Vyčerpaný RP před 3. rokem dítěte, kdo platí pojištění?

nnniky
9. led 2017

Holky, prosím o radu. V lednu dostanu poslední dávku z rodičovské, už jsem celkovou částku vyčerpala ještě před třetím rokem syna. Rodičák mám na 3 roky. Synovi budou 16.3. 3 roky. Od dubna nastupuju do práce. Ale zajímalo by mě, když už mi nebudou posílat dávky, končí mi tímto i placení sociálního a zdravotního? Nebo sociální a zdravotní mi bude hrazeno až do tří let syna? Nemá někdo podobnou zkušenost? Předem díky za rady.

nnniky
autor
10. led 2017

@blahova_andrea určitě si tam zajdu či zavolám. Chci mít jistotu. 🙂 Děkuju 🙂

nnniky
autor
10. led 2017

@nuninove a Vy jste také vyčerpala dávky dříve a pak jste dočerpala rodičovskou dovolenou do tří let? Musím to tedy psát i když mi ještě rodičák neskončil? Jak jsem tu četla, tak mi zdr. platí do konce rodičáku.

nuninove
10. led 2017

@nnniky snovi byli 3 roky zacatkem cervna ale posledni penize mi prisli v dubnu..volala sem na pojistovnu a tam mi rekli ze musim poslat oskenovany ten dopis z up o tom ze mi odebrali rp z duvodu vycerpani a nahlasila sem ze zustavam jeste doma..radeji zavolat a preptat se ale takto to chteli po me

nnniky
autor
10. led 2017

@nuninove OK, děkuji za odpověď. 🙂

malinkovamichaela
27. únor 2023

Chtěla bych se zeptat mě končí RP přelom květen/červen a syn bude mít příští rok až 3 roky tak jak je to ze sociálním a zdravotním pojištěním?

eviicka
27. únor 2023

@malinkovamichaela pokud jsi na RD je zdravotní pojištění automaticky hrazené státem, pokud ne můžeš se na pojišťovně nahlásit jako osoba pečující o dítě do sedmi let a zdravotní platí také stát, v tomto případě může dítě do školky maximálně na 4 hodiny.