Vyplácení mateřské, zaměstnavatel poslal papíry pozdě

terezapetrova
12. črc 2015

Dobry den, mate někdo zkušenost.. Na mateřskou jsem nástupovala 22. 5. Bohužel muj zaměstnavatel poslal potřebné papíry na úřad tak pozdě, ze první penize mozna dostanu az ted okolo půlky měsíce července, pokud jsem správně spočitala mela by mi mateřská na jedno dite končit 4. 12. Mateřská - peníze se posila na 6x nevíte? Ale diky tomu, ze muj zaměstnavatel zaspal.. - urcite bych do toho 4. 12. nedostala vsech 6 dávek, tudíž přemýšlím jak to bude, nejsem si jista kdyz se pak plynule navazuje s rodičovskou jestli by me zároveň mohla prijit poslední mateřská i první příspěvek rodičovský. Doufám, ze jsem to napsala trochu srozumitelne a dekuji 🙂

z_kopretinka
12. črc 2015

@terezapetrova neboj i když to zaměstnavatel neposlal včas, tak o peníze nepřijdeš. Mateřská se vyplácí jako nemocenská. Až sociálka dostane podklady doplatí vše od nástupu na MD.

blahova_andrea
12. črc 2015

mateřská je 28 týdnů a to ti bude vyplaceno. vždy měsíc zpětně. poslední měsíc se ti může stát, že budeš mít mateřskou i rodičovskou zároveň. doplatí ti zbytek mateřské a pokud si určíš částku na rodičák vyšší, než kolik dostaneš mateřskou, tak ti to bude doplaceno do té výše. např. mateřskou za prosinec dostaneš 2000,- ale do žádosti o RP si napíšeš částku 6000,- tzn. že k těm 2000,- mateřské dostaneš ve stejný měsíc 4000,- rodičovské. po té už každý měsíc těch určených 6000,- pokud si ale určíš RP 6000,- a mateřskou poslední měsíc budeš mít 6100,- tak rp ten měsíc nedostaneš a začne se ti vyplácet až od toho následujícího. snad jsem to napsala srozumitelně a pomohla ti 😅

terezapetrova
autor
12. črc 2015

@z_kopretinka dekuju 🙂

terezapetrova
autor
12. črc 2015

@blahova_andrea dekuju moc 🙂 ano myslim, ze tomu rozumim 🙂