Akné v těhotenství a po porodu. Zkušenosti?

tynasil
1. lis 2020

Zdravím , chci se zeptat žen a dívek , které trpěly před otěhotněním hormonálním akné po obličeji, zda se jim po porodu vrátilo, i přes to, že se v těhotenství vyléčilo. Jsem podruhé těhotná , před prvním těhu jsem měla pleť horší , sem tam pupinek a mastnější, ale nic , co by se nedalo zvládnout , vyšla bych i bez make-upu, po ukončení kojení jsem si ještě nechala zavést tělísko a celkově začlo horší a psychicky náročnější období, to co se mi stalo s obličejem , jsem ale nečekala , hormonální akné na tvářích , zkoušela jsem vše a opravdu jsem zažila hodně proplakaných nocí, nyní v druhém těhotenství se mi akné v prvních třech měsících ještě zhoršilo , navštívila jsem tedy dermatoložku , akné se mi ale vyléčilo téměř samo a nyní mám pleť nejlepší , co jsem kdy měla. Po porodu počítám se zhoršením, mám strach ale , že se dostanu znovu do zé hrozné fáze. Máte někdo zkušenosti ? Děkuji.

2hanah
1. lis 2020

@tynasil Jo, v prvním těhu strašná pleť - obrovské pupence na obličeji i zádech, před těhotenstvím to nebylo tak hrozné, ale nějakej pupínek nebo veleroh🤣 se sem tam objevoval, po porodu klid úplně, u druhého těhu už pupínky jen na zádech, ale méně, obličej klid a nechápu, že v těhu na zádech, protože nikdy jsem tam ani ve výstřihu akné neměla. Po druhém porodu se to pak dohojilo a taky klid už na věky a po deseti letech 3.těhu a to už se nedá říct, že bych měla akné, jestli 2 pupínky za celé těhu a po porodu už taky nic a naopak mám rokama pleť suchou, čistou, ale já taky neberu antikoncepci už 14 let, nedělala mi dobře právě ani na pleť, takže jsem ji vysadila už rok před prvním těhu a jsem spokojená a pleť mě taky netrápí. Držím pěsti❤

lu31nka
2. lis 2020

Ja před otěhotněním měla pleť celkem v pořádku až na akné během menstruace. V tehotnestvi ? Vypadala jsem jak těhotná 13leta holka. Vypadala jsem příšerne všichni mi proto říkali že to bude určitě holka ..no byl to kluk 😅🤦🏼‍♀️po porodu to taky nebyla zrovna velká sláva ale teď jsem 4 měsíce po porodu a akné na obličeji nahrazují padající vlasy. Už se těším až se zase všechno vrátí do normálu 😅😇

denisahlavicova
4. lis 2020

Od jakziva mám akné, někdy lepší,někdy nic, někdy takové, že se mě i ve škole učitelé ptali, zda nefetuju.. v těhotenství jsem měla krásnou pleť a to všichni říkali, že čekám kluka ( mám holku 😂) a hned po porodu ještě v porodnici xicht jak fetak.. Další kámen úrazu roušky, takže po nos jsem v pohodě a v místech roušky katastrofa.. čistím pravidelně, beru vitaminy, ale co mi asi nejvíc pomohlo je alpa nebo tonikum s alkoholem na akné a obyc. sudocrem

veronika9595
8. pro 2020

@tynasil zrovna řeším něco podobného v jiném fóru, a myslím si že možná, pokud to máš stejně jako já, tak jsi měla akné právě z tělíska (pokud je hormonální) já měla pleť vždy mastnou, sem tam nějaký povrchový pupínek. Přesně dva měsíce po nasazení tělíska začalo PEKLO.... trvalo to rok, než se to začalo trochu zklidňovat. Ale to jsem se rozhodla otěhotnět takže šlo stejně ven... a už s tím nechci nikdy nic mít 🙏 i s tím psychicky horším obdobím to mohlo částečně souviset ... já měla deprese, přibrala 20kg a k tomu to akné 🤡