Zvýšení rodičovského příspěvku - jak je výhodné ho čerpat?

bayt
24. kvě 2019

Ahoj, tak koukám, že nakonec schválili určité zvýšeni rodičovakého příspěvku pro všechny. No a teď by mě zajímalo, jak rozumíte těm výpočtům? Předpokládám, že je nyní výhodnější přejít z dvouletého čerpání na tříleté, chápete to tak taky?

pe_tu_ss_ka
24. kvě 2019

@bayt zatím nic neschválili, musí to projít ještě dál a nakonec to musí podepsat prezident..
Jinak pokud to schválí, tak pro ty co měli mateřskou, je možnost navýšit si čerpání rodičáku do této výše a ty které nepracovaly, tak se jich to moc nedotkne, protože ty mají stále max možnost částku 7600, leda by si prodloužili rodičák, aby vybraly co nejvíc..

bayt
autor
24. kvě 2019

@pe_tu_ss_ka Aha, to jsem nepochopila. Takže pokud to schválí, tak bych mohla čerpat rodičák až do výše mateřské, kterou jsem tedy měla před rodičákem, jo?

Nj. to mi došlo až teď, že když to je na vládě, že jaksi to musí projít ještě Parlamentem...

pe_tu_ss_ka
24. kvě 2019

@bayt pokud to opravdu schválí, tak podmínky čerpání by měly zůstat úplně stejné.. Jen je podmínka mít aktivní pobírání rodičáku.. 🙂

bayt
autor
24. kvě 2019

@pe_tu_ss_ka bezva dik 🙂

pe_tu_ss_ka
24. kvě 2019

@bayt není zač 😊

kaja2016
25. kvě 2019

@bayt Pro vsechny to neni. Musis v lednu 2020 jeste aktivne pobirat prispevek a zalezi jestli dokazes tech 80tisic vycerpat po tvych maximalnich mesicnich castkach. Kazdopadne me na urade rekli, ze to je jen na nas, jestli budeme verit, ze to bude vcas schvaleno. Muze to byt klidne az v dubnu. Ja bych protahovani i verila.

zelenaesmolda
25. kvě 2019

@bayt
takze pokud rodicak zatim nepobiram a mala ma rok tak se me zvyseni tyka nebo ne?

bayt
autor
26. kvě 2019

@kaja2016 Jo, už jsem to pochopila 🙂

@zelenaesmolda Pokud budeš pobírat v lednu 2020 rodičák, tak týká....

zelenaesmolda
26. kvě 2019

@bayt
diky 🙂