Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

CA 125 markery. Máte s tím zkušenost?

lucifervlkova
28. led 2021

Holky byla sem na gynekologii a brali mi krev. Zjistili mi nějaký CA125 máte některá s tímhle zkušenost?Dočetla sem se o tom samé hrůzy tak se raději zeptám tady. Děkuji za odpověď Lucie

malenka3
28. led 2021

@lucifervlkova tak se raději zeptej lékaře a ne tady. Teorii sis určitě nastudovala z internetu, ale tvé konkrétní výsledky komplexního charakteru zná jen lékař. Nemusíš mít hnedka rakovinu.

denissima
28. led 2021

@lucifervlkova Ahoj, zvýšené CA 125 může znamenat, že máš endometriozu.

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@malenka3 Lékař mi to dal do ruky a šla sem. Zjistila sem to až doma. Snad tolik nevadí, že sem se tady zeptala

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@denissima No tu pravděpodobně mám? Já se dočetla takové hrůzy na internetu a fakt se bojím. Zítra jedu do nemocnice na vyšetření

malenka3
28. led 2021

@lucifervlkova nevadí, ale akorát se můžeš zbytečně vyděsit nebo se stejně nic nedozvíš. Jediný marker sám o sobě nic neznamená. Musíš ty výsledky posoudit komplexně. Takže se raději obrať s výsledky na tvého lékaře, ten zná tvůj stav nejlíp, ví, proč ty testy dělal a co by to mohlo znamenat.

denissima
28. led 2021

@lucifervlkova Jestli ji pravděpodobně máš, tak ty markery budou zvýšené kvůli tomu. Taky to tak mám.

malenka3
28. led 2021

@lucifervlkova máš OZP pojišťovnu? Pokud ano, mohla bys využít služby získat názor odborníka, když tam pošleš výsledky.

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@denissima Opravdu? Čeká mě laparoskopicka operace endometriozy pokud tam opravdu je a mám z toho hrůzu. Fakt se moc bojím.

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@malenka3 Mám RBP

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@malenka3 Šla sem za ním ohledně bolesti před, během a po menzes a on mi řekl, že je to pravděpodobně endometrioza a vzal mi krev a poslal mě na vyšetření do nemocnice. Tam du zitra

malenka3
28. led 2021

@lucifervlkova tak pokud tě to uklidní, zkus, jestli by nepomohli zde https://www.rbp213.cz/cs/pojistenci/telemedicin...

Pokud je podezření na endometriózu, tak ten marker může odpovídat. Ale jestli to tak je nebo znamená něco jiného, ti fakt neřeknem. Chápu, že se bojíš, ale nejlíp teď uděláš, když zavřeš internet a zkusíš se dát do klidu. Připrav si otázky, klidně si je sepiš na papír, ať ve stresu nic nezapomeneš a zítra se ptej lékařů.
Ať ti to dobře dopadne. 🍀

lachtanice86
28. led 2021

U mně to byla endometrioza

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@malenka3 Moc děkuji za ochotu

denissima
28. led 2021

@lucifervlkova Taky jsem byla na laparoskopii, když endometriozu odstranili, marker CA 125 klesl a byl v normalu. Z laparoskopie mít hrůzu nemusíš. Není to nic příjemného, ale dá se to, za chvilku ani nevíš, žes na ni byla😉

anis87
28. led 2021

Mam endometriozu a trvale zvysenou hodnotu Ca125, ktera k tomu patri. Dale hodnotu markeru zvysuje jakykoli problem s vajecniky - typicky treba cysty na vajecnicich. A v neposledni rade i tehotenstvi (me se z niceho nic behem 2mes zvysila hodnota z me stovkove hodnoty pri endometrioze na hodnoty pres 300, vsichni vydeseni a pak se prislo na to, ze jsem tehotna).
Zhoubneho nadoru (ktery samozrejme zvysuje hodnotu take) bych se nebala, pokud nador zvysuje hodnotu Ca125, pak jsou to hodnoty zvysene vyrazne (casto v radech stovek az tisicu).

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@denissima Já byla už 7x proto se nejspíš bojím

lucifervlkova
autor
28. led 2021

@anis87 Jejda to těhotenství bych brala hned ani nevíte jak. Mám za sebou 3 neúspěšné ivf a ta operace mi snad pomůže aby se zadarilo. Kéž by