Rodičák. Mohu si jej navýšit přes přítele na co nejvíc?

11. únor 2021

Zdravím, vím ze diskuzi na toto tema je tu spoustu ale nikde nemohu najít přesně to co potřebuji vedet. Zajímalo by mě zda si mohu přes přítele navýšit rodicak na co nejvíc, z důvodu stěhování chci peníze dobrat vo nejdřív abychom o ne nepřišli. Budeme se stěhovat do zahraničí, všude čtu ze to jde v případě dalšího těhotenství ale nevím zda jen v tomto případě nebo proste mohu přijít se všemi potřebnými doklady na úřad a zažádat o navýšení? Prosím odpovídat pouze na dotaz ;)diky

gramar
11. únor 2021

O zvýšení můžeš žádat jak chce, pokud nebudeš chtít vyšší částku než vychází z DVZ, nebo nižší než tuším 50,-
Jinak také záleží kam se budete stěhovat, rodičák můžeš brát i když bydlíš v zahraničí (jen se liší podmínky pro pobírání v EU a mimo EU) 😉

autor
11. únor 2021

@gramar stehujeme se do USA, mám zjištěno ze pokud bychom si nezadavali trvaly pobyt tam tak mohu dále pobírat z ČR veškeré dávky, my si ale pobyt dávat budeme a tudiz by mi všechno zaniklo tady. Nevím co je na tom pravdy každopádně jestli mas nějaké lepší info, rada vyslechnu 🙂

gramar
11. únor 2021

Ano pokud se tam stěhujete a zde se budete odhlašovat od všeho a netrvá ti pracovní poměr, pak je to vesměs správná informace 😉 Pak ano o zvýšení si žádat můžeš a nemusíš k tomu uvádět důvody

autor
12. únor 2021

@gramar super, děkuji 🙂)