Atopický ekzém u mě. Rady?🙏

evca_w
9. kvě 2021

Dobre rano a krasny Den matek vam preji🌸
Moc prosim o radu, jaka mast nebo co vam nejvic zabira na atopicky ekzem.
Trpela jsem ekzemem v detstvi, zazracne pak zmizel u more a jen obcas nekdy behem zivota vykouknul, v male mire, sam zmizel..
Co mam ted poslednich nekolik mesicu je ale silene!Zhorsilo se to po porodu dvojcatek (pred 9 mesici) a rozhodne tomu nepomaha doba covidova a permanentni myti rukou a desinfekce..Ekzem mam totiz hlavne na prestech u ruky a na mistech, ktere proste casto umyvam☹Uz jsem z toho zoufala, nakoupila jsem deset druhu masticek a je to smad porad cim dal horsi..Tim, ze ruce casto myju..
Poradite?Klidne i nejake mydlo atd., proste cokoli, co vam pomohlo?
Vim, ze je to i o jidle, stresu a tak..ale potrebuju nejak zmirnit to co mam ted, kortikoidy ke kojeni nechci..Dekuji❤

slecnami
9. kvě 2021

Ahoj, mně se nejvíc za ty roky osvědčila úplně obyčejná modrá Indulona... Vyzkoušela jsem snad celou lékárnu, míchané mastičky, babské rady, domácí konopnou mast...a vždycky se vrátím k té Induloně. A jinak opravdu eliminovat stres, ale to je ti teď rada dost k ničemu... 🙂 Držím pěsti!

marti89
9. kvě 2021

@evca_w Některé dezinfekce obsahují jód, ty mi v těhotenství začaly vadit, v podstatě jsem hned po kontaktu měla rudé svědivé fleky s pupínky. Za normálních okolností bych to nezmiňovala, ale používá se i do kontrastních látek, které se vstřikují do těla při vyšetřeních v nemocnici. Což v případě alergie by mohl být velký problém.

Mazání ber co nejhutnější (Indulova, Nivea modrá v plechu, Weleda měsíčková, tuhý včelí vosk s bambuckým máslem, lokálně ekzém zinkovou mastí). Jen ty první dvě nejsou přírodní, tak bacha při kontaktu s prcky, aby to pro změnu nevadilo jim..

samettka
9. kvě 2021

U nás pomohla rakytníková mast, po jednom namazání kůže na hřbetě ruky jako nová, problém vzešel zřejmě z dezinfekce rukou a trval několik měsíců... šetrné mýt nějakým přírodním mýdlem...

zelenaesmolda
9. kvě 2021

@slecnami
ta indulona je super,taky doporucuju.
nebo na noc namazat tou koncentrovanou neutrogenou

nanyh
9. kvě 2021

Ahoj.
Já teda ekzém neměla, ale malá. Pediatr předepisoval samé 💩, po kterých se ekzém vracel a sehnala jsem si dr se specializací. Hned po první návštěvě je vše pryč a malá už je měsíc bez. Za půl roku tomu tak nikdy nebylo. Vždy 4-7 dní a na novo. Tím pádem nedám dopustit na toto tělové mléko.

konidana
9. kvě 2021

používám tělové mléko z DM(jejich privátní značka) na citlivou a atopickou pokožku s 15% urea. Ale mě se ekzém neděla na rukou , ale spíš na pažích a nohou (lýtko)

mmartina9642
9. kvě 2021

@evca_w taky jsem zkoušela vše, co bylo v lékárně dostupné a od Dr. kortikoidy.. zabraly na chvíli a pak zase od znovu.. Na mě 100% zabírá Meruňkový olej od Renovality 👍 Doporučuji kudy chodím.. 🙂

evca_w
autor
9. kvě 2021

Moc vam vsem dekuju!Zapsala jsem si vse a zitra vyrazim na nakup😆Modrou Indulonu uz jsem zchrastila dnes a musim rict, ze jsem prekvapena, jak je prijemna na ruce🤩Diky diky!

blondynka400
9. kvě 2021

@evca_w s největší pravděpodobností se nejedná o ekzém, ale o kontaktní dermatitidu. Což je hodně podobné, ale za mne ještě horší typ ekzému. Mně se to též rozjelo po porodu (taky jsem v mládí trpěla na ekzémy), měla jsem ruce rozpraskané do krve, pak to se to najednou úplně vytratilo a po druhém porodu znovu a už jsem se toho nezbavila vůbec. Je to jak na houpačce, někdy lepší, někdy horší. Krémy jsou fajn, ale neřeší to podstatu. Za mne ideální cokoliv bez parfemace a musíš vyzkoušet, co je ok. Já měla nejradši Ahava (krém z mrtvého moře), ale v odstupu let spíš většina krému škodí, než pomůže, ať jsem to v tu dobu viděla jinak. Spíš se musíš zaměřit na příčinu, je to kontaktní věc, kdy je přirozená bariéra pokožky poškozená a vše proniká dovnitř. Co hodně vadí je vaření, třeba brambory, rajčata, maso, pak další je voda, čím méně si myješ ruce, tím lépe, zásadně bez mýdla a podobných věcí, to samé mytí nádobí, to též úplně vynechat, další věci co hodně vadí je vyndavat mokré prádlo z pračky, na to ideálně též nesahat, ty zbytky prášku jsou na toto zabíjející. Další věc je úklid a všechny chemikálie co se běžně používají. V žádném případě si nedávej na ruce desinfekci, to je mor snad úplně největší. Řada věcí je s běžným fungovaním v domácnosti dost složitá, ale zkus to. Případně popros manžela, používej rukavice, když to vydržíš, vyhojí se to relativně rychle. Já mám ruce vždy nejlepší na dovolené, kde nic nedělám (nevařím, neuklízím).

zuzekk
9. kvě 2021

nedesinfikovat!!! Přenos covidu dotykem pravděpodobný minimálně, neškoď si. Eliminovat styk s vodou, špínou. Mýdlo doporučuji z mydlarny Koukol - farní mydlarna, z měsíčku/,popence/lipy. Ale jen když je to nezbytné. Vůbec jar a podobné přípravky, toho se nesmíš ani dotknout (zatím). Mně děsně vadí máchání špinavého hadru, brr. Už mám vypracovanou bezdotykovou metodu umejvani kdeceho (kartáč na nádobí (na tycce) zvládne k umyvadlo atd.). Krém jsem teď objevila Skinanim (snad tam nechybí žádné písmeno), ale je děsně drahý. Zabírá ale stejně jako kortikoidy a je jen přírodní.

evca_w
autor
10. kvě 2021

@blondynka400 Dekuju moc za rady, budu se snazit se tim co nejvic ridit..a na seznam si pisu pod vsechny ty doporucene masti dovolenou😊!

evca_w
autor
10. kvě 2021

@zuzekk Ja vim, ta dezinfekce je silena..Jenze jak to cele zacalo, kdyz hsem byla cerstve tehotna, mela jsem z toho nerv, protoze po prvnim synovi jsme dvakrat o mimco prisli, tak mne hodne doktori hlidali, zvlast kdyz se pak prislo na to, ze cekam dvojcatka.Co doktor, to dezinfekce stokrat..Uz jsem z toho byla uplne paranoidni a tim se mi to podle mne rozjelo🙈Uz jsem si nakoupila nejake prirodni a "sensitive",ale uz je pozde, ruce mam v katastrofalnim stavu, stipou a boli a praskaj, coz je pri permanentnim starani o tri deti a domacnost sileny..achjooo.Dekuju za rady, vyzkousim!

konidana
10. kvě 2021

@evca_w jeden cas se mi take delal ekzem na rukou... po skrabani syrovych brambor. I tady myslim pomuze ruce pred kontaktem poradne promazat ochrannou masti... indulonou. Kdyz se nelze kontaktu uplne vyhnout. A na tu desinfekci se uplne vykašli. Staci voda, pripadne vhodne jemne mydlo

vendes
10. kvě 2021

Vyhla bych se teda všem komerčním mastičkám typu indulona. Jenom kůži ucpou. Dobrou zkušenost mám s řadou Exomega od A-dermy. Nemýt nádobí, neškrabat brambory, atp. jak už tu zaznělo. Najet v kosmetice a v čistících prostředích na co nejvíc non-toxic. Mně ekzém velmi zhoršuje psychické rozpoložení.

blondynka400
10. kvě 2021

@evca_w dezinfekci fakt okamžitě vyhoď ať je sebevíc sensitive..... A dovolená je ideálně na 14 dní 😀
@konidana jemné mýdlo je stejný mor jako desinfekce, nebo-li značka nebrat. Jestli jsou ruce v takovém stavu, pak je potřeba vyhodit úplně vše, než se to alespoň maličko vyhojí....