Rodičovský příspěvek, mateřská dovolená, porodné atp.

kosarovapavla
15. led 2014

Zdravím,
stále nemám úplně jasno ohledně financí, o které bych si mohla zažádat..
Porodné činí 13 000 Kč - nárok na něj má ten, kdo v posledním, uzavřeném čtvrtletí nepřesáhne příjem 18 500 Kč. Říkám to dobře? (Termín porodu mám 1.-7.3. tzn. že se v mém případě jedná o říjen,listopad a prosinec roku 2013 ano?) Kdy NEJDŘÍVE mohu o porodné zažádat?
Rodičovský příspěvek je 220 000 Kč. 18 měsíců - 4 roky, jaké musíme s přítelem splňovat podmínky abych nedostala nejnižší příspěvek a 4 roky ? Kdy o něj mohu zažádat abychom nebyli zbytečně ve finanční tísni? Předpokládám totiž , že určená instituce má nějaký čas na veškeré vyřízení.
Jak získám mateřskou dovolenou ? A o jaké další finanční injekce mohu zažádat a kdy ??
Mockrát Vám všem děkuji za rady a pomoc !!

malanikova
20. kvě 2016

Dobrý den chtěla bych se zeptat, když jsem zaměstnana od 1.12.2014.a 2.12.2015,sem šla na neschopenku skrs ze sem otěhotněla.mam nárok na mateřskou.

xpila
20. kvě 2016

@malanikova Pokud jsi stále zaměstnaná, tak ano, máš.

malanikova
20. kvě 2016

Su právě porad zaměstnana,

xpila
21. kvě 2016

@malanikova Tak na mateřskou nárok máš.

mouse77
14. črc 2017

Holky, prosím o radu. Psala jsem na sociálku a nárok na mateřskou mám. Za rok 2017 mám odpracováno 268 dní (první zaměstnání zaměstnání), naštěstí se mi počítá i rok 2016 a to mam 244 dní (brigáda). Chtěla bych se zeptat, co je třeba vyřídit? Stačí poslat jen papír od Dr aktuálnímu zaměstnavateli nebo musím ještě něco oběhat? Děkuji

lenicka2323
14. kvě 2018

Dobrý den, nevíte prosím jak bych mohla zjistit kolik budu mit cca materskou? Jsem stale zamestnana ale jsem 7 mesicu na nemocenske. Dekuji za rady