Akné. Co byste doporučily?

24. bře 2023

Holky, jakou kosmetiku na akné? 🙄 Jaký máte PROSÍM účinný krém pod make-up? Potřebuji se toho zbavit. Je mi 36 let a pleť mám jako puberťák. Prosím, doporučíte co Vám opravdu zabralo? Jsem z toho nešťastná. Moje pleť je věčně mastná a momentálně mám akné po celém obličeji. Musím koupit nějaký kvalitní přípravky. Děkuji! ❤❤❤❤❤

verka86
24. bře 2023

Mě nepomohlo nic, jedině odborné ošetření a poctivé vyčištění od kosmetičky, její kosmetiku jsem používala asi půl roku a pusinku mám jak miminko (mě je taky 36 😉)

alubif
24. bře 2023

Se se teď hodně pleť zlepšila po velkych dávkavkach zinku a vitamínu C. Večer dobře umyju obličej, pak mažu arganovým olejem od Saloosu. Ráno oplachuju obličej úplně ledovou vodou, pak zase namasiruju arganovým olejem na vlhký obličej. Oleje obecně vysušují. Ale tenhle naštěstí tak, že se mi pleť nemastí a zároveň neucpava póry. Já jsem zastánce, že méně je více. Ještě na dezinfekci když je nejhůř používám salicylový líh od Bio bione. Ale to opravdu jen lokálně, protože ten hodně vysušuje a pleť se masti ještě víc.

amazonkajanik
24. bře 2023

Pupalka dvouletá,jak vnitřně,tak i zevně. Pokud nepomůže,tak asi opravdu jen odborník. Ale kolegyně dcera měla hrozné akné a tohle jí pomohlo...

cherie24
24. bře 2023

Já používám marocký jíl a krém od Mixa 2v1 přímo na aknózní pleť. Vyzkoušela jsem mraky krému, i těch drahých a většina letěla velmi brzo do koše. Paradoxně je krém za pár korun lepší ... A marocký jíl je pro mě už teďka vyloženě závislost. 😁 Mám od značky Purity Vision.

lobella
24. bře 2023

Sleduji ted na youtube skincare s karol...koukni na jeji videa,dost veci ohledne pleti delam,ale i tak mam velky prostor pro zlepseni, vse vysvetluje jasne jednodusse, jedu ted podle ni cca mesic a plet se pomalu zlepsuje,ale je to na dlouhou trat,bude mi 32 a se strednim az tezkym akne bojuju od 11 let

kafr
24. bře 2023

Kamarádka vysadila mléko a mléčné výrobky... Skoro ve 30 letech zjistila, že má vlastně "alergií" (má to potvrzené jen vlastním eliminační testem) a má klid.

mari90
24. bře 2023

@alubif kolik bereš toho zinku?

autor
25. bře 2023

Máte někdo zkušenost s La Roche-Posay Effaclar DUO+ 40 ml ???

autor
25. bře 2023

@kafr
Chci jíst vše, myslím, že to není ta správná cesta. Mimochodem, zase tak moc jsem teď mléčné výr. nejedla ( max.mléko do kávy) a stejně mám pleť jako struhadlo...jogurty nejím vůbec...

lennus
25. bře 2023

Zaměřila bych se na očistu zevnitř - stravu, pitný režim, třeba kvašené výrobky jsou super - imunita je ve střevech a kvašené obsahuje probiotika, já si díky tomu vyléčila takové bílé flíčky na těle. Může pomoct vysadit cukr, mléčné, bílou mouku a teď s jarem prostě více čerstvé kvalitní stravy, i bylinky.
Řešit kosmetiku je jen řešení důsledku, i když je to taky důležitá součást.

ninive211
25. bře 2023

Hodně pomůže upravit stravu, mně se zhoršuje pleť před MS, kdy do sebe podvědomě tláskám sladký ve velkým, jakmile jednoduché cukry omezím, je to znát i na pleti. Jinak zinek jako doplněk, určitě. Pokud máš akné silné, tak žádné zázračné krémy, chce to spíš řešit vnitřní problém-hormonàlní rovnováha, úprava stravy, očista těla (zkus zařadit "zelené" potraviny a doplňky - chlorella, spirulina, zelený ječmen -ale dlouhodobě, jedno dvě použití zázrak neudělají). Chce to komplexní péči, ne hledat nějaký "zázračný krém". I když to možná není to, co jsi chtěla slyšet...

autor
25. bře 2023

@ninive211
Ano, stravuji se zdravě, jím žitné pečivo, piji kávu jen ráno v práci, jím hodně ovoce i zeleniny, piji čistou perlivou vodu..jsem štíhlá, jinak zdravá žena, akorát se mi zhoršilo akné a já nevím proč, nic jsem nezměnila! Proto mě zajímá spíše kosmetika, než rady ohledně stravy 🙄 Sladké jím výjimečně, pouze když je oslava, svátky atp.
Myslela jsem, že mi dá někdo tip na konkrétní kosmetiku na akné, která opravdu funguje a akné zmizí... Na trhu je toho tolik, že nechci půl roku bezvýsledně zkoušet a hledat, když je tu spousta žen, které možná řešily to samé a již se v produktech vyznají...
Takže děkuji za rady ohledně stravy, ale jím zdravě a nemám v plánu přestat jíst např. Lučinu protože je to mléčny výrobek a ten na pleť přece nemůžu 🙄👎

lennus
25. bře 2023

To je těžké, když to nemáš v plánu. Ale kosmetika opravdu řeší důsledek, ne příčinu. Moje kamarádka taky nechtěla vysadit mléčné, i když ho jedla málo, ale nakonec to zkusila a byla překvapená, jak moc jí to udělalo dobře. Já jím taky vše, prostě pestře, ale řešit něco vážného, klidně zkusím změny ve stravě a mléčné, bílá mouka i cukry prostě můžou dělat zle i v malém množství. Je to tvoje věc, ale za pokus by to stálo, nic tím přece neztratíš. 😉 Taky jím lučinu, ale občas si třeba pečivo namáčím do oliváče, což je taky alternativa. Tip na kosmetiku mám, používám čistou přírodní. Ale jsem prostě přesvědčená, že zdraví jde zevnitř.

zelenaesmolda
25. bře 2023

@kafr
ja jsem to mela s tema mlecnyma vyrobkama uplne stejne,taky jsem mela akne a zmizelo po vysazeni mlika

laxesis
25. bře 2023

Mám cystické akné, několik let "spalo", jídlo na to nemělo vliv, ale hormony a štítná žláza ano, zlepšily to až léky na štítku a první těhotenství, to jsem měla pusu jak mimino a vydrželo to s mírnými výkyvy u ivfek až doteď. Teď se mi zas rozjelo ve druhém těhotenství, tj přesný opak toho, co mi minule pomohlo. Používám kosmetiku lancome a darphin plno let, vyhovuje mi oboje, pleť to krásně hydratuje a zklidňuje, nevytváří to nové ložiska.

lobella
25. bře 2023

Zkusim napsat par tipu,ktere mi hodne pomohly s tipy na produkty,co pouzivam:
1. Cistit plet nejprve olejovym cisticem (Heimish All clean balm), pote gel (Cerave foaming cleanser stridat s Cerave SA smoothing cleanser) nebo pena (Sebamed Antibacterial cleansimg foam)
2.exfoliacni kyseliny idealne v toniku pro kazdodenni uziti (Paula's choice 2% BHA liquid exfoliant) nebo alespon 2-3xtydne
3.SPF kazde rano i kdyz nejdu ven (Cosrx Aloe soothing suncream)
4.serum s niacinamidem na mastnou aknozni plet (mam ted od Revolution, ale dela to vice znacek)
Plet cistim vecer a pokazde kdyz sportuju,rano vetsinou jen omyji cistou vodou,serum,krem a spf, k tomu pravidelny pitny rezim, nesmatlat si po ksichte (pro me asi nejtezsi) mne vadi hodne bila cokolada nebo cokolady s mlecnou naplni,klasicka mlecna mi na plet nevadi tu muzu...preji hodne stesti🙂

mari90
25. bře 2023

A nemáte někdo tip, co na hormonální akné? Vždy se mi vyrojí před MS 😕

zanett
25. bře 2023

Ano, tento krem (La Roche P. Effaclar DUO) pouzivam uz tri roky a na akne super, pomohl mi zbavit se akne na zadech a v dekoltu. Do te doby jsem nechtela nosit v lete topy na raminka nebo bez raminek, dnes nosim veci, ktere bych neoblekla ani ve 20, protoze mam konecne dekolt i zada bez bolaku. Pouzivam ho i na oblicej, ale jen lokalne, kdyz citim, ze se 'klube' nejaky jebak, tak ho tim kremem zabiju jeste nez se staci rozjet. Obsahuje kyselinu salycilovou, ktera je na akne ucinna. Doufam, ze ho nikdy neprestanou vyrabet.

22hanah
25. bře 2023

Všechno je to naho*no, kosmetika ten problém nevyřeší, pokud jsi zdravá a netrpíš ani na deprese a chceš mít od akné jednou provždy pokoj, skoč si na kožní, ať Ti doktorka předepíše Curacné - jsou to retinoidy, které se užívají dlouhodobě, třeba půl roku, absolutně se Ti přestane mastit pleť i vlasy, mazové žlázy se definitivně scvrknou natolik, že pleť se vyléčí sama a definitivně, užívala jsem to před 17 lety a akné se nikdy nevrátilo, teď to užívá můj syn. Akorát to po dobu léčby opravdu vysušuje hodně, takže člověk musí hodně pít a bývají popraskané rty, ale za tu krásnou pleť to stojí👍🏻

zanett
25. bře 2023

Mimochodem; ja si denne (ano, opravdu denne) menim povlak na polstar. Mam mastnejsi plet, ale bez akne, pouzivam kosmetiku specialne pro muj typ pleti (takze nebudu vypisovat, co konkretne, protoze by ti nemusela sednout, jen tedy ten krem od La Roche Effaclar ten je super), ale vypozorovala jsem (a dermatolozka mi to potvrdila), ze kdyz menim denne povlak na polstar a denne si beru cisty rucnik na oblicej, pomaha to kolikrat lepe, nez kosmetika. Od te doby, co jsem se zbavila akne i na zadech a v dekoltu menim pyzamo kazde dva dny (spodni pradlo denne, samozrejme). Kdyz mas akne na obliceji a logicky lezis na polstari, tak se do nej zachytavaji necistoty z vlastu, pot z pleti atd, tak kosmetika ti pomuze jen trochu, kdyz si pak lehnes na spinavy polstar. Vlasy si myju taky denne. Mam dlouhe a rovne, nosim je rozpustene, takze se kolikrat dotykaji obliceje...udrzovat vsechno v cistote je dulezite, nejenom kosmetika.

lobella
25. bře 2023

@22hanah akorat se to nesmi pri snaze o mimco,tehu nebo kojeni a vetsinou se vyzaduje hormonalni antina a i prestoze jsem vse splnovala mi to dr odmitla napsat,ze je to dryjak....a co jsem pochopila z popisu zakladatelky,rozhodne nema netrpi tezkou formou akne,pri ktere se to predepisuje🤷‍♀️

lobella
25. bře 2023

@zanett ano jak s povlakem,tak rucnikem spuhlasim,mne to tez hodne pomohlo

22hanah
26. bře 2023

@lobella rozhodně jsem neměla těžkou formu akné, ale už jsem odmítala chodit s boláky v obličeji, na sebevědomí to nepřidá, antikoncepci jsem u toho taky neužívala, záleží prostě na doktorovi a u toho mám zdravotní problémy a nic mi z toho nebylo, takže to tak hrozné nebude a u vitaminu A se samozřejmě nesmí otěhotnět, hrozí riziko syndromu mořské panny u plodu, ale to snad není problém, řešíme tady pleť, ne těhotenskou poradnu.