Zkrácení rodičovského příspěvku - co vše je potřeba?

kozaci
6. čer 2019

Ahoj holky, potřebuji zkrátit pobírání rodičovského příspěvku. Budu potřebovat nějaký papír z práce o mém ( bývalém pracovním) příjmu? Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. A co manželův nynější příjem (OSVČ)?
A ještě poslední otázka. Mám si to nějak dopředu propočítat , nebo stačí, když jim tam řeknu, o kolik měsíců to potřebuji zkrátit?
Nerada bych šla na úřad dvakrát. Díky MOC!

makronka222
6. čer 2019

Pokud jsi byla na PPM tak vyse rodicaku muze byt i do vyse PPM ale ne vic jak 34k, max 70% platu. Tvuj denni vymerovani zaklad ze socky uz davno na pracaku maji (pri zarizovani PPM nebo RP si ho musela predlozit nebo tva ucetni poslat) takze tam jen prijdes a zazadas o navyseni, pani ti rekne o kolik max muzes. Pokud to chces pres chlapa, tak musi jeho ucetni vyplnit papir (dava se napr i pri nemocenske, bude vedet) o vysi jeho prijmu rok zpetne. Pak se to odevzda na socce, kvuli dennimu vymerovacimu zakladu - a do 30dnu prijde od nich dalsi vyplneny papir, se kterym pujdes na pracak a nechas tam zmenit vysi RP, s tim vymerovacim zakladem otce. Maji na to pak opet 30 dni, nez to poslou uz navysene.

makronka222
6. čer 2019

Dopredu pocitat nic nemusis, oni ti pomuzou

j.a.n.i
7. čer 2019

@makronka222 Nebo taky nepomuzou, neni to jejich napln prace...

drep
7. čer 2019

@makronka222 jaktože je maximum 34000, když maximální mateřská je 40800? Myslela jsem, že rodičovský příspěvek může být do výše mateřské...

barchen
7. čer 2019

@drep To ano ale rodičák má strop na 32.640, takže i matka s vyšší PPM má rodičák "zastropován" na tuto částku.

jatva
7. čer 2019

@drep udajne sa berie max v roku kedy sa dieta narodilo.
@barchen mozen poprosit zdroj tejto info? Dakujem

kejt29
7. čer 2019

@barchen zkracovala jsem rodicak a posledni castka prisla pres 34 tis ted v kvetnu....

drep
7. čer 2019

@jatva tak když si to spočítám, má to logiku, jen jsem netušila, že ten limit není stejný jako pro PPM 😉

barchen
7. čer 2019

@jatva Druhá polovina článku https://www.penize.cz/rodicovsky-prispevek/4026...
@kejt29 Protože to byla poslední částka a k tomu připočetli i poslední nevyplacené peníze, které už nedosahovali plné výše řádně pobíraného RP. Proto ta poslední obvykle býva vždy vyšší. Ale strop standardního RP je 32.640 Kč.

jatva
7. čer 2019

@barchen to nie je doveryhodny zdroj. Tuna je info 40tis. https://www.aperio.cz/rodicovsky-prispevek-rp/

jatva
7. čer 2019

@drep podla mna je ten limit rovnaky ako na ppm

barchen
7. čer 2019

@jatva Na ten nedůvěryhodný zdroj se to aperio právě odkazuje. Ta kalkulačka výpočtu na aperio odkazuje na link na peníze.cz, přesně ten link, co jsem nasdílela.

barchen
7. čer 2019

@jatva Aperio obsahuje neúplné informace. Samy autorky to občas uvedou na konci článku, že informace mohou mít i navazující charakter, které je potřeba zjistit na příslušné instituci.

jatva
7. čer 2019

@barchen no lenze co clanok to ina info. Preto hladam nieco priamo bud v zakone alebo nariadeni alebo kdesi a neviem vypatrat. Preto som myslela, ze mas nieco ty.

jatva
7. čer 2019

@barchen tuto napr pre rok 2018 pisu viac ako 36tis. Takkde je pravda? 🙂

klllarinka01
22. čer 2019

Ja tam byla jednou na prodlouzeni a to mi rekla castku, ktera mi zbyva a sama jsem si spocitala kolik budu mesicne. A kdyz jsem kratila rekla jsem kdy mam termin porodu a ona sama mi to vypocitala. A chtela po me jen OP a vyplnit nejaky papir. A rikala ze mi to prijde jeste postou do schranky. Tot vse.