Rodičovská dovolená. Je nutné žádat o zvýšení příspěvku?

fiiif
29. pro 2019

Dobrý den, je nutné žádat o zvýšení rodičovského příspěvku, nebo se zvýší automaticky? Díky všem

adel_si
29. pro 2019

Po sto padesate deváté 🤦‍♀️
80k se automaticky přicte k tvému nevyčerpanému budgetu.. Jestliže chceš pobírat stále stejnou částku a máš spočítáno, že ti to vyjde do 4 let věku dítěte, nemusíš nic. Jestliže chceš navýšit pobiranou částku, musíš si to tam dojít zvýšit.

fiiif
autor
29. pro 2019

@adel_si po sto sedesate, nikdo není dokonaly.. ptala jsem se na urade a pani nevi, takze ještě ze jsem natrefila na tak geniálního člověka jako jste vy a mockrat vam dekuji ze jste mi to byla ochotna vysvětlit =D a ještě takova drobnost, je nejaka maximalni vyse, kolik muzu mit mesicne?

adel_si
29. pro 2019

@fiiif to byla fakt úřednice na svém místě 🤦‍♀️brala jste před rodicakem mateřskou?

widowblack
29. pro 2019

Ja se s dovolením 📌 a zeptám se - teď od 18.12.2019 mi běží MATEŘSKÁ , kdy a kam si mám dojít vyřídit rodičovskou ??? 😳

adel_si
29. pro 2019

@widowblack ideálně měsíc až měsíc a půl před koncem mateřské dojít na UP.. Na vyřízení mají 30 dnů, na vyplacení další 30 🙂

widowblack
29. pro 2019

@adel_si super děkuji - coz znamená že si můžu dojít už květnu 😉

adel_si
29. pro 2019

@widowblack jj, přesně tak 🙂 s sebou rodný list prcka a OP.. Vše ostatní by si měli zajistit sami 🙂

balogis
30. pro 2019

@widowblack nejprve musíte na správu sociálního zabezpečení pro potvrzení o tom ,že ste měla nárok na PPM a až s tím a op a rodným listem dítěte na ÚP

lora1987
30. pro 2019

@fiiif maximální výše je. Počítá se podle tvého denního vyměřovacího základu.

j.a.n.i
30. pro 2019

@fiiif No, jestli ses ptala stejne neurcite a byla u toho stejne prijemna jako tady, tak se nedivim, ze te urednice odpalkovala s tim, ze nevi.

widowblack
30. pro 2019

@balogis aha , děkuju ! Budu na to myslet

adel_si
30. pro 2019

@balogis to už teď není potřeba, ne? Od července si ty zprávy předávají mezi sebou sami..

fiiif
autor
30. pro 2019

@adel_si ne, mam rodicak na 4 roky
@lora1987 Děkuji
@j.a.n.i to byla ironie ;) ale chápu, ze nektere tady to holt nepochopi..

adel_si
30. pro 2019

@fiiif tak maximální možná výše čerpání bude od ledna 10000. Takže si musíš zajít na UP zvýšit dávku.

fiiif
autor
30. pro 2019

@adel_si Děkuji =)

jironymou
Autor odpověď smazal
Zobraz
drep
30. pro 2019

@adel_si maximální možná výše je asi 35000,-.

adel_si
30. pro 2019

@drep paní neměla mateřskou, tak těžko bude pobírat 35000.. Ptala se, kolik může pobírat ona.. Což je těch zmíněných 10K

hanahana
30. pro 2019

@adel_si jenom 10 tis??? To se mi nezdá...

hanahana
30. pro 2019

@adel_si já pochopila, že se ptá všeobecně

adel_si
30. pro 2019

@hanahana já jsem se jí potom doptavala, zda brala mateřskou nebo ne.. Abych ji mohla odpovědět. A napsala, že ne. Je rovnou na rodicaku.

hanahana
30. pro 2019

@adel_si dobrá tedy 🙂

iris92
30. pro 2019

@balogis Tam uz se nemusi. Na OSSZ i nasledne na UP mi rekli, ze jsem tam sla zbytecne. Pry si to zajisti mezi sebou.

moly001
30. pro 2019

@widowblack Ano, není již potřeba chodit na OSSZ (úřady si tomstáhnou mezi sebou). RD jsem si vyřizovala před měsícem, jen jsem zašla na ÚP s mým OP a RL dítětem, jinak nic nebylo potřeba.

katkabrandicova
30. pro 2019

Ahoj holky chtěla bych se zeptat jestli někdo neví proč sem nedostala za listopad nemocenskou?5.11 sem rodila ale nemocenskou sem pořad mnela az do konce měsíce takže nevím