Biopsie mléčné žlázy kojící ženy. Má někdo osobní zkušenost?

eranka
4. led 2021

Dobrý den, našla jsem si bouli na vnitřní vrchní straně prsu, která nebolí ve velikosti cca 2cm. S kojením jsem neměla a nemám žádný problém. Byla mi doporučena biopsie, ze které mám ale strach, nechci přestat kojit. Mohl by mi, prosím, někdo odpovědět na to, zda biopsie nutně znamená ztrátu schopnosti laktace a ukončení kojení? Má s tím někdo osobní zkušenost? Nejistá odpověď lékaře typu - může se stát mi nestačila. Nerada bych o kojení přišla. Vím, že je nutné, v této chvíli, hlavně znát diagnózu a být zdravá, ale volila bych v této kojící situaci, pokud to nutně znamená přestat kojit spíše méně invazivní metodu zjištění příčiny. Např. MR. Děkuji a moc prosím o odpověď!

marcicek84
4. led 2021

@eranka a jak ti to chteji delat?Snad jen injekci odeberou vzorek jak by brali krev,nevim proc bys mela mit problem s kojenim...

zuzka017
4. led 2021

Na kojeni nema vliv

kackakastanka
4. led 2021

prsa máš dvě, biopsii budou dělat z jednoho, jen biopsie ti dá jasnou odpověď, že jsi v pořádku, na kojení to nemá žádný vliv, a hlavně můžeš dočasně kojit z druhého prsa...

kocila
5. led 2021

@eranka rozhodně bych vůbec nepřemýšlela se nechat nevyšetřit vůli ohrožení kojení, vždyť jde o tvé zdraví a ty tady musíš být zdravá pro své dítě.
Biopsii jsem absolvovala jako nekojící a nemyslím si, že by to mělo mít nějaký vliv na kojení (je to odběr tkáně několik mm tenkým katetrem, jen dostaneš lokální anestezii v místě pichu, tak se z toho prsa asi třeba 1-2 dny nekojí, to ale nevím a řekne lékař). Biopsie se provádí v případě, že se lékařům "něco" nezdá a nejedná se o banální cystu, takže rozum do hrsti a šup k lékaři!

klovalka
5. led 2021

nic jiného než histologické vyčetření vzorku tkánědiagnozu přesně neurčí.

drep
5. led 2021

@klovalka přesně to jsem chtěla napsat -MR u rezistence v prsu nestanoví diagnózu, to udělá jen histologické vyšetření vzorku