Skončil mi rodičovský příspěvek. Co teď?

tynkaa112
14. srp 2019

Ahoj skoncil mi rodicovsky prispevek a nevim co ted mam delat koukala jsem na internet na to emimino. A nekdo tam psal ze se musim nahlasit na UP nekdo tam psal ze se musim nahlasit na pojistovnu a nekdo zase ze nikam nemusim tak ja vubec nevim poradte mi prosim 😊

gamboland
14. srp 2019

Zde je vysvetleno vse. Tzn. muzete byt dale doma, stat za vas bude dela platit pojisteni.

https://verajedlickova.cz/2018/01/15/mytus-o-ro...

terry1512
14. srp 2019

@gamboland to není tak úplně pravda. Klíčové je zda je zaměstnaná, nebo ne.

malenka3
14. srp 2019

Napiš víc - kolik je dítěti, zda jsi zaměstnaná, pokud ano, zda tam čerpáš rodičovskou dovolenou, plánuješ přivýdělek, školku pro dítě. Pak dostaneš relevantní odpověď.

knuffel
15. srp 2019

Co třeba zkusit jít do práce?

terry1512
15. srp 2019

@knuffel To je rada za zlatého bludišťáka fakt.
Třeba paní vybrala peníze za 2 roky, rodičovskou dovolenou má do 3 let a zpět nemůže. Nebo vůbec nemá práci, protože jaksi dítě je malé a nikam ho nevzaly?

Když nevíme podrobnosti, tak takové komentáře jsou akorát tak na přesdržku.

zelenaesmolda
15. srp 2019

@terry1512
nemusi byt zamestnana,pojistovna ji zaradi jako "osobu pecujici o dite do 7 let" a bude za ni pojisteni platit stat

terry1512
15. srp 2019

@zelenaesmolda jasně. Akorát aby ji ta rada k něčemu byla je to potřeba vědět.
Protože pokud je stále na RD nic řešit nemusí. Pokud není je potřeba se hlásit na tu pojišťovnu.
Proto sem se na to ptala.
Jinak máš pravdu 😉

knuffel
15. srp 2019

@terry1512 Tak to má asi paní specifikovat, nemáme křišťálovou kouli, na blbou otázku blbá odpověď 🙂. Navíc rada, ať jde do práce, je myšlená vážně. Skončil mi rodičák, co mám dělat? Na emiminu jsem četla, že... U nás toho sousedi taky nakecaj hromadu, ale až budu chtít vědět nějaké relevantní informace, určitě za nimi nepoběžím pro radu 😀.

malenka3
16. srp 2019

@knuffel no a co třeba moje odpověď? Právě proto, že nemáme křišťálovou kouli, nemá smysl tady vymýšlet různé varianty, které u paní můžou být a bylo by lepší, aby napsala víc 🤷

zelenaesmolda
16. srp 2019

@knuffel
souhlasim