Z mateřské na neschopenku a na rodičovskou

hanuna99
7. srp 2017

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda někdo nemá zkušenost. Pristi rok mi končí mateřská a ráda bych do té doby čekala druhé,ale jako těhotná nemůžu u mě v práci pracovat,tak bych byla nějaký čas na neschopence a pak na mateřskou znovu.. Jde mi o to z čeho by se vypočítával rodičovský příspěvek. Vím že mateřská je daná,jen si volím jak dlouho ji budu pobírat. Děkuji za případné odpovědi

j.a.n.i
7. srp 2017

@hanuna99 Pokud se jedná o práci těhotným zakázanou, pak je povinností zaměstnavatele přeřadit tě na práci vhodnou nebo nechat za plný plat doma, není to důvod pro neschopenku. A jinak rodičovský příspěvek se z ničeho nevypočítává, ten si volíš.

hanuna99
autor
7. srp 2017

Tak je ještě něco co vypočítavají z 12 ti měsíců..😉 ale nevím zda je to počítáné z odpracovaných nebo zda se tam počítá i neschopenka...to mám na mysli

blaablaablaa
7. srp 2017

Pleteš rodičovský pŕíspěvek a peněžitou pomoc v mateřství.

j.a.n.i
7. srp 2017

@hanuna99 Mateřská se počítá pouze z odpracované doby.

ejmate
8. srp 2017

Ahoj, rodičovský příspěvek je pro všechny stejný, tuším že 220 000 s tím, že maximálně si můžeš nechat vyplácet asi 11 500 měsíčně, jestli to teda zase nezměnili 😀
A peněžitá pomoc v mateřství by se ti měla počítat stejně jako při předchozím mimču, pokud nepůjdeš mezitím do práce, pokud ano, tak to jde myslím z průměrného platu za poslední odpracovaný rok. Ale stopro to nevím 😀

hanuna99
autor
8. srp 2017

Děkuji za odpovědi