu složenku klidně nakreslí,at si donesou pastelky

koordinatorka_odboje
14. zář 2016

@bruxa1985 ktera maji banku?

linee
14. zář 2016

Promin, ale nejak jsem tu celou diskuzi nepochopila. Mas ucet, nechavas si ale posilat slozenku, pak se tady rozcilujes. Pak pises, ze se nerozcilujes. Pak soucitis s maminami, ktere na ty penize cekaji a jsou na nich zavisle, zadnou takovou maminu jsem ale tady na tech dvou strankach nezaznamenala, protoze asi ma vetsina penize na ucet a nebo nema na prispevek narok. Nejak to spise na mne dava dojem, ze se dnes proste nekdo nudi. Promin, je to proste muj dojem jak z prispevku, tak ze vsech tvych reakci.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@koordinatorka_odboje Úřad práce to posílá z České národní banky a ta to přeposílá na poštu a pošta posílá složenky

bruxa1985
autor
14. zář 2016

Já jsem si to nechala posílat na složenku z důvodu,že nejbližší banka a nebo bankomat je 11 km,ale poštu mám ve vesnici kde bydlíme.Je pro mě přijatelnější jít 5 minut na pošt než jezdit 20 minut autem nebo 30 minut autobusem,abych si mohla vybrat peníze.A ač v dnešní době se dá platit kartou,tak jsou ve vesnici stále obchodníci,kteří nemají platební terminál.A opět další otázka je,že když dojde třeba mléko nebo máslo,tak nechci dojíždět kvůli tomu 11 km,abych mohla zaplatit kartou.

bruxa1985
autor
14. zář 2016

@linee Ano i tak to může vyznít.

somalicats
14. zář 2016

@bruxa1985 Ja mam nejblizsi bankomat 15 km. Taky potrebuju hotovost, dceri do skoly dam tezko platebni kartu. Neni problem si 1 - 2x do mesice vybrat nejakou castku. Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.