Rodičovský příspěvek. Poradíte, prosím?

janka069
5. led 2021

Zdravím děvčata chci se zeptat mám 9.3.2021 termín nyní jsem na rodičáku se starším synem takže přejdu s rp na rp. jen mě zajímá v Březnu mi má přijít poslední rod.za únor kdybych náhodou porodila dejme tomu 28.2 2021 tak v březnu už nic nedostanu ? jelikož se dítě narodilo v únoru ?? nebo jak to je snad jste můj dotaz pochopili nejedná se zrovna o malé peníze 🙂 Děkuji

j.a.n.i
5. led 2021

@janka069 Ano, přesně tak, to už bys rodičák na starší dítko nedostala.

emamaira
5. led 2021

Za měsíc, kdy se narodí druhé dítě už nárok na rodicak nemáš. Takže pokud porodis v únoru, v březnu peníze za první dítě už nepřijdou.

janka069
autor
5. led 2021

No tak to je mazec :D to jsou mi teda zákony ale nic se nedá dělat děkuji za odpověď holky

jaja01k
5. led 2021

Jen upozorním, že když to nenahlásíš na ÚP (myslím, že stačí zavolat), že chceš ukončit rodičák na starší, tak ti ty peníze pošlou, a pak je budeš muset vrátit. Je to ve finále jedno, ale jen to zmiňuju, aby tě to případně nezaskočilo.

dandaa
5. led 2021

@jaja01k buď je vrátí nebo jí je odečtou z nového RP, takto měla sousedka.

j.a.n.i
5. led 2021

@janka069 A co ti na tom přijde divného, prostě za měsíc, kdy se dítě narodí, už máš nárok na RP na to nové, u prvního dítěte ti ten zákon určitě zvláštní nepřišel.

monilee
5. led 2021

@janka069 Skús si ten posledný rodičák navýšiť, aby si celú čiastku dostala už v únoru. Ale neviem ako moc dopredu je potreba toto riešiť. Ja som to tak urobila, termín mám koncom března, ale riešila som to už pred dvomi mesiacmi.

janka069
autor
6. led 2021

@j.a.n.i Nikde jsem nepsala že je to Divné 🙂 Jen jsem se zeptala nic víc 🙂 toť vše

j.a.n.i
6. led 2021

@janka069 Psala jsi "No tak to je mazec :D to jsou mi teda zákony"... to fakt není jen otázka.

janka069
autor
7. led 2021

@j.a.n.i je tam slovo divné 🤣není Myslím že tímhle bych tuhle diskuzi ukončila 😉