Borelióza. Je to ono?

markii30
17. zář 2022

Ahoj holky, včera jsem si všimla 3 kruhu viz foto na noze kde mě před 2 mesici kousků klíště ..Ale kruhy nejsou v místě kousnutí . Nevite nebo nemáte nejakou zkušenost? Co koukám na netu tak mi přijde když vyhledán borelióza ty kruhy jiné ... Samozřejmě zajdu v pondělí k doktorovi , do toho mě uz týden v podstatě v kuse boli hlava .

sudylichozrout
17. zář 2022

To bude borelioza. Chce to atb.

danvitka
17. zář 2022

Vidím dobře že to máte i výše? Jinak třeba toto nebyla "údajně" borelióza.

nnnadja
17. zář 2022

@markii30 100% borelioza

markii30
autor
17. zář 2022

@danvitka já je mám takové rozlehlé divné ale ohraničené .. tak u Vás bych právě řekla že to ono bude takové obrázky pořád skáčou na googlu 🙂 , ale ty moje to je jen kruh uprostřed nic a ohraniceno.

jijulka
17. zář 2022

@markii30 tvoje borelioza je
@danvitka tvoje urcite neni

danvitka
17. zář 2022

@markii30 no asi bych si zašla k dr. Jinak ty letokruhy u boreliozy se prý právě rádi stěhují. Takže nemusí být v místě kousance.

markii30
autor
17. zář 2022

Děkuji holky v pondělí ficim

paja123kluci
18. zář 2022

@markii30 nemusí to být nutně z klíštěte, mne kousla nějaká poletující potvora měla jsem to jako rudý flek červený pod kolenem z vnitřní strany ktery rostl a rostl až sem ho měla přes půl stehna a zasahovalo do téměř půli lýtka. Dle mého Dr vše v pořádku za půl roku se objevili problémy az za půl roku. Vraceli se mi anginy noha strašně bolela měla jsem téměř tvaroh neustále na pohotovosti nic u Dr nic pak jednoho dnes mi začaly odcházet ledviny , curala jsem kofolu . To už mne díky jiné Dr která zastupovala mého Dr jsem skončila na nefrologii kde podlouhych vyšetření zjistili boreliózu. 4 ant do té doby jsem měla nic. Tam nasadili na dva měsíce další a od těch dob mám pokoj tuk ťuk ťuk , ikdyz jsem sledována protože mi to trochu na ledvinách udělalo paseku. Nechci strašit ale nic nepodceňovat . 😉

odula
18. zář 2022

@markii30 no, proto je to erythema migrans - muze se stěhovat. Taky bych řekla ze to může bejt borča

camelinka
18. zář 2022

@markii30 Vypada to a na pondeli bych necekala asi...

odula
18. zář 2022

@camelinka jako - ten jeden den už fakt asi takový rozdíl není.

jijulka
18. zář 2022

@camelinka tam prodlení nehrozi, pohotovost slouží k ošetření zivot ohrožujících stavu. Zitra staci

camelinka
18. zář 2022

@odula jo ona uz je nedela😅🤦
@jijulka

mrs.duck
18. zář 2022

Syn má zrovna boreliozu a flek vypadal pred ATB uplne stejne a zvetsoval se.
Na vysledky z krve jsme cekali 8 dni. Potom byla nasazena antibiotika na 2-3 tydny.

jijulka
18. zář 2022

@mrs.duck krev v tomto případě vubec neni potreba, dg je jasná z klinického obrazu.

mrs.duck
18. zář 2022

@jijulka Dr.krev odebírala. Nevím, nejsem lékař. Předpokládám, že ví, co dělá 😉

jijulka
18. zář 2022

@mrs.duck vyjadřuji se k tomuto případu ne k vasemu. Obecne se borelioza stanovuje na základě kliniky, ne laboratoře

markii30
autor
18. zář 2022

Holky teď na to koukám a ty fleky mizí 🧐 , tak já nevím .

jijulka
18. zář 2022

@markii30 po case zmizi kazdy. Je to urcite borelioza, je potreba to prelecit. Kor kdyz jich mas vic

marge_s
18. zář 2022

@markii30 fotku mas, tu ukazes. Ze zmizi nic neznamena

nnnadja
18. zář 2022

@markii30 ano mizi, ja mela obri flek v patek a v pondeli u dr uz ani stopa - diagnostikovsna i neuroborelioza a zanet mozkovych blan. K lekari 100%

markii30
autor
19. zář 2022

Tak potvrzeno , prý ukázkový příklad .. antibiotika na měsíc a zítra na odběry krve jelikož jsem dnes nestihala tak brzo ráno . Všem děkuji nebýt vás tak to neřeším jelikož dneska už tam není vůbec nic . 🙂

odula
19. zář 2022

@markii30 tak super ze se to podchytilo včas. Za měsíc budeš cajk 🙂)

nezadanejmilda
22. zář 2022

Jojo. A z mé zkušenosti, kdyby se třeba za xyz roků objevily nějaké podivné bolesti kloubů, říct toto doktorovi. Není to úplně snadné vždy vymítit, může to být potlačené a po nějaké době to může vystrčit růžky, mně to doléčili po xy letech, mělo to minimální projevy a i beznásledků, ale pak nemilé potíže s bolestí kloubů. ATB 6 týdnů a byl klid.