Rodičák, porodné, příspěvky, kdy by mohly přijít peníze?

maja521996
20. lis 2014

Zdravím holky mám otázku narodila jse mi dcerka 29.10. a o porodné příspěvek na dítě a rodičák budu žádat až zítra respektive jdu odevzdat vyplněné žádosti.Chci se zeptat jestli náhodou některá nevíte kdy by mi mohli přijít penízky ? děkuju

maja521996
autor
21. lis 2014

😢 😢 😢 😢 😢 😢

barbarkaaa
21. lis 2014

@maja521996 porodné si nepamatuji za jak dlouho přišlo, je to už 8 let. O rodičák se žádá až po uplynutá mateřské, stači 14dní předem. A přijde hned nasledující vyplatní termín od kterého máte nárok.

nonnni
21. lis 2014

@maja521996 me prisel rodicak v radu par dni...nemam materskou a porodne se me netyka.

maja521996
autor
21. lis 2014

takže když o vše jdu dnes zažádat bude realne že bych to mohla dostat v prosinci ještě ?

bajana
21. lis 2014

@maja521996 rodicak podla mna ano-aj spatne za rijen, ostatne neviem

maja521996
autor
21. lis 2014

jak spětně jako že bych dostala 2 najednou omlouvám se já tomu jen nerozumim tak se radsi zeptam at vím 🙂 🙂

blahova_andrea
21. lis 2014

no ono i dost záleží jestli ti to přiznají. pak ty výplaty jsou většinou ten měsíc zpětně a chodí pravidelně, aspoň mě. jsem zvědavá jestli ti dají ty přídavky. mě bylo řečeno, že se žádá vždy v září s tím, že ti je přiznají od října, tak první platba ti dojde v listopadu a dokládá se vždy celý uplynulý rok příjmů. takže já se dost načekala, než jsem měla nárok 😅 porodné se mě bohužel netýkalo, tak neporadím. s oběma dětmi jsem se trefila do doby, kdy nebyli zákonodárci zrovna dobře nakloněni 😅 a rodičák tedy záleží od toho jestli máš mateřskou nebo ne. pokud pobíráš mateřskou, tak rodičák se vyřizuje až měsíc před jejím uplynutím a výplata obvykle navazuje. no taky to pomalu budu muset začít řešit 😅

hanulkapal
21. lis 2014

@maja521996 Pokud jsi neměla mateřskou, tak ano, rodičák pobíráš ode dne, kdy se dítě narodilo, tedy i za říjen. Jinak s porodným je to tak, že by ti měly peníze přijít do 30ti dní od podání žádosti (pokud ti ji schválí), ale zkušenost s tím osobní nemám.

maja521996
autor
21. lis 2014

nene mateřskou nemám..a myslím že by mi vše schválit měli 🙂 já jen jestli budu mít pěkné vánoce s tím že mi penízky pošlou nebo budou mít čas a pošlou až v lednu 🙂

maja521996
autor
22. lis 2014

🙂