Změny v rodičovské dovolené, byli už jste na sociálce?

kamilavw
6. zář 2012

Ahoj, je tady pls někdo z Prahy 8 , a už byl na socialce ohledne změn v rodičovské dovolené a vyplacení peněz ,do konce září pry??? musi každy podepsat nové formuláře jinak nedostae penize, máte někdo nejaké info kde to na Praze 8 a co je potřeba je diky Kamila 🙂
🙂

lendam
7. zář 2012

Taky jsem to četla, chystám se příští týden

blahova_andrea
7. zář 2012

Týká se to jen maminek, které začaly rodičovský příspěvek pobírat před 31.12.2011. Těch, co si žádaly o RP po 1.1.2012 se to netýká. Pokud je tedy řeč o přiznání trvalého pobytu. Je těch změn snad více?

terkao
7. zář 2012

@kamilavw mám trvalé bydliště na Praze 8 a sociálkou patřím do Libně do bílého domu. Chystám se tam příští týden podepsat to prohlášení a hned se tam taky zeptám jak to bude s těma kartama 🙂

kaata22
7. zář 2012

S Prahou zkušenost nemám.. Ale tento týden jsem byla v Jičíně zjistit co a jak. Musela jsem vyplnit formulář o bydlišti, jméno a datum narození dítěte, nic víc. Zajímá je zda bydlíme v ČR. Je to kvůli maminkám, které bydlí v zahraničí a pobírají rodičovský příspěvěk v obou státech. Musí se to vyplnit do konce října. Kdo to nestihne dostane dopis, aby formulář přišel vyplnit. Tak mi to řekla paní na úřadu práce.

kamilavw
autor
10. zář 2012

dekuju vám moc 🙂

esuska
11. zář 2012

Ahoj všem.
A můžu se zeptat, zda dostanu normálně rodičák za srpen? je 11-tého a stále nic.... 😒 nebo musím na tu sociálku a teprve pak mi ho vyplatí?
Jinak mi to přijde teda na palici - u mě by se jednalo o 2 měsíce!!!
Děkuji za info.

j.a.n.i
11. zář 2012

@esuska Měl by normálně přijít, ale přijde mi, že mají zpoždění, neb mě normálně chodí cca 6. a teď dorazil včera.

vladla
12. zář 2012

Ahojky může mi prosím někdo polopaticky vysvětlit,zda se to týká i mě? 😀
Rodila jsem 8.12.2011 a byla jsem na neschopence do půlky ledna 2012.Rodičák beru podle starého výměru tj. na 3 roky 7.600 Kč.Do této částky mi pak i dopláceli tu neschopenku.
Slyšela jsem o nějaké Skartě.....
Děkuji

ivular
12. zář 2012

@kamilavw
@vladla Veškeré soc. dávky budou vypláceny přes skartu, ale neboj, o všem tě budou písemně informovat ze sociálky - jak a kdy se tam dostavit, aby to všem vysvětlili, apod. Takže čekej na písemné instrukce a neboj 😎 To že je nutné dostavit se někam do konce září (některé zdroje uvádí do konce října), nebo že ti přestanou dávky vyplácet či co, to je fáma - rozjela ji tuším TV Prima.

vladla
12. zář 2012

@ivular Jé děkuji moc!!! 🙂 Ulevilo se mi!!! 🙂

akdar1
12. zář 2012

Byla jsem to podepsat v pondeli - na okenku maji pro nas region napsano, ze se zadny formular rozesilat nebude a pokud si to jedinec nezaridi osobne, bude mu vyplaceni rodicovskeho prispevku zastaveno od 1.10. 2012.