Byla jsi nebo budeš ve Františkových lázních? Jak to tam probíhá?

pajda
26. kvě 2008

Ahojky, je tady někdo, kdo pojede v červnu do Františkových lázní? Nebo už tam třeba byl? Ráda bych věděla, jak to tam probíhá, jaké mě čekají procedury apod. Díky za příspěvky. 😉

bubanek
16. led 2011

Mozna zalezi na diagnoze,ale za holkama tam prave chlapaci taky jezdili a clovek je i jak na dovce a proste ta psychika taky dela svoje...a ja pouzit kondom tam, tak treba prijedu sem do stresu,prace a neotehotnim...

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2011

jé a holky nemáte nějaké dobré tipy na ty penzionky?
@bubanek úplně jsi mě navnadila

bubanek
16. led 2011

Penzionku je tam spousty,kdyz kousek se pujdete projit od kolonady tak se tam da sehnat za 600/noc pro dva s telkou,letiste,balkonek,koupelnou,wc...a to nas stala treba blba pristylka hrozna v SAvoyi...a muj bracha za tu cenu mely takhle pokoj...uz si konkretne nepamutuju nazev zrovna tohohle..ale fakt je toho tam spousty a jen obejit a zjistit si ceny nebo jsem hledala predem na netu a pak to sla okouknout,je to tam vse kousek..

len
16. led 2011

Mně to říkali obzvlášť na bahenních tampónech, že jde o to, aby se v pochvě vytvořilo to správné prostředí, což nějakou dobu trvá, takže to nenarušovat - MS pouze s vložkou, žádné tampóny, žádné spermie. Dodržovala jsem to pečlivě a je fakt, že za ten víc jak rok, co jsem zpět, jsem ani jednou neměla žádnou mykózu, nic. Ale je teda pravda, že otěhotnět se tak opravdu nedá 😀 Jenomže když to zkoušíte pět let v kuse, šestnáct cyklů do roka, x IUY, x IVF, no nějak mám pocit, že jeden cyklus snažení vynechat teda u mě konkrétně nemělo žádný efekt 😀

bubanek
16. led 2011

@len No tak to je asi prave tim kdo co ma...mne vubec bahenni tampony nenapsal kvuli endometrioze,kterou jsem mela rozlezlou vsude a pry aby se mi to z toho znovu nerozjelo....chodila jsem k Alblovi..takze ja vubec tampony a slatinu nemela,jen slatinu na bederni pater a zada..ani na podbrisek jako nektery holciny..tak to bude asi ono...no otazkou je,jestli clovek ma vzdycky opravdu dodrzovat to co se mu rika..me zas rikala fyzioterapeutka,ze nesmim mimiskovat po mobilizaci patere par mesicu az teprve zpevnim do panevni dno cvikama a rekne mi...ze kdybych otehotnela,mohla bych potratit..no ale ja se na tohle vykaslala,bylo mi lito se nesnazit zrovna v laznich,kdyz mi vychazela ovulka a byla sem total odpocinuta a jeste ze jsem tak udelala,verim,ze treba by se mi to tady zas v tom stresu nepovedlo..ale jasny je,ze jen lazne nejsou 100% a kazdy to ma jinak..a ja zas hodne predtim resila tu mobilku,cviky,chodila na akupunkturu,pila bylinky atd.. kazdopadne drzim mocpalecky...ta Alca co tam se mnou byla taky se snazili pet let a nakonec opravdu ted porodila..urco sem i pisne az si zas precte nebo se tu mrkne...

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2011

Tak to já mám taky endometriózu,ale ne nějak silnou,to mi ty tampóny taky nenapíšou,jedu tam kvůli nim,že v Klimkovicích je nemají ☹

andinka22
16. led 2011

@len takže při MS jen vložku, no já zrovna používám tampóny, takže to pro mě bude utrpení. ☹

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2011

@andinka22 tak to jsme na tom stejně,takže budu potom kupovat vložky,no ale tampóny si už vybalovat nebudu

andinka22
16. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a beru i vložky, takže v pohodě, budeme mít zásob až až

len
16. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a asi je to doktor od doktora, ale určitě tam byly holky i kvůli endometrióze, které měly tampóny předepsané, že zrovna tohle pomáhá, kůň se v tom vyznej 😉

@bubanek s tím vztahem začátku Mojžíšky a zvýšeného rizika potratu je to prokázané, ale rozhodně to neznamená, že každá, která otěhotní během prvních třech měsíců potratí, to rozhodně ne, jen jich je prostě víc. Ale já na to taky kašlala, jsem si říkala, že by to stejně byl zázrak, no, poctivě jsme se snažili celé dva roky, co jsem Mojžíšku cvičila, a nic z toho, takže zrovna tohle porušení mě taky nijak netrápí 😉

bubanek
16. led 2011

@len no prave,ja sem teda byla z toho takovy pak presla a slysela jsem v usich,jak mi to rika ta fyzioterapetutka a ja v 7.tydnu tehotenstvi...ale muze se to kolikrat podelat i z jinych duvodu a zrovna to tak casove vyslo a jeste ze jsem neposlechla..i kdyz kdyby se neco podelalo,tak bych si to asi trochu vycitala no..ale clovek fakt nikdy nevi..

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2011

Holky a tam se vlastně taky cvičí Mojžíška já jsem do prázdnin cvičila poctivě skoro rok,ale potom jsem to vzdala a dělá se v lázních i mobilizace?

bubanek
16. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a mobilizaci tam nedelali nebo nam to ani nikdo nenabizel. a je dobry si fakt najit nekoho s certifikaci,aby neublizil...to cviceni je tam takovy o nicem..uprimne neumet to uz predtim a nemit to spravne vysvetleny,tak to moc nepochopim a je dulezity dobre u toho prodychavat atd..je tam jeden super cvicitel,takovej mladej kluk a ten to treba i predvede,jinak tam byla ale treba cvicitelka,ktera to jednou rekla,ani nekontrolovala kdo jak cvici a jeste nektery cviky rikala tak divne...a stejne mas cviceni treba jen 2x tydne a spis se ma cvicit na pokoji..ja uprimne nedodrzovala ani to cviceni 35x kazdy cvik doma..proste jsem si pak vybrala sama cviky co mi vyhovujou aje mi po nich dobre a cvicila jsem..a chodila k pani Babickovy,co se ucila prave u Mojzisky a delala roky v Podoli v porodnici a ted dela pod centem Iscare,sjizdi se tam k ni holciny normalne i z cely CR...a ta to vysvetli,udela mobilku pres ten konecnik a pri kazdy navsteve vlastne znovu zkontroluje ty kosti zda sedi ta panev,protahne,prokrupe a zas ukaze cviky.nekdy je teda drsna,ale ja tam byla i v tehotenstvi az ted ve tretim trimestru jsem tam uz nejak nesla..

bubanek
16. led 2011

@b.e.r.u.s.k.a kazdopadne da se domluvit u kdyz sepisujou procedury jaky asi chces cviceni a tak..nekdo chodil na jogu,nekdo do bazenku,nekdo MOjziska..a za tyden pujdes na kontrolu a kdyz ti neco nebude vyhovovat nebo budesmit pocit,ze neco jinyho ti udela lip,doktor to vymeni bez problemu nebo u nas to tak bylo...mas tam treba i parafin na ruce, tak jsem si ho nechala zrusit a radsi jsem za vic parafinu chtela jednu vybornou podvodni masaz..a jinak se tam daj procedury i prikoupit..

andinka22
16. led 2011

Holky ještě se chci zeptat, zda někdo nevíte, jak je to s připojením na internet v lázeňském domě ADLER.
Děkuji. 🙂

adenka84
16. led 2011

My jsem ho měli, na hotelu zadarmo...Byl v přímací hale...pokud máš svůj, můžeš se tam napojit přes hifinu...V Adleru to bude určitě také tak...

andinka22
16. led 2011

@adenka84 budu si sebou brát notebook, vlastním e-shop, takže je to pro mě důležité. Takže v hale by měl být a na pokoji asi ne, že?

bubanek
16. led 2011

@andinka22 na pokojich tam je problem...ja ho mela v Savoy na pokoji v prvnim patre,vys uz nebyl signal a pak ho mely holky u trech Lilii ,jinak vetsinou vsude v tech vestibulech u recepce...

andinka22
16. led 2011

@bubanek děkuji za info, tak aspoň že je alespoň v tom vestibulu. 🙂 Gratuluji k těhu, doufám, že Tě s Beruškou budeme následovat, jedeme spolu. 🙂

adenka84
16. led 2011

@andinka22 na pokoji, určitě ne, ale ve vestibulu na 100%, toho se neboj...

bubanek
16. led 2011

@andinka22 no moc si to tam uzijte a drzim palecky...kdyz se nepovede hned tak treba za nejaky ten casek..nebo vyjde IVF jako tem dalsim z ty nasi particky co jsme tam byly..a minimalne si odpocinete.. 😉

andinka22
16. led 2011

Holky jste zlaté, moc děkujeme za informace, které bychom se nikde jinde nedověděli. Já se pro lázně rozhodla díky mudrovi a tomuto fóru.

len
16. led 2011

Souhlas, že v lázních je cvičení Mojžíšky o ničem 😒 Na všechny cviky je 20 minut (!), takže se zopakují tak 3-5x, cvičí je hromadně asi 10 holek, přičemž každá tam přijela a začala jindy, takže se nekoná žádné úvodní proškolení, natož mobilizace. Mě to dokopalo k tomu, že jsem si nechala z domova přivézt karimatku a bedničku pod ruce a pěkně jsem si denně hodinu cvičila na pokoji a doktora jsem poprosila, ať mi Mojžíšku vymění za normální gynekologické cvičení 🙂
Pokud už to umíte cvičit odpředtím, desetkrát líp si to zacvičíte v klidu na pokoji samy. A pokud jste to nikdy předtím pod odborným dozorem necvičily, tohle je pěkně blbý začátek (a troufnu si říct, že horší než žádný, protože pozitivní vliv z 2x20 minut týdně žádný a navíc se to můžete naučit blbě a odnaučovat se to bude ještě hůř) 😉

bubanek
16. led 2011

No s tou Mojziskou to je pravda..ta cvicitelka me tam zprudila za jeden cvik,tak ja jsem ji rekla,ze to mam nauceny od fyzioterapeutky,ktera primo u Mojzisky studovala a je ji 50 let jinak a ze to proste podle ni cvicit nebudu,tak cumela,ale sklapla..a proste to tam ucila blbe a pak to fakt nema cenu...ten Bozik cvicitel byl lepsi a aspon se koukal,kdo to jak dela a treba i ukazal...ale jinak celkove na to nespolehejte..

andinka22
16. led 2011

Takže bude asi lepší si místo cvičení Mojžíšky dát něco jiného? Já teda ani nikdy v životě necvičila Mojžíšku, tak aby mi to spíš neuškodilo, než pomohlo.

maja3.s
16. led 2011

Ahoj holky... 😉
Andy, tak už jsi sbalená....?

bubanek
16. led 2011

@andinka22 no hele muzes si o ni rict,jit prvni tyden a uvidis a uslysis aspon zaklad..jinak pred tou telocvicnou tam kam pujdes k doktorovi asi a je to primo v Adleru to cviceni,tak tam maj vytisteny barevne cviky s popisem..tak si to muzes vzit jako k pomoci k tomu..vysvetleny to tam je docela dobre...a udelate si svuj nazor po tydnu..ale proste ja uz vedela jak se to dela,jak se ma priblizne dychat a co je dulezity a proto si dovolim to teda zkritizovat..chodila jsem nakonec celou dobu,ale cvicila jsem si podle toho jak to znam ja ..ale rikam ja sem byla predtim uz asi 5x primo na nauceni tech cviku po ty mobilce..tak to zkuste a jinak si dejte jiny cviceni..

len
16. led 2011

@andinka22 jestlis předtím necvičila, řekni si o normální gynekologické cvičení - trvá to stejně dlouho a pokaždé je to trochu jiné, spíš takové posilování 🙂 Mojžíška je blbá v tom, že se musí opravdu cvičit správně a pravidelně, navíc půl efektu tvoří mobilizace od zkušené fyzioterapeutky, pak to teprve má ten správný efekt 🙂

bubanek
16. led 2011

NO s tou mobilkou ma Len pravdu..mobilizace patere je pred cvicenim dulezita,jinak to asi fakt moc cenu nema..ma to trochu smysl,ze se ti hodi panev a vse do polohy jak ma a pak se posiluje tim cvicenim... takze nejlepe si treba po laznich najit opravdu nekoho kdo to v tvem okoli dela,ja mam pouze do Prahy kontakt..
http://www.iscare.cz/fyzioterapie-o-nas.html

b.e.r.u.s.k.a
16. led 2011

@len holky,tak já řeknu,že jsem Mojžíšku cvičila a že bych raději vyzkoušela něco jiného,tedy pokud si budu moct vybrat