AMH odběry. Kde vám dělali odběry?

arkapo
18. led 2022

Ahoj, chci se zeptat, kde vám dělali odběry AMH? Váš gynekolog, odběrové místo, gynekologie, CAR...? Platí se za odběry, kolik? A za jak dlouho byl výsledek? Předem děkuji za všechny odpovědi a zkušenosti.

zuzekk
18. led 2022

@arkapo jednou gynekolog, podruhé v CARu. Neplatí. Výsledky jsme konzultovali při další návštěvě.

arkapo
autor
18. led 2022

@zuzekk Děkuji. Takže to není nějaký speciální odběr, který třeba dělají jen v CAR nebo ve specializované laboratoři?

arkapo
autor
18. led 2022

@zuzekk Tak nevím, našla jsem stejnou odpověď u několika laboratoří: Je vyšetření AMH placené zdravotními pojišťovnami?
V současné době zatím není vyšetření AMH v České republice hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

zuzekk
18. led 2022

@arkapo ne, mělo by to být v rámci nějakého základního testu. Naposledy jsem byla v září a neplatila nic.

haskre
18. led 2022

@arkapo já platila 700kc..v caru

danulka04
19. led 2022

@arkapo Mě na toto vyšetření dělali 2x v CAR a 1x na imunologii, kde jsem o tom ani nevěděla, přišla jsem na to až při zkoumání papíru s výsledky a nikdy jsem nic neplatila.

arkapo
autor
19. led 2022

@danulka04 V CAR to asi bývá v rámci celého procesu, je to už v balíčku. Na imunologii jsem už byla, tam mi to nedělali, proto zjišťuji, jestli to jde u normální gyn. Nikde nikdo neví, pojišťovna se pro jistotu neozývá... Musím počkat, až tam bude moje gyn.

haskre
19. led 2022

@arkapo můžeš si to nechat nabrat kdekoliv to dělají pokud ti to nevadí zaplatit…napr vase laboratoř

arkapo
autor
19. led 2022

@haskre U nás tyhle laboratoře nejsou. Dělá to spadia, ale ne že si přijdeš a oni to udělají. Sestra mi řekla, že to vezmou i v nemocnici a někam vezou, jen to musí posvětit doktorka. Dělali to jen dvěma pac., jinak CAR. Tam ještě nechodíme a pokud bude AMH dobré, tak tam ani nebudeme spěchat.

lydiee
20. led 2022

@arkapo brali mi v CAR, platila jsem 700, v roce 2014