Smlouva na dobu určitou, těhotná

iwet91
31. bře 2017

Holky potřebuji poradit, kamarádka zjistila, že je těhotná, chodí do práce kde má smlouvu do konce září letošního roku ( doba určitá)
Jak to ted bude ? Bude mít nárok na rodičák či mateřskou? Musí dát vypoved nebo má čekat až ji doběhne lhuta do zari a co pak ? Nebo radej ma jít na neschopenku ? Díky

konidana
31. bře 2017

Smlouva skončí tak jako tak v září. Rodičák bude mít určitě, mateřskou pokud porodí v ochranné lhůtě(kolik je to ale nevím), tak taky.

janina29k
31. bře 2017

Já to měla úplně jinak. Měla jsem smlouvu do března a koncem února jsem zjistila, že jsem těhotná a šla rovnou na nemocenskou. Mateřskou jsem měla normálně a teď po třech letech potřeboval manžel do práce nějaký papír kvůli daním a když jsem tam volala, tak si mě tam stále vedou. Nevím jestli to tak má každý zaměstnavatel, ale ten můj ano

stastnablcha
31. bře 2017

@janina29k tak to mas skvešleho zamestnavatela, nieje to bezne, ba priam je to raritka. musela si byt skvela 🙂

blahova_andrea
31. bře 2017

pokud jí nic nebrání v práci, tak ať do září pracuje. pak jí smlouva vyprší. bude na ní a zaměstnavateli jestli se dohodnou na prodloužení. třeba se osvědčí, rádi si ji nechají. ale bývá to vzácné. mateřskou by asi dostat mohla, nepíšeš o tom, jak to měla s prací do teď. na rodičák má nárok každá matka.

janina29k
31. bře 2017

@stastnablcha no to nevím, ale stejně se tam nevrátím. 1.) dojíždět 30km nebudu a za druhé když jeden směnuje nemůže i druhý. Obzvlášť, když ten jeden dojíždí denně 50km tam a dalších 50 zpátky

stastnablcha
1. dub 2017

@janina29k v tom pripade ti apson preplatia dovolenku 🙂 inak 50 a 30 km za pracou moze byt neskonale narocne. ja som raz dochadzala 30 km a uz nikdy viac. radsej menej penazi a mensiu prestiz v praci ale pekne do 10 minut od domu 🙂

blahova_andrea
1. dub 2017

@stastnablcha kdyby takto uvažoval každý, tak ale nepracuje téměř nikdo. do 10 minut od domu je na spoustě míst holá utopie. ono to ani není o těch km nebo přesném čase. je to i o tom, zda má člověk auto, jestli na tu dopravu vydělá, pokud auto nemá, tak jak často a jak daleko od domu má spoje, kolikrát přesedá atd...jako je dost blbý, že jsou místa, kde člověk z domu na pracoviště vidí přes kopec, ale infrastruktura ho bez auta na místo dopraví za 2hod🙄 jinde je to těch 30km a přitom jsi tam za půl hodiny a vlak ti tam jezdí každou chvilku.