Rizikové těhotenství při rodičovské dovolené

stefikat
29. led 2018

Jdu si pro radu. Jak to je, když žena na rodičovské dovolené otěhotní a ze závažných důvodů má rizikové těhotenství? To už nelze řešit opatřovačkou pro partnera. Pak je žena na rizikovém a rodičovská dovolená se dá převést na partnera? Předem děkuji, za jakékoliv rady. Na oficiálních stránkách úřadů jsem bohužel nic kloudného nenašla....

j.a.n.i
29. led 2018

@stefikat No, partner klidně může být na rodičovské dovolené, ale ženě nikdo nemocenskou platit nebude.

priefi
29. led 2018

@stefikat Rizikove tehotenstvi budes mit akorat v papirech u dr.a da Ti doporuceni, jak o sebe pecovat. Nic vic, nic min. Jedine, co bys mohla, je zazadat u zamestnavatele.nastup do prace a pak nastoupit na DPN. Ale silne pochybuji,.ze Ti zamestnavatel vyhovi, protoze rd nelze jednostranne zkratit, muzes si ji max prodlouzit. U zamestnavatele jsi zarazena na rodicovske dovolene a dalsim tehu se nic nezmeni, dokud nenastoupis na novou MD.

Pokud jde o to, ze se nemuzes starat o starsi ditko, manzel muze jit na osetrovne, pripadne na DPN.

stefikat
autor
29. led 2018

Mockrát děkuju za informace, co mi konečně dávají smysl. To s druhým dítětem raději počkáme... Tohle vypadá téměř neřešitelně.

mariti
29. led 2018

Je to přesně tak, jak psaly holky - já jsem to zažila, otěhotněla jsem v roce malého a musela jsem asi dva měsíce ležet (hematom). Přijela mamka a pomáhala. Je to celkem obtížně řešitelné, zvláště když nejsou finance a první dítě ještě vyžaduje stálou péči. Ale tyhle věci se dost těžko plánují, aby nebylo moc brzo,ale ani moc pozdě. Hodně štěstí a ať vám to vyjde!

krikri27
29. led 2018

Já to tak mám. Prisny 😎klid na lůžku a batole, manžel do večera v práci.. hospitalizaci jsem odmitla, proste se o dite starat musím, snazim se to skloubit. ..už stříham metr, už jen 4 týdny a budem z rizika venku... ale je to náročné, raději počkejte, až mrnousek vyroste...

mariti
29. led 2018

@krikri27 To máš tedy náročné. Uf - ještě 4 týdny. Tak moc držím palce!

priefi
29. led 2018

@stefikat A jak stare mas ditko? A v praci mas smlouvu na dobu urcitou nebo neurcitou?

Ono je jedna vec planovat a druha konat. Pokud treba jeste i kojis to starsi, tak otehotneni tak rychle ani prijit nemusi. A Ty jsi mela predchozi tehu rizikove? Pokud ano, neni receno,.ze bude i to druhe. Ale je dobre, ze se zajimas predem a pokud mas obavy, je na miste pockat.

krikri27
1. únor 2018

@mariti díly 😚

stefikat
autor
2. únor 2018

@priefi Synovi jsou už 2 roky, ale je to živel. V práci mám smlouvu na neurčito a ještě jsem pod státní službou.
Právě že tohle úplně plánovat nejde. Druhé dítě chceme, nejlépe hned po sobě. Ale při prvním těhotenství sem byla pořád unavená, nakonec se přidala i preeklapsie a další ,,problémy", tak i tím si možná uvědomuji, že těhotenství nemusí být úplně bezproblémové. A syn je dost náročný-věčně v pohybu a chce pozornost... Tak asi to ještě odložíme... Všem děkuji za příspěvky 😉

stefikat
autor
2. únor 2018

@krikri27 Tak to si u nás představit neumím. Manžel je taky od tmy do tmy v práci-chce jí změnit. Babička ještě chodí do práce a volná pracovní síla v okolí se taky nevyskytuje... A že to je náročné, to si umím představit... Držte se 🙂

verunka_korunka
2. únor 2018

@stefikat osetrovatelske by nam vyslo hur nez manzel v praci plus pani na hlidani... minuly rok jsem musela nekdy od konce brezna do konce cervna lezet, nastesti jen doma, ale prisny klidovy rezim. Starsi dceri bylo tehdy 16m korigovane (je narozena o 3 mesice drive), takze klidovy rezim jsem opravdu dodrzet musela, protoze rizika jsem moc dobre znala. Prvni mesic jezdila moje mama a babicka, pak uz se to nedalo a museli jsme si na dopoledne vzit pani na hlidani, dcera chodi po obede spat a spala vzdy tak 2-3 hodiny a manzel musel chodit brzo do prace aby ve 3 chodil z prace a mohl s ni jit odpoledne ven. Kdyz nespala a byla jsem s ni sama doma, lezela jsem s ni na koberci. Veskera pece se musela pro me zjednodusit, takze na prebalovani si sama lehla na zem, do postylky chodila za ruku a oddelalo se v postylce jedna bocnice a dala jen nizka zabrana a dira na vstup, k umyvadlu mela zidlicku, jidelni zidlicka se snizila aby si tam sama vylezla. Byl to hukot, holt se druhe zadarilo hned prvni mesic, ale rekli jsme si, ze to dame i tak... na starsi jsme si museli docela dlouho pockat, takze takovy fofr jsme s druhym necekali. A ted jsem rada, ze jsou holky kousek od sebe, zatim teda jedou samostatne, ale za rok uz budou fungovat spolu 🙂

priefi
2. únor 2018

@stefikat Tomu rozumim 😉 Preji hodne stesti

krikri27
3. únor 2018

@stefikat také jsme bez babicek. Mam starší děti, ty aspoň nakoupí, pomůžou s úklidem. ..manžel se strašně snaží, dře jako kůň, je úžasný. Spadlo na něho strašně moc mých povinnosti a všechno zvládá. .. a malá v břichu zatím také spolupracuje,,i když ideální režim nemáme, to se prostě nedá. ..
Držím vám pěsti, ať máte další tehu pohodové a preeklampsie se neobjeví, třeba bude všechno v pořádku. .
Hodně štěstí a zdraví 🍀