Alergie na bílkovinu kravského mléka, kvasinky

petrasipkova1
21. lis 2015

Maminky, určitě je vás tu víc, co musí kvůli kojení držet nějaké diety, malá reaguje hlenem a krví minimálně na mléko, držím už skoro 3 měsíce dietu, navíc nás trápí kvasinky od narození, začalo to moučnivkou, střevní problémy, teď už i mokvající fleky na kůži u malé, pod kolénky, na nártu, za krčkem ☹ Do toho ekzem na tvářičkách. A já se najednou taky necítím moc dobře, praskají mi koutky úst, vroubkaté nehty, únava - takže asi nedostatek vitamínů, pediatra to moc neřeší, ke svému lékaři jsem se ještě nedostala. Moučnivku jsme zdolali InfectoSoor Mundgelem, ale myslím, že se mi zase vrátila na prsa, tak je tím zase mažu, po večerech louskám protikvasinkovou dietu, dnes si dojedu koupit Hylac. Beru gravital, Ca v tabletách a probiotika v tabletách cemio. Zažila některá taky nedostatek vitamínu při kojení, nevím co do sebe ještě nasoukat a hlavně se bojím aby malé nechyběly nějaké vitamíny v mléce pro správný vývoj. Nevím jestli mi mudr udělalá nějaké rozbory krve kde by bylo poznat čeho mám málo a čím to doplnit. V pondělí mu zavolám. Ale vím, že nechci přestat kojit, takže se musíme dát obě nějak rychle do kupy. Co byste mi třeba po vašich zkušenostech doporučily ? Díky.

makulina
21. lis 2015

U nás byla od narození řidší stolice od 7 měsíce atopický ekzém, časem se z toho vyklubala alergie na bílkovinu kravského mléka a bílek....tuto dietu držím u malém už pět let a všechno díky tomu zmizelo. Pomohla nám hodně návštěva na dětském - kožní, promazávaly jsme a svědivý místa mazaly zklidňujícím krémem se stříbrem. Ohledně vitamínů - já bych osobně dala přednost všemu čersvému a do toho si kupte lněný olej a dávejte si lžičku denně (my dáváme se lžičkou tvarohu). Obsahuje omega 3,6,9 - je to unikátní věc a není to drahé. Dávám denně lžičku sobě i malé a hodně to pomáhá zrovna na nehty.

petrasipkova1
autor
22. lis 2015

@makulina díky za reakci, já taky jedla vše čerstvé, jen to asi nestačí, protože mi začíná být fakt blbě, dneska ráno koutky do krve, šílená únava, navíc kvůli tomu AE musím omezovat i jiné alergeny a ani si nestíhám nic vyvářet, malá je náročná, pořád mě vyžaduje,přes den nespí, atd. tak jsem to začla řešit vitaminama v tabletkách, v pondělí půjdu k obvodnímu at mi udělá krevní rozbor. Lněný olej koupim, díky. 🙂

makulina
22. lis 2015

Ještě jedna "rada" - mrkni na stránky bylinkáře "dědek kořenář", má desítky, možná stovky kvalitních prověřených věcí na pročištění organismu, podporu atd... Myslím, že jsem mu tenkrát psala email, nebo dokonce na svých stránkách má takovou dotazovnu zdarma, chce váhu, věk a problém. Dávám malé i sobě na pročištění šípkovou směs, půl až jedna lžička do vody nebo čaje, a pak na kompletní detox jsem brala ostropestřecovou kaši - to je mazec, jí se to spolu s jídlem a to mi hodně pomohlo od všeho zlého, byla jsem o dost plnější energie, brala jsem to od něho několikrát....
Ještě jedna věc - tohle mi doporučil můj homeopat, který je zároveň MUDr., je to dětský lékař, ale 20 let se věnuje homeopatii. 3 týdny užívat kapky dle dávkovní ECHINACEOVÉ KAPKY a následně poté tři týdny IMUNOGLUKAN, kde je hodně céčka, vysvětloval mi ty vazby, že ty kapky něco vytvoří na co pak ideálně reaaguje ten imunoglukan, tohle u nás nezklamalo, malé to dávám vždy na pozim a je to super 🙂

petrasipkova1
autor
23. lis 2015

@makulina díky moc za rady, juknu na to.