Vyplňování formulářů - žádost o rodičovský příspěvek

matla8
25. říj 2016

S.O.S.
Vyplňuju papíry k žádosti o rodičovský příspěvek a jsem ztracená
Někdo, kdo by mi poradil? Já jsem odpracováno měla, takže jsem měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství. Také jsem ji dostávala. Vše na své jméno. Ale rozhodli jsme se s přítelem, že chceme rodičák jen na dva roky (nebo do dvou let věku dítěte nevim), abychom měli nárok na ten nejvyšší (11500). Ale pro to, abychom mohli pobírat tenhle nejvyšší, tak musím splnit tu průměrnou částku 16500 za poslední rok nebo jak to je. To bohužel asi o dvě stovky nesplňuju. Takže to chci udělat přes přítele- aby on doložil svůj příjem, protože on na to v pohodě došáhne. Ale....jak proboha vyplnit ty papíry Ten hlavní formulář (Žádost o rod. příspěvek), tak tak jsem vyplnilav kolonce žadatel sebe a přítele jako druhého rodiče. Uvedla jsem tam, že požaduji tu částku11500, protože alespoň jednomu z rodičů jde stanovit ten denní vyměřovací základ. To jsem zvládla Ale mám k tomu další tři papíry a tam už nevím, kdo je žadatel Další formuláře co mám: Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rod. příspěvek (tak je napsáno žadatel. rodič, který uplatnil nárok na rod. příspěvek= ale když bude posuzován příjem přítele- mám tam napsat své jméno? ; pak další: Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rod. příspěvku (tam je rodič, pro kterého se vydává potvrzení- tady si myslim, že by mělo být přítelovo jméno) a poslední formulář: Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rod. příspěvku ( Tam je taky psáno rodič, pro kterého se vydává potvrzení, ale pak je tam část C, kde je psané, v případě, že se potvrzení vydává pro muže nevyplnujte a má se tedy vyplnit část D, kde ae píšou že OSSZ potvrzuje, že žadateli vznik nárok na peněžitou pomoc v mateřstív od do a její výše. Ale tu jsem pobírala já tu mateřskou...takže sem mám všude psát své jmého i když se potvrzení vydává pro přítele?
Prosím prosím pomoc....vim, že je toho hodně....a je to asi zmatené...ale jsem zmatená a nechci to tam pak někde přepisovat Ty mateřský hormony jsou fakt děs...hlavně, že mám vejšku tvl připadám si jak trubka největší

matla8
autor
25. říj 2016

A ještě jedna otázka...bude muset přítel se mnou vyřizovat ten rodičák? když to bude jakoby na něj? Chci to na své jméno, ale posuzovat se bude jeho plat
Děkuju

annamina
25. říj 2016

Jestli mohu poradit tak jděte na příslušný sociální úřad oba dva, s partnerem a vemte s sebou všechny formuláře včetně jeho potvrzení o výši příjmu z firmy kde je zaměstnanec. Rodný list dítěte. Svoje občanské průkazy a určitě bude ještě něco chybět. Nechte si tam vše polopaticky vysvětlit a vyplníte to tam ať na nic nezapomenete i když se to s největší pravděpodobností stane a půjdete tam nejméně ještě jednou. 😉 Například budete potřebovat potvrzení že sociálky nebo tak něco. Hodně štěstí a pevné nervy 😉

matla8
autor
26. říj 2016

Nakonec tam jdu já zjistit, co a jak 😉 u svého zaměstnavatele už si byl pro potvrzení a tam mu paní personální nebo účetní či co řekla, že musí mít lejstro právě od sociálky...takže mu nic nedala. Takže dneska zajdu na sociálku a uvidíme, co mi tam řeknou 😉 ale děkuju...je mi jasný, že to bude ještě lítání...

marry16
22. lis 2016

@matla8 ahoj, mohla bys mi pak rici co vse jsi musela prikladat ?dekuji 😊

matla8
autor
22. lis 2016

@marry16 klasika tu žádost o rodičovský příspěvek, pak ještě jeden formulář (tuším, že to byl: Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rod. příspěvku ), který jsem odnesla na SSSZ (tam, kde si žádala o mateřskou)- tam mi vyplnili od kdy dokdy jsem pobírala mateřskou. A poté ten formulář (myslím, že to byl tento: Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rod. příspěvku)- ten vzal přítel do práce a účetní mu tam potvrdila vše, co bylo potřeba. Pak samozřejmě občanka a rodný list dcery.
Ale přítel je policajt, takže stačilo, aby zašel za účetní a ona mu potvrdila onen formulář o denním vyměřovycím základu a pak sama vytiskla nějaký lejstro, které se k tomu přiložila. Ale pokud je přítel nebo manžel "klasický" zaměstnanec, tak si myslím, že bude muset ještě na SSSZ, kde by mu to měli ještě potvrdit. Alespoň nějak podobně mi to vysvětlovala paní na sociálce, ale moc jsem jí nevnímala, poněvadž se mě to netýkalo. Ale určitě zkus zavolat na tu sociálku v místě bydliště (já volala nějaký vedoucí, co jsem našla na netu) a zeptej se...ta, které jsem volala já byla ochotná, vše vysvětlila ;) a samozřejmě jsem pak přišla na sociálku a neměla to potvrzení o mateřský (ale na to jsem se po telefonu neptala) :D fakt zkus zavolat ;)

marry16
22. lis 2016

@matla8 dekuji moc moc 😊

nektarine
26. lis 2016

Ahoj, nevíte prosím, kolik musí být minimální vyměřovací základ, abych si mohla volit délku RP?