Častá bolest prsou během celého cyklu. Čím to může být?

12. dub 2020

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli některou z Vás taky trápí častá bolest prsou (je jedno jestli mám před ms, během, v období ovulace..., je to vlastně celý cyklus). Spíše mě bolí jen to levé, pravé jen opravdu občas. Nebolí každý den, ale pár dní v týdnu ano. Bradavky citlivé nemám, ale je to občas dost nepříjemné.
Máte to tak některá taky? Čím to může být?

katka9184
12. dub 2020

Ahoj, jsem na tom stejně, ať mám před MS nebo dávno po ní, často mě bolí prsa, ale ne bradavky, ale spíše z boku.

loylii
12. dub 2020

Já to měla od puberty až do porodu! Jen během MS jsem měla pokoj. Prsa jinak těžká, bolava, bez podprsenky jsem vůbec nemohla byt 3 týdny v mesici. A před tehotenstvim jsem si nechala srovnat hormony, v mým případě to byl nedostačující hormon progesteron. Zjistila jsem to tak, ze od te doby co jsem ho začala dostávat, jak když utne! Teď mě ztezknou pouze 2 dny před MS. Doporučuji nechat si změřit hodnoty. Z krve.

amazonkajanik
12. dub 2020

@loylii je pravda,že od porodu mě před ms už nebolí prsa,jako před tím. Než jsem otěhotněla,brala jsem duphaston na srovnání cyklu.do dvou měsíců se povedlo,tento měsíc přišla ms na den,nehrotila jsem to,přeci jen po porodu,než se hormony srovnají, ale od prsou je klid

loylii
12. dub 2020

@amazonkajanik ten lék je zázrak. Mě se povedlo po 4 měsíců užívání.

amazonkajanik
12. dub 2020

@loylii fakt?! Tak nejsem jediná,komu se povedlo tak rychle 😊 předchozí mudr mi cpala gynprodyl a bylo mi po něm akorát zle a prodělala jsem dvě biochemka o kterých vím. Už jsme ztráceli naději,snažili jsme se 6let,už to vypadalo na asistovanou reprodukci a najednou 😁 malému už je 10měsíců

loylii
12. dub 2020

@amazonkajanik já nemohla otěhotnět prave jak se ukázalo kvůli krátké LT fázi, slabé činnosti žlutého tělíska a nízké sliznici pro uhnizdeni oplodneneho vajíčka. A Duphaston tohle vše narovnal a žádné vedlejší účinky.

zuzkaasteli
12. dub 2020

Taky na to posledni dobou trpim..uz jsem premyslela proc,dobry napad nechat si zmerit hormony🙂

karla2015
12. dub 2020

Ja sem na to hodne trpela, kdyz jsem brala atk....vysadila jsem a je to lepsi...ptala jsem se na to i na sono a dr rikala, ze nekdo to tak ma a doporucila vit. E

katka9184
13. dub 2020

Jenže já jsem bez antikoncepce už delší dobu, od porodu mám 2 roky, jen jsem si nechala v lednu vyndat tělísko (nehormonalni) a začali jsme se snažením.
Ty prsa mně teda bolí takhle asi od toho ledna, ale když to bylo nehormonalni, jak to, že se to tak na tělu podepíše? 🤔

janalov
13. dub 2020

Mám s tím opakovaně velké problémy, byla jsem i 3x (v průběhu cca 3 let) na kontrolním sonu prsou a axil, jestli se tam skutečně něco neděje. Naposledy před měsícem, kdy mi lékař po vyloučení patologie doporučil na tyto problémy vitamin E s pupalkou. Beru teď měsíc a zatím žádné výrazné potíže, tak buď se to trochu uklidnilo nebo skutečně pomáhá 🙂 rozhodně neublíží, takže doporučuji zkusit.

autor
13. dub 2020

Antikoncepci neberu. Od porodu jsem 2,5 roku. Bolesti mám teprve 3. měsíc, do té doby mě nebolela prsa nikdy - ani v těhotenství... Prosinec a leden jsem prodělala biochemické, snažíme se od srpna a jediné co mám každý měsíc je příšerně bolestivá ovulace (tu mám asi i dnes), ale bolesti jsou opravdu kdykoli během cyklu 🤦‍♀️ teď určitě k doktorovi nepoběžím, ale vit. E bych si pořídit mohla ☺️

loylii
13. dub 2020

Bolest prsou nezpůsobuje nedostatek vitamínu, ale rozkolisana hladina hormonu, ve vašem případě po biochemickem těhotenství. Nic vic v tom nehledejte😉

boobinka
13. dub 2020

Bolest prsou může být také od zad. Dále rozkolísaním hormonálního profilu. Což je můj problém. Netvoří se mi dostatečně progesteron, netvoří se tedy ani žluté tělísko, mám nízkou sliznici, bolesti v podbříšku, neustále špiním a mám krátké cykly. MUDr. mi předepsal Duphaston, beru teprve druhý cyklus, takže nemůžu zaspím posoudit.

loylii
13. dub 2020

@boobinka měla jsem úplně to stejne...... u mě Duphaston zabral🙂