Rodičovský příspěvek přes otce, jaké jsou třeba papíry?

alenaholcakova
23. led 2015

Dobrý den maminky,
máte některá takhle zařízený rodičovský příspěvek? Jaké jsou k tomu potřebné za papíry a z kama? Kam zajít, komu dát potvrdit? Koho uvést jako žadatele sebe nebo manžela? Nebyl problém když s dítětem jste byli doma vy a manžel/přítel dál chodil do práce? Děkuji moc za odpovědi a rady.

andrrriiik
23. led 2015

Ahoj já mám takto zařízený rodičovský příspěvek.Musíš zajít na Úřad práce,kde se vyřizují dávky(RP,přídavky na děti,příspěvek na bydlení).Tam ti dají potřebné formuláře,a tam ti už řeknou se kterýma kam jít.Jeden musíš nechat potvrdit u zaměstnavatele manžela,druhý na OSSZ a třetí vyplníš sama.Žadatel jsi ty,a doma s dítětem taky ty a manžel chodí do práce. 🙂

tinusss
23. led 2015

Holky a když má přítel čistý měs.příjem kolem 32 000, tak se od toho vyvine i měs.částka rodičáku? A můžu si zvolit i délku RP? A jsou ještě nějaké podmínky? Omlouvám se za možná hloupý dotaz, ale o tomhle jsem slyšela poprvé.

sunshine125
23. led 2015

Ja jelikoz nemam oddelano jsem mela automaticky 4letou variantu a 3800,-. Kdyz jsem se rozesla s byvalim a pak se znovu vdala,rekla mi na socce ze to muzu mit i na nej (jsem koukala jak puk) i kdyz neni jeji tata. Musela jsem sepsat zadost o zmenu rodicaku on musel prinest potvrzeni z prace za rok,kdy se holka narodila a atd. Nechala jsem si nastavit,ze budu brat rodicak do jejich trech a spocitali mi to na 7900,-

xpila
23. led 2015

@tinusss Maximální měsíční částka na rodičáku je 11500 Kč a celková částka 220 tisíc. A ano, díky jeho příjmu si může zvolit délku čerpání RP i jeho měsíční výši.

tinusss
23. led 2015

@xpila děkuji, to jsou mi teda novinky.

alenaholcakova
autor
23. led 2015

taky moc děkuju za informace

04angie04
11. únor 2015

ahoj holky, nie som z Cr- teraz sme sa pristahovali do Cr-manzel cech, co je skratka OSSZ?

xpila
11. únor 2015

@04angie04 Okresní správa sociálního zabezpečení.

04angie04
11. únor 2015

@xpila ??? Co to jee? Aky to je urad?

xpila
11. únor 2015

@04angie04 To je "sociálka".

04angie04
11. únor 2015

@xpila ahaaa dakujem velmi pekne za rady.Este sa neorientujem poriadne v takychto veciach.