Brnění končetin, rozmazané vidění. Jakého odborníka navštívit? Co by to mohlo být?

5. dub 2021

Ahoj všem, vím, že s tímto bych si měla zajít především k lékaři a asi nejlépe k obvodnímu, ale s tím je to trochu komplikované (nebudu rozvádět).
Pozoruji to už nějakou dobu (od porodu před rokem). Strašně mi brní končetiny když si v určitých polohách, např. když sedím na křesle a nohy si opřu do výšky o druhé křeslo, nebo ležím v posteli na břiše a čtu si a jsem opřená o lokty tak mi po chvíli začnou strašně brnět, cítím mravenčení a takové jakoby bodání, nevím jak to popsat a je to opravdu nesnesitelný takže musím změnit polohu. Před pár měsíci jsme začala pozorovat i rozmazané vidění, nedokážu pořádně zaostřit, ale moje mami má brýle od 40 takže možná, že to budu mít podobné. Také mnohem častěji trpím na migrény a motání hlavy. Jde hlavně o to, že se tyhle problémy stupňují jinak bych ti asi neřešila. Mohli byste mi doporučit jakého odborníka nejlépe v tomto případě navštívit? Popřípadě máte zkušenosti, co by to mohlo být?

korin
5. dub 2021

Očař a neurolog.

klokanka31
5. dub 2021

Neurolog

mamikry
5. dub 2021

Patrne by to chtelo vysetreni na neurologii. Ale pokud je to po porodu, muzete mit i zablokovana zada, od tech brni koncetiny i boli hlava. Jednou jsem si pri cviceni namohla krcni pater a skoro mesic me trapilo brneni prstu na rukach. Muzete se zkusit obratit na fyzioterapeuta.

haskre
5. dub 2021

Určitě co nejdříve navštívít neurologii ,muže to být od zablokoványch zad....ci jiných příčin...má kamarádka měla tyto priznaky a diagnostikovali roztroušenou sklerózu...ale to nemusí být vubec vás případ,jen opravdu nepodcenovat 🍀❤️

evulenacz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
autor
5. dub 2021

@evulenacz no pozoruji to hlavně venku když třeba naproti mě někdo jde a já nedokážu zaostřit nebo i na různé předměty a je to pro mě takový jakoby bolestivý nevím, jak přesně ten pocit popsat 🤷‍♀️ ale celý den to určitě není

evulenacz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
keksik002
6. dub 2021

Dělá mi to krční páteř.. Ale může to být cokoliv, proto určitě neurologie

nikoulinka
6. dub 2021

Ty migrény, rozmazlené vidění, motání hlavy... Bych viděla na oční 🙂 . Měla jsem to úplně stejně. Rok jsem chodila s neskutečnou bolesti hlavy. Jakoby byla ve sveraku. Neustále se mi točila hlava (stačilo se otočit jen z bodu a do bodu b). Pak už mi to nedalo a zkusila jsem teda oční. A cca po mesici, co jsem začala nosit bryle, to ustalo 🙂

dendy26
18. dub 2021

Brnění, pálení a bodani končetin je ve většině způsobeno problémem s krční páteří. Řešila jsem a nyní to řeším znovu také. Neurolog, rehabka a papat hořčík. Mlžení oči v tom mám také.