Rodičovský přísp. navazující na první bez nároku na PPM

marki777
11. led 2017

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak je to s volbou výše druhého rodičovského příspěvku na první bez nároku na PPM. U prvního dítěte jsem nárok na PPM měla. Teď čekám po 2 letech druhé dítě a někde jsem četla, že musím automaticky pobírat částku do 4 let věku, ale to nechci,chci po 3 letech do práce. Příjde mi jako nesmysl čerpat 7600 do 9 měsíců a pak do 4 let necelé 4 tisíce. Mohu tedy pobírat od narození až do 3 let věku částku každý měsíc stejnou pokud by to bylo přes manžela? Dle výpočtů něco málo přes 6 tisíc. Paní na Úp mi psala, že pokud jsem měla nárok na PPM u prvního dítěte, nemusí manžel dokládat výši jeho platu. V tom případě nechápu jak to mám napsat na něj když jeho plat nepotřebují a já s výši nemohu hýbat. Jsem z toho zmatená... Nebyl někdo ve stejné situaci jako já? Děkuji.

marki777
autor
24. led 2017

Plat manžela nepotřebujete, tohle mi řekla paní na ÚP,když jsem se jí na to ptala... sice nárok na ppm nemáte,ale když rodičák navazuje na druhý bez pauzy - na OSSZ chodit nemusíte a máte nárok si sama vybrat délku...jiné by to bylo kdyby jste měla třeba pauzu měsíc a pak šla na rodičák

luccaaa7
24. led 2017

Děkuji za odpověď. Já když jsem tam byla, tak mě nenapadlo se na to zeptat.

marki777
autor
25. led 2017

Špatně jsem napsala odpověd, ptala jste se na potvrzení o tom že nemáte nárok - tohle mi napsala paní: Ne, potvrzení z OSSZ nepotřebujeme, pouze zde doložíte žádost o peněžitou pomoc v mateřství, kterou Vám vystaví gynekolog.

luccaaa7
25. led 2017

AAa děkuji to je přesně ono 😉

miri16
26. led 2017

Ahoj maminky, prosím jak se počítá mateřská a pak rodičovský přídavek na dvojčata? Čekám v dubnu😘

koordinatorka_odboje
26. led 2017

@miri16 uplne stejne jako na jedno dite

blahova_andrea
26. led 2017

@miri16 je to stejné, jako s jedním dítkem. bohužel. jen teda to není rodičovský přídavek, ale příspěvek. přídavek na dítě pak mají sociálně slabší