Rodičovský přispěvek. Jak dlouho trvá vyřízení?

marta1295
15. led 2020

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá vyřízení RP. Dnes si to jdu vyřídit tak za jak dlouho mohu mít peníze

denny27
15. led 2020

Na vyřížení mají 30dni. Ale když jsem si šla žádat na syna 2.11.2018, tak už kolem 20 jsem měla peníze

marta1295
autor
15. led 2020

@denny27 a posílají to i nějak zpětně nebo ne

denny27
15. led 2020

@marta1295 jdeš si vyřizovat nově nebo jen zvýšit?? Rodičák se posílá vždy zpětně. Takže pokud si budeš žádat o částku za leden, tak tu dostaneš v únoru, v březnu dostaneš částku za únor...

marta1295
autor
15. led 2020

@denny27 jdu si zadat nově tak vůbec nevím jak to je

suromana
15. led 2020

Moc bych nespoléhala na rychlé vyřízení, já pořád čekám na nemocenskou za listopad 🙂 naštěstí nejsem samoživitelka a ty peníze mi nechybí, ale je to teda mazec. Jsem zvědavá, kdy mi přijde mateřská 🙂

zavodnice
15. led 2020

Podávala jsem žádost o RP 30.6. a 9.7. už byly peníze na účtu, to jsem fakt koukala.

zdravuska1989
15. led 2020

@suromana a volala sis třeba jestli jim dorazily podklady? Já posílala za listopad lístek na peníze 2.12. a27.12 jsem měla peníze na účtu 🤷‍♀️

cikitkapb
15. led 2020

@suromana Nemocenskou vyplácí OSSZ ne Úřad práce.

suromana
15. led 2020

@cikitkapb
To vím, ale nevidím v těch úřadech a úřednících žádný rozdíl, vlastně ani v žádných jiných, vyřizujeme teď demolici starého a projekt nového domu a to je teprve mazec, jak ty úřady za naše obrovské daně vlastně fungují.

suromana
15. led 2020

@zdravuska1989
Ještě počkám do konce ledna, na ty peníze nijak nespěchám, zaměstnavateli věřím, že vše odevzdal v pořádku. Mě vždycky jen překvapí, jaký je to stát ve státě ten náš úřednický moloch, jak to proboha v 21.st. může vůbec ještě takto fungovat a že to vlastně všichni takto trpíme.

zdravuska1989
16. led 2020

@suromana jo já jen, že jsem taky zaměstnavateli věřila a viděla chybu u úřadu, bohužel jakmile jsem chtěla potvrzení o odeslání černe na bílém s číslem zásilky, tsk se ukázalo, že zaměstnavatel to ještě neposlal 🤦‍♀️😬 od té doby už si dávají pozor

astyna88
22. led 2020

U nas v Praze je to rychle,behem tydne jsem mela dopis doma. Pripadne drive prisla castka a az pote napsali. Asi jak kde se rychle snazi....

cikitkapb
22. led 2020

@astyna88 Není to o snaze úřednic/níků. Je to o jejich počtu a ten je žalostnej. Alespoň u nás.

martina7895
14. bře 2021

Ahoj holky obnovuji tema chci se zeptat zda tech 30 dni plati i pro moji situaci- jsem podruhé těhotná a do toho jsme se přestěhovali takže jsem byla v místě bydliště na úřadu práce 17.2.ukoncit pobirani rodičovského příspěvku k dnešnímu dni tj. 14.3. A od zítra 15.3. 6 tydnu pred termínem už mi běží mateřská k věci samozřejmě ted k 11. Co mi běžně chodil rodicak nepřišel 🤦‍♀️😤 volala jsem na pracak a nemají to ještě vyřešené ze čekají na denní vyměřovací zaklad 😤 jenže to v bance atd nikoho nezajímá že hypotéka se z něčeho zaplatit musi no ted už jsem to nějak vyřešila skrz covid nás postihl i příjem od muže takže jsem na příjmu rodicaku dost závislá je možné že mi přijde rodicak třeba 22.nebo až následující měsíc již spolu s mateřskou? Děkuji Martina

filinar1
18. črc 2022

@martina7895
Dobrý den, teď řeším to samé ☹ dnes mi přišla mateřská a ještě čekám na rodičak, můžu se vás zeptat za jak dlouho vám přišel rodičak od mateřské? Ať vím jestli nestihnu dřív porodit než dojde 😃