Prodloužení neplaceného volna

mamemimomu
10. srp 2018

Dobrý večer, pročítala jsem tu mnoho diskuzí, ale nenašla jsem odpověď. Zakládám tedy novou, doufám, že to nebude vadit. Máme dceru, které v dubnu byli 3 roky, ale protože jsme neměli školku, požádala jsem si o neplacené volno do konce září - jen na 6 měsíců. Jenže skutečnosti se trochu pozměnili a já bych teď potřebovala toto neplacené volno prodloužit o 1-2 měsíce. Je to vůbec možné o to znovu požádat? Děkuji

j.a.n.i
10. srp 2018

@mamemimomu Mozne to samozřejmě je, ale jestli s tim bude zamestnavatel souhladit, to uz tezko rict.

ruzicka06
11. srp 2018

@mamemimomu Tak na to se asi nedá přesně odpovědět, záleží na zaměstnavateli, všude je to jinak. Já třeba jednou pracovala v zaměstnání, kde jsme mohli čerpat neplacený volno ve výši max. 10 dní za celý rok, což je hodně málo. I některý známí mi říkali, že si také mohou vzít neplacený volno, ale také že to mají určené max. počet dní za rok. Popravdě jsem se nesetkala, že by se dalo neplacený volno čerpat tak dlouho. Ale je to asi fakt individuální na domluvě se zaměstnavatelem.

ladyhacek
11. srp 2018

Jak se tu psalo, záleží na zaměstnavateli. Ten mel povinost ti drzet misto do 3 let veku dítěte. Mas tusim pravo jeste na rok neplaceného volna, ale je to na domluvě zaměstnavatelem ti uz neni povinen místo držet.
Snad jsem to napdala správně. Treba někdo opraví

j.a.n.i
11. srp 2018

@ladyhacek Tak pravo, no to je takove imaginarni, pokud s tim bude zamestnavazel souhlasit, tak muzes mit treba 3 roky, poku nebude, tak nemas ani na den natoz na rok.

mamemimomu
autor
16. srp 2018

Tak jsem zjišťovala u zaměstnavatele a prodloužit se to dá, ale jen s jeho souhlasem a ten mi nedá. Řekla jsem tedy, že se do práce vrátím, ale nabídl mi takové místo, které nemohu přijmout, trvá na tom, abych tedy dala výpověď. Jenže my chceme podstoupit další pokud IVF. Proto jsem chtěla prodloužit to neplacené volno. Vůbec teď nevím, co mám dělat. Zpět se vrátit nemůžu, když dám výpověď, a IVF vyjde, budu doma zadarmo a nebudu mít ani nárok na mateřskou. Do nové práce nastoupit zatím nemůžu, když nás čeká stimulace.

j.a.n.i
16. srp 2018

@mamemimomu No v principu mas 3 moznosti. A) smirit se s tim, ze budes doma zadarmo a bez mateřské B ) vyresit to doma tak, abys nabizene misto (pokud odpovida pracovni smlouve) mohla prijmout C) odlozot IVF a najit si jinou praci.

mamemimomu
autor
17. srp 2018

Pokud mám neplacené volno do 30.9. tak nastoupit mám 1.10. - když přinesu ten den výpověď, jak to bude s podporou, mám vůbec na nějakou nárok? bude se počítat s předešlého platu, nebo bude jen ta minimální dle hospodářského výsledku ČR? Nebo když v té době budu na neschopence a zaměstnavatel bude chtít ukončit PP dohodou - i v období neschopnosti...?

j.a.n.i
17. srp 2018

@mamemimomu No, když přineseš ten den výpověď, tak budeš muset ještě 3 měsíce chodit do práce... Takže pokud už vůbec nechceš nastoupit, tak do musí ukončit dohodou a pokud už nic neodpracuješ, tak budeš mít jen tu minimální podporu.